مینی پمپ افزایش فشار آب در چه مواردی به کار می آید؟

مینی پمپ افزایش فشار آب

مینی پمپ افزایش فشار آب معمولاً برای استفاده تک واحدی و نصب در داخل منزل یا ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد

چند سالی است که در بسیاری از شهرهای کشورمان به دلیل کم آبی، فشار آب منزل و ساختمان ها کاهش پیدا کرده و مشکلاتی را برای هموطنان به وجود آورده است.

برای کاهش این مشکلات راهکارهایی مثل خرید و نصب مخزن آب، پمپ آب، منبع تحت فشار یا ست کنترل و … مورد استفاده قرار می گیرد.

بسیاری از این تجهزات معمولاً یکبار و برای کل ساختمان نصب و مورد استفاده قرار می گیرد ولی در بعضی از مواقع به دلیل عدم تفاهم واحدها با یکدیگر برای خرید مخزن آب و پمپ، واحدهای طبقات بالا نیاز دارند تا خود به تنهایی مشکلات افت فشار آب واحدشان را برطرف نمایند.

در این حالت از یک مخزن 200 یا 250 لیتری و یک مینی پمپ افزایش فشار آب استفاده می شود.این نکته را در نظر داشته باشید هنگام افت فشار آب حتما از همسایه ها و واحدهای دیگر در طبقه خود و یا طبقات بالاتر بپرسید و مطمئن شوید که افت فشار همگانی است. در غیر این صورت و اگر فقط شما با این مشکل مواجه هستید، باید به دنبال علتی در شیرهای آب و لوله های داخلی ساختمان خودتان باشید.

البته اگر در طبقات بالای ساختمان زندگی می کنید این مورد را هم فراموش نکنید که نسبت به طبقات پایین تر افت فشار آب بیشتری خواهید داشت. راه حل این مسئله استفاده از مینی پمپ افزایش فشار آب داخل واحد است. در ساختمان هایی که دارای کنتور آب مجزا برای هر واحد و در نتیجه چندین پمپ هستند، نصب پمپ ها در رایزر اصلی باعث ایجاد مشکل می شود.

همچنین معمولا طبقات پایین که با مشکل افت فشار آب مواجه نیستند، حاضر نیستند برای نصب تجهیزات افزایش فشار آب هزینه ای بپردازند. مینی پمپ افزایش فشار آب داخل واحد در این موارد کمک کننده است و بدون نیاز به نصب لوازم پمپ های بزرگ، کمبود فشار آب را جبران کرده و فشار آب در طبقات بالاتر را افزایش می دهند. مینی پمپ ها ابعاد کوچک، نصبی آسان، صدای کمتر و در صورت با کیفیت بودن، عملکردی بی صدا دارند.

مخزن پلی اتیلن آب، مناسبترین انتخاب برای داخل واحد ساختمان ها

ما مخزن پلی اتیلن را به عنوان مخزن ذخیره آب در داخل واحد ها پیشنهاد می کنیم چون نسبت به مخازن فلزی ارزانتر، سبک تر، عایق تر، قابلیت نصب آسان، طول عمر بشتر و قیمت ارزانتری دارد.

مخزن پلی اتیلن مینی پمپ افزایش فشار آب داخلی منزل
مخزن پلی اتیلن مینی پمپ افزایش فشار آب داخلی منزل یا ساختمان

نصب مخازن آب پلی اتیلن در داخل منزل یا واحد ساختمان بسیار ساده است ضمن اینکه جابه جایی و حمل آن نیز به راحتی توسط حتی یک نفر قابل انجام است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.