جلبک مخزن آب | ارزان ترین روش های جلوگیری از جلبک زدن مخازن آب

جلوگیری از جلبک زدن مخزن آب

جلبک زدن مخزن آب اتفاق ناخوشایندی است که معمولاً همراه با رشد باکتری ها و بد بو و نا مطبوع شدن آب درون آن می شود. بسیاری از افراد به دنبال روش های جلوگیری از جلبک زدن مخزن آب هستند. ما در این مقاله ارزان ترین روش های جلوگیری از جلبک ردن مخازن آب را بیان می کنیم.

دلایل رشد جلبک در مخزن آب

جلبک زدن مخزن آب
جلبک زدن مخزن آب

جلبک برای رشد خود یه یک عامل بسیار مهم و ضروری به نام نور نیاز دارد. این نور می تواند نور مستقیم خورشید باشد و یا حتی توسط یک لامپ ایجاد شود. پس به هر طریقی بتوانید جلوی نور را بگیرید یک گام بزرگ برای جلوگیری از رشد جلبک در مخزن آب برخواهید داشت. به همین دلیل مخزن پلی اتیلن سه لایه ضد جلبک توسط تولیدکنندگان مخازن پلی اتیلن تولید می شود.

در بین لایه های مخزن پلی اتیلن سه لایه، یک لایه مشکی رنگ وجود دارد که باعث می شود نور به داخل مخزن آب پلی اتیلن وارد نشود در نتیجه داخل آن جلبک نزند. پس پیشنهاد اول ما این است که مخزن پلی اتیلن سه لایه تهیه کنید که خاصیت ضد جلبکی دارد.

مخزن تک جداره یا مخزن سه جداره پلی اتیلن

قیمت مخزن آب پلی اتیلن ضد جلبک نسبت به مخزن آب معمولی

اختلاف قیمت مخزن پلی اتیلن سه لایه ضد جلبک نسبت به مخزن پلی اتیلن تک لایه بسیار کم و ناچیز است به همین دلیل پیشنهاد می شود حتی اگر در محل نصب مخزن نوری وجود ندارد بازهم مخزن پلی اتیلن سه لایه انتخاب و خرید نمایید تا در صورت نیاز به جابه جایی محل نصب مخزن آب مشکلات جلبک زدن مخزن آب برای شما پیش نیاید.

برای مشاهده لیست قیمت مخزن پلی اتیلن ضد جلبک می توانید بر روی این لینک کلیک کنید

حال فرض می کنیم مخزن شما ضد جلبک نیست و احتمال رشد جلبک دران وجود دارد.باید کاری کنید که نور به داحل آن نرود. برای اینکار می توانید با استفاده از پوششی دورتا دور مخزن را دربرابر نفوذ نور محافظت کنید. البته این پوشش معمولاً پس از مدتی باز خواهد شد به همین دلیل باید اینکار به دقت انجام شود و دوره های زمانی مختلف اقدام به چک کردن مخزن و پوشش آن نمایید.

اگر داخل مخزن آب شما در حال حاضر جلبک زده است بهترین و ارزانترنیت راهکار این است که اقدام به شستشو و نظافت کامل مخزن نمایید و سپس مخزن را در برابر ورود نور خورشید مقاوم کنید تا دوباره مجدداً داخل مخزن جلبک رشد نکند. ما در مقاله ای با عنوان ارزانترین روش های نظافت و شستشو مخازن آب، دستورالعمل های این کار را بیان کردیم.

 

مخزن آب پلی اتیلن در سرما و یخ زدگی حداکثر چه دمایی را تحمل می کند؟

مخزن آب پلی اتیلن در سرما و یخ زدگی

مخزن آب پلی اتیلن در سرما و یخ زدگی: برخی از مشتریان که رفته رفته به فصل های سرد سال نزدیک می شویم و می خواهند اقدام به خرید مخزن آب پلی اتیلن نمایند نگرانی هایی در خصوص یخ زدگی مخزن آب و میزان مقاومت آنها دارند و از این رو از ما سوالاتی شبیه سوالات زیر می پرسند:

مخزن آب پلی اتیلن شرکت شما در چه دمایی یخ می زنند؟ آیا مخازن پلی اتیلن در برابر یخ زدگی مقاوم هستند؟ فلان شرکت گفته مخزن آنها تا 20- درجه مقاوم است؟ مخزن پلی اتیلن ضد یخ زدگی شرکت شما چنده و پرسش هایی از این قبیل.

پس از توضیحات ما، مشتریان گرامی پاسخ هایی که برخی از فروشندگان مخازن آب، اعم از مخزن پلی اتیلن، مخزن فلزی و … به آنها داده اند را به ما اعلام می کنند متاسفانه متوجه این موضوع می شویم که بسیاری از این فروشندگان یا اطلاع کافی در این خصوص ندارند و یا اینکه به مشتریان واقعیت های موجود را بیان نمی کنند. به همین دلیل ما در این مقاله توضیحاتی خواهیم داد و پاسخ پرسش مخزن آب پلی اتیلن در سرما و یخ زدگی حداکثر چه دمایی را تحمل می نماید را خواهیم داد؟

هر نوع مخزن ذخیره ای اعم از مخزن پلی اتیلن، مخزن استیل و … اگر دمای هوا زیر صفر درجه بیاید و آب در گردش نباشد، آب درون آن شروع به یخ زدن می کند. پس چیزی به نام مخزن آب مقاوم در برابر یخ زدگی وجود ندارد و فقط زودتر یا دیرتر یخ زدن آنها و همچنین آسیب دیدن آنها مطرح می شود.

در نتیجه پرسش اصلی شما باید این باشد: اگر مخزن پلی اتیلن خریداری شده یخ بزند آیا مخزن آسیب خواهد دید؟ چگونه می توانیم از یخ زدن مخزن آب جلوگیری نماییم و یا سرعت یخ زدن را کاهش دهیم؟

در نتجه در رابطه با یخ زدگی مخزن آب ابتدا باید دو نکته را در نظر گرفت 1- یخ زدگی مایع درون مخزن 2- یخ زدگی مخزن و آسیب دیدن آن

ممکن است با کاهش دمای هوا، مایع درون مخزن شروع به یخ زدگی کند ولی خود مخزن آسیب نبیند و پس از افزایش دما، یخ ایجاد شده شروع به ذوب شدن کند. در این حالت مخزن بدون مشکلی قابل استفاده خواهد بود. ولی در حالت دیگر به دلیل سرمای شدید طولانی مدت، مخزن و مایع درون آن یخ زده و آسیب می بیند. اطلاع از اینکه مخزن آب پلی اتیلن در سرما و یخ زدگی ممکن است چه اتفاق هایی برایش بیفتد می تواند برای دارندگان مخازن آب پلی اتیلن سودمند باشد.

روش های جلوگیری از یخ زدگی مخزن آب

ما قبل تر در مقاله ای با عنوان ارزان ترین روش های جلوگیری از یخ زدگی مخازن آب به طور کامل روش های جلوگیری و مقاوم سازی مخزن آب در برابر یخ زدگی را بیان کردیم که پیشنهاد می کنیم آن مقاله را نیز مطالعه بفرمایید ولی با این وجود در اینجا نیز به صورت تیتر وار آنها را بیان می کنیم.

1- استفاده از مخازن فوم دار
2- عایق بندی مخزن (با پشیم شیشه یا عایق های دیگر)
3- جلوگیری از ساکن شدن آب درون مخزن و به گردش دراوردن آن
4- جلوگیری از یخ زدگی و نشتی لوله های متصل به مخزن آب
5- نصب و دفن مخزن زیر خاک

عایق بندی مخزن آب پلی اتیلن
عایق بندی مخزن آب پلی اتیلن و لوله های آب با استفاده از عایق پشم شیشه

حال اگر راهکارهای فوق به کار گرفته شد و باز هم مخزن آب شما یخ زد چکار باید کرد تا مخزن آسیب نبیند؟

-برای اینکار باید اولاً مخزن آب خود را از فروشنده و برند معتبری خریداری نمایید. زیرا بسیاری از شرکت ها از مواد اولیه بی کیفیت و افزودنی هایی استفاده می نمایند تا ضخامت و وزن مخزن را افزایش دهند و مشتریان را فریب بدهند. اینکار موجب می شود استحکام مخزن به شدت کاهش یابد و در سرما به سرعت یخ زده و بدنه ترک می خورد.

-همچنین سعی شود در زمان هایی که احتمال یخ زدگی وجود دارد سطح مایع یا آب درون مخزن کمتر باشد و اجازه ندهند کل حجم مخزن پر شود. در این صورت در صورت یخ زدن آب درون مخزن آسیبی به مخزن نمی رسد و بعد از ذوب شدن آب درون آن مخزن می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

-مورد بعدی اینکه نباید اجازه داد طولانی مدت آب درون مخزن به صورت یخ زده باقی بماند. در این حالت باید اقداماتی در خصوص ذوب کردن آب درون مخزن انجام داد.

-در نهایت نیز بهترین کار این است که آب درون مخزن به طور کامل تخلیه شود. در این حالت احتمال آسیب دیدن مخزن به شدت کاهش می یابد.

کلیه مخازن عرضه شده در فروشگاه مگاپلاست ایران از با کیفیت ترین مواد تولید شده اند و در سردسیر ترین شهرها و مناطق کشور از جمله شهرهای اردبیل، خلخال، زنجان، سنندج، مراغه، سلماس، مرند و …  سال هاست بدون هیچگونه مشکلی در حال استفاده هستند. در صورت تمایل به خرید و یا کسب مشاوره های تخصصی با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

02155219861 – 02155219862

 

مخزن تک جداره یا مخزن سه جداره | کدام مخزن پلی اتیلن انتخاب بهتری است؟

مخزن تک جداره یا مخزن سه جداره

تفاوت مخزن تک جداره با مخزن سه جداره در چیست؟ آیا ضخامت مخزن پلی اتیلن سه جداره از تک جداره بیشتر است؟ قیمت مخزن پلی اتیلن تک لایه با سه لایه چقدر است؟ مخزن پلی اتیلن چهار لایه یا 4 جداره چیست و چه کاربردی دارد؟

پرسش های فوق به دفعات از کارشناسان مگاپلاست ایران پرسیده می شود. به همین دلیل در این مقاله توضیحاتی در خصوص آن برای روشن شدن ابعاد مرتبط با مخازن پلی اتیلن تک لایه و سه لایه خواهیم داد.

تفاوت مخزن سه جداره با مخزن تک جداره در این است که در مخزن سه جداره یک لایه تیره رنگ (عموماً مشکلی) قرار داده شده است تا نور خورشید و یا هر شی دیگری به داخل مخزن وارد نشود. نور به راحتی شرایط را برای رشد جلبک و انواع باکتری ها را فراهم خواهد کرد. به همین دلیل برای ذخیره و نگهداری آب شرب از مخزن سه جداره استفاده می شود.

همانطور که در تصاویر فوق مشاهده می کنید مخزن تک جداره شفاف تر بوده و در صورت وجود مایعی درون آن سطح مایع از بیرون قابل رویت خواهد بود.

آیا ضخامت و مقاومت مخزن پلی اتیلن سه جداره از تک جداره بیشتر است؟

خیر. ضخامت و مقاومت مخزن پلی اتیلن سه جداره و تک جداره یکسان بوده و تنها تفاوت لایه مشکلی رنگ بین بدنه برای جلوگیری از ورود نور خورشید است.

چرا قیمت مخزن سه جداره نسبت به مخزن تک جداره بشتر است؟

تفاوت قیمت مخزن سه جداره با مخزن تک جداره تنها به دلیل مراحل بیشتر در تولید مخازن سه جداره و افزودن یک لایه بسیار نازک برای جلوگیری ورود نور به داخل مخزن است و این لایه هیچ تاثیری بر روی استحکام مخازن نخواهد داشت.

چگونه بفهمیم یک مخزن پلی اتیلن سه جداره است یا تک جداره؟

رنگ مخزن تک جداره کمی روشن تر و شفاف تر است. همچنین برای اطمینان صد در صد از اینکه یک مخزن سه جداره است یا خیر کافی است درب مخزن را باز کرده و لبه بالای درب مخزن را مشابه تصویر زیر مشاهده نمایید. وجود لایه تیره رنگ نشان دهنده ضد جلبک بودن یا سه جداره بودن مخزن است.

مخزن تک جداره یا مخزن سه جداره پلی اتیلن
مخزن تک جداره یا مخزن سه جداره پلی اتیلن دارای لایه ای تیره رنگ است تا نور نتواند به داخل مخزن نفوذ کند

هرچقدر تعداد لایه ها بیشتر شود آیا استحکام و مقاومت مخزن بیشتر خواهد شد؟

معمولاً خیر. اگر تعداد لایه ها بی دلیل افزایش داده شود صرفاً باعث افزایش قیمت محصول نهایی خواهد شد مگر اینکه مخزن به طور ویژه برای نگهداری اسید و مواد شیمیایی تولید شده باشد و با عنوان مخزن اسید و مواد شیمیایی به فروش برسد. هر گونه مخزن با عنوان مخزن پلی اتیلن 4 لایه یا بیشتر که مخصوص ذخیره آب شرب می باشد صرفاً قیمت بالاتری نسبت به مخازن سه جداره خواهد داشت و تاثیر مثبت دیگری نخواهد داشت.

آیا ضخامت مخزن نشان دهنده مقاومت و استحکام بیشتر آن است؟

معمولاً خیر مگر اینکه مخزن با عنوان مخزن پلی اتیلن تقویت شده یا ضد اسید تولید شده باشد و بابت آن گارانتی معتبری تحویل داده شود. لازم به ذکر است که به راحتی می توان با افزودن موادی ضخامت مخزن را افزایش داد تا مقاومتر به نظر برسد ولی اینکار صد در صد نه تنها مقاومت آن را افزایش نمی دهد بلکه استحکام به شدت کاهش خواهد یافت.

تا تاریخ درج این مقاله تنها شرکت پلاستونیک است که در صنعت روتومولدینگ اقدام به تولید مخازن پلی اتیلن تقویت شده برای نگهداری انواع اسید ها و مواد شیمیایی بسیار قوی و خورنده می کند. در صورت تمایل به خرید اینگونه مخازن می توانید با شماره های 02155219861 – 02155219862 تماس حاصل نمایید.

مخازن پلی اتیلن سه لایه یا سه جداره مگاپلاست ایران

مخازن پلی اتیلن سه لایه شرکت پلاستونیک، طبرستان، تهران پلیمر و کوشاپلاست در سایت مگاپلاست ایران کاملا ضد جلبک هستند و برای تمام شایط آب و هوایی طراحی و تولید می شوند. لازم به ذکر است که مخازن پلی اتیلنی سه لایه شرکت پلاستونیک در تمام شرایط آب و هوایی ایران قابل استفاده می باشند و کاملا ضد جلبک و آنتی باکتریال هستند.

مشخصات لایه های مخازن پلی اتیلن سه لایه یا سه جداره:

جداره اول ( لایه خارجی / سفید ):
مقاوم در برابر تمام عوامل جوی، مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش و به رنگ سفید که باعث کاهش تولید حرارت از نور جدب شده از خورشید و حفظ دمای آب برای مدت طولانی می گردد.
(رنگ و ضخامت این لایه با توجه به نیاز و سلیقه مشتری قابل تغییر است )
جداره دوم (لایه میانی/ مشکی):
این لایه مانع عبور نور به داخل مخزن شده و نقش فیلتر نوری را ایفا نموده و همچنین باعث استحکام ساختاری مخزن می گردد. وظیفه اصلی این لایه جلوگیری کامل از نفوذ نور خورشید به داخل مخزن است.
جداره سوم لایه سوم ( لایه داخلی/سفید ):
این لایه در ارتباط مستقیم با آب و یا مواد دیگر داخل مخزن است. این لایه هیچگونه تاثیری بر روی کیفیت مواد و یا آب شرب درون مخزن نمی گذارد. لازم به ذکر است که تمامی این لایه ها به صورت food grade تولید می شوند و هم ماده اولیه و محصول تولید شده مورد تایید سازمان غذا و دارو هستند. همچنین کلیه محصولات ما نشان سیب سلامت و علامت استاندارد را نیز دارا می باشند.
برخلاف انتظار عموم، مخازن تک لایه و سه لایه از نظر ضخامت تفاوتی با یکدیگر ندارند و تفاوت این دو در وجود یک لایه تیره رنگ در مخارن سه لایه است. وجود همین لایه تیره رنگ و افزودن مراحل اضافی در تولید این محصولات، منجر به افزایش قیمت مختصر مخازن سه لایه نسبت به مخازن تک لایه شده است.

همانظور که پیش تر اعلام کردیم برای ذخیره آب شرب باید از مخازن سه لایه استفاده کرد تا عبور نور به داخل مخزن، شرایط را برای رشد جلبک و باکتری فراهم نکند. از طرفی در صورتی که بخواهید سطح مایعات درون مخزن را از بیرون آن مشاهده نمایید و یا به عبارت دیگر مخزن خود را مندرج نمایید تنها از مخازن تک لایه می توانید استفاده نمایید.

پلاستونیک با کیفیت ترین تولید کننده محصولات پلی اتیلن در ایران

پلاستونیک تولیدکننده مخازن پلی اتیلن

پلاستونیک یکی از قدیمی ترین تولید کننده مخازن پلی اتیلن در ایران است و محصولات بسیار با کیفیتی در انواع مخازن پلی اتیلن، وان های پلاستیکی، مخازن سمپاش، مخازن انبساط و سایر قطعات پلی اتیلنی تولید می کند. خوشبختانه فروشگاه مگاپلاست ایران از آغاز فعالیت خود با اعتماد به این برند و همکاری با این شرکت معظم توانسته مشتریان وفادار بسیاری در سراسر ایران کسب نماید. در این مقاله به معرفی شرکت پلاستونیک، روش تولید محصولات و خدمات پس از فروش این شرکت اشاره خواهیم کرد.

محصولات و مخازن پلی اتیلن پلاستونیک چگونه طراحی، تولید و به فروش می رسند؟

 روتومولدینگ یا قالبگیری چرخشی فرایندی از ساخت پلاستیک است که در آن پودر پلاستیک داخل قالب در حال چرخش ذوب می شود تا زمانی که شکل آن قالب را بگیرد. قالب ضمن چرخش در کوره گرم می شود و به آرامی باعث شکل گیری لایه به لایه پلاستیک دوب شده در سطح داخلی قالب می شود. با چرخش قالب ، شروع به چسباندن و پوشاندن قسمت های داخلی می کند. با طراحی دقیق و دانش بالای مهندسی ، می توان کنترل ضخامت های استثنایی را با استفاده از این روش به دست آورد. البته برای حفظ شکل محصول لازم است تا زمان خنک شدن محصول، قالب در خارج از کوره نیز به چرخش خود ادامه دهد.

روتومولدینگ روش تولید محصولات پلاستونیک
روتومولدینگ روش تولید محصولات پلاستونیک

  با توجه به توانمندی های روزافزون پلاستونیک در تولید محصولات پلی اتیلنی به روش روتومولدینگ امروزه به جرات می توان گفت این تولید کننده به عنوان بازویی توانمند در کنار دیگر همکاران و صنایع کشور برای تولید قطعات خودرو ، ماشین آلات صنعتی در حال ایفای نقش حیاتی خود می باشد. خوشبختانه امروزه اگر از اهل فن بپرسید که بهترین مخزن آب پلی اتیلن در ایران کدام برند است قطعاً پلاستونیک نیز در لیست آنها جای خواهد گرفت.

    نوآوری و پیشرو بودن امتیازی است که به مدد تلاش هوشمندانه تیم فنی پلاستونیک و فروشگاه مخزن آب دات کام ما را قادر ساخته تا بتوانیم همگارم با نیازهای بازار و صنعت کشور حرکت کنیم . این امتیاز برای ما دوستان و مشتریان و همراهان بسیاری به ارمغان آورده که به همه این عزیزان افتخار می کنیم.

تولید محصولات سفارشی در پلاستونیک

   ما ایده های شما را به محصولات عالی تبدیل می کنیم. استراژی پلاستونیک از ابتدا تخصصی کار کردن در حوزه قالب گیری دورانی بوده و تلاش مدیران این مجموعه دادن محصولات و خدمات نخصصی به دیگر صنایع کشور بوده و می باشد. برای این مهم ابتدا قطعات صنعتی درخواستی مشتریان گرامی ارزیابی شده و قالب خاصی برای آن طراحی و ساخته می شود. قالب ها مهمترین ابزار پروژه هستند .

ساخت قالبها اغلب به دلیل نیاز به الگو و طراحی بسیار تخصصی ، بزرگترین بخش سرمایه گذاری در فرایند تولید محصولات درخواستی به ویژه برای اشکال پیچیده صنعتی هستند. وقتی ما در پلاستونیک مرحله طراحی صنعتی قالب را پشت سر گذاشتیم، وارد فرآیند تولید آن می شویم . این فرآیند زمانبرترین قسمت کار می باشد. پس از تولید و ساخت قالب ، مقدمات فنی تعبیه آن داخل کوره برای تولید انبوه انجام شده و در مدت زمان نه چندان طولانی محصولات درخواستی تولید می شوند.

  قالبهایی با اشکال پیچیده معمولاً نیاز به ساخت قالب های آلومینیومی و چدنی به روش ریخته گری دارند، در حالی که قالبهای بزرگ مانند انواع مخازن با استفاده از فرآیند فرمدهی ورقهای آهنی ساخته می شوند. برای داشتن ظاهری زیبا در نهایت می توان سطح داخلی قالب را کاملا صاف یا بافتدار تولید کرد.

پلاستونیک
پلاستونیک

   وفتی صحبت از پلاستیک پودر شده می کنیم منظور پلی اتیلن 3840 فودگرید است . منظور از فودگرید ، اجازه بکارگیری آن در صنایع غذایی است. این گرید پلی اتیلن به خوبی با فرآیند روتومودینگ سازگار است و سالهاست که عملی ترین و اقتصادی ترین ماده اولیه در این صنعت می باشد. پایداری در طی فرایند گرمایش در طولانی مدت و شکل جریان یافتن آن پس از حرارت و گرم شدن داخل قالب، که در چرخش های مهندسی شده منجر به ضخامت نسبتا یکنواخت در سطح داخلی قالب می شود ، به همین دلیل محبوب ترین پلاستیک برای تولید مخزن پلی اتیلنی و قالب گیری دورانی است.

   پلی اتیلن به سه دسته چگالی پایین ، چگالی متوسط ​​و چگالی بالا تقسیم می شود. در تولید مخازن پلی اتیلن بسته به نوع استفاده از چگالی متوسط و یا چگالی بالا و یا ترکیبی از آنها استفاده می شود. این کار برای تولید طیف بسیار گسترده ای از محصولاتی است که می توان با استفاده از قالب گیری دورانی نسبت به تولید آنها اقدام نمود. در حالی که این فرایند برای ساخت مخازن بیشتر شناخته شده است ، اکنون بسیاری از طراحان از آن برای ایجاد قطعات پلاستیکی برای محصولات پزشکی ، محصولات مصرفی ، تجهیزات کشاورزی و باغی ، قطعات خودرو ، اسباب بازی ، مبلمان و تجهیزات ورزشی استفاده می کنند. بر خلاف قالب های تزریقی ، قالب های دورانی بسیار ارزان تر هستند . مهمترین دلیل آن این است که در روتومولدینگ قالبها در فشار بسیار کمتری کار می کنند. بنابرین برای تولید محصولات حتی در تیراژ بسیار کم نیز می توان از این روش بهره برد.

فروش و خدمات پس از فروش محصولات پلاستونیک

گارانتی و خدمات پس از فروش عباراتی هستند که متاسفانه در ایران به دلایل مختلف حلقه ی مفقود شده ای از راه کارهای حمایت از مشتریان و مصرف کنندگان است و بسیاری از شرکت ها  اما به راستی ضمانت و خدمات پس از فروش شرکت پلاستونیک یکی از نمونه هایی است که به طور کامل و با هدف حمایت از مشتریان تعریف شده و امیدواریم روزی بسیار از تولید کنندگان در ایران بتوانند مشابه این شرکت خدمات پس از فروش مناسبی در اختیار مشتریان قرار دهند و مشتری را در روزهای دشوار تنها نگذارند.

در این راستا گارانتی تعویض 5 ساله این شرکت این امکان را فراهم کرده که در صورت بروز مشکلی در نحوه عملکرد محصولات و در صورتی که شرایط نصب و استفاده رعایت شده باشد محصول معیوب با یک محصول جدید جایگزین شود. در کنار این 10 سال خدمات پس از فروش می تواند اطمینان کافی را در میان مشتریان به وجود آورد تا در صورت بروز هر گونه مشکلی کارشناسان فنی این شرکت اقدام به تعمیر و رفع مشکل نمایند.

محصولات شرکت پلاستونیک

مخزن آب پلی اتیلن افقی

مخزن آب پلی اتیلن عمودی

مخزن آب پلی اتیلن کتابی

مخزن زیر پله ای

مخزن پلی اتیلن قیفی

مخزن انبساط

مخزن سمپاش

وان پلاستیکی

محصولات صنعتی و سفارشی

مخزن اسید

انواع محصولات تولید شده در مجتمع پلاستیک پلاستونیک

فروشگاه مگاپلاست ایران به عنوان عرضه کننده مستقیم محصولات پلاستونیک آماده هرگونه همکاری در خصوص فروش عمده یا موردی مخازن پلی اتیلن، وان های پلاستیکی، مخازن سمپاش، مخازن انبساط، مخازن سپتیک (مخزن تصفیه فاضلاب) و سایر محصولات صنعتی پلی اتیلنی است.

02155219861 – 02155219862

 

ارزان ترین روش های تمیز کردن و شستشو مخزن آب

ارزان ترین روش های تمیز کردن و شستشو مخزن آب

تمیز کردن و شستشو مخزن آب یکی از کارهای ضروری بشمار می آید که معمولاً توجه کافی به آن نمی شود تا زمانی که مشکلات آن نمایان شود.

به دلیل وجود ذرات معلق در آب لوله های شبکه های شهری و رسوب، ته نشین شدن و چسبیدن این مواد به بدنه داخلی مخزن آب شما نیاز دارید در بازه های زمانی اقدام به نظافت و شستشو مخازن ذخیره آب نمایید در غیر این صورت احتمال رشد باکتری ها حتی در مخازن ضد جلبک و آنتی باکتریال در درازمدت وجود خواهد داشت و در نتیجه بروز بیماری های مختلف و تغییر در طعم و بوی آب افزایش خواهد یافت.

در این مطلب دستورالعمل شستشوی مخازن ذخیره آب و ارزان ترین روش های تمیز کردن و شستشو مخزن آب، منبع و تانکر را بیان خواهیم کرد. همچنین در مقاله ای با عنوان روش های جلوگیری از جلبک زدن مخزن آب، راهکارهای مقابله با این مشکل را بیان کردیم و پیشنهاد می کنیم مطالعه آن را از دست ندهید.

در ابتدا لازم به ذکر است که شستشوی مخازن ذخیره آب محدود به یک نوع مخزن آب نمی باشد و تمامی اقسام مخازن آب اعم از مخزن آب پلی اتیلن، مخزن آب فلزی یا گالوانیزه و مخزن آب استیل نیاز به این فرایند خواهند داشت. هر چند که مخازن پلی اتیلن به نسبت سایر مخازن دیرتر و کمتر نیاز به شستشو خواهند داشت ضمن اینکه زنگ زدگی منبع آب در مخازن پلی اتیلن اتفاق نمی افتد.

دستورالعمل شستشوی مخازن ذخیره آب

تمیز کردن مخزن آب
تمیز کردن مخزن آب

با توجه به مخازن آب موجود در بازار ابتدا باید ببینید آیا می توان به داخل مخزن آب داخل شد یا خیر. در هر صورت ابتدا باید آب دورن مخزن به طور کامل تخلیه شود. به همین دلیل است که ما معمولاً در هنگام نصب مخزن آب به مشتریان توصیه می کنیم لوله کشی را به گونه ای انجام دهند که درصورت از مدار خارج کردن مخزن آب، مشکل جدی در خصوص تامین آب ساختمان به وجود نیاید و به توان در هنگام شستشو و نظافت منبع آب، از آب لوله کشی به طور موقت استفاده کرد.

همچنین برخی از فنی کاران و تاسیساتی ها به مشتریان توصیه می کنن از دو یا چند مخزن به جای یک مخزن حجیم تر استفاده کنند تا بتوان در چنین موقعیت هایی به راحتی و به طور موقت یکی از مخازن ذخیره آب را از مدار خارج کرد و باقی مخازن به کار خود ادامه دهند.

در صورتی که نتوانیم به داخل مخازن آب وارد شویم

در مرحله بعد به ازای هر 10 لیتر آب 5 قطره و یا به ازای هر 100 لیتر آب یک قاشق چایخوری از محلول آب ژاول با کلر 5 درصد (هیپوکلرید سدیم) و یا همان وایتکس را داخل مخرن بریزید.

آب ژاول یا وایتکس
آب ژاول یا وایتکس

درب آن را ببندید و برای مدت 16 ساعت مخزن آب را به حال خود بگدارید و سپس آب آن را کامل تخلیه و نموده و مجددا مخزن را با آب تمیز دوباره پر نمایید. این کار باید چندین بار صورت گیرد. ممکن است آب بوی وایتکس بدهد ولی اگر چندین بار پر و خالی کردن مخزن انجام شود جای نگرانی نیست و رفته رفته بوی وایتکس از بین خواهد رفت.

در صورتی که بتوانیم به داخل مخازن آب وارد شویم

در حالت دوم فرض می کنیم که درب مخزن آب به گونه ایست که فرد می تواند بدون مشکلی به داخل مخزن برود. خوشبختانه اکثر مخازن پلی اتیلن مگاپلاست ایران دارای درب بزرگی هستند و به راحتی می توان به داخل آن رفت و از این بابت نگرانی ای وجود نخواهد داشت و همچنین نظافت و شستشوی مخزن آب بهتر نیز انجام می شود.

لوازم مورد نیاز برای تمیز کردن و شستشو مخزن آب در صورتی که بتوان به داخل آن رفت

برای انجام این کار شما نیاز به وایتکس، سیم ظرفشویی، اسکاچ، برس نظافت مناسب و پمپ کارواش خانگی دارید.

مخزن را از آب خالی کنید سعی کنید حین تخلیه با ایجاد تلاطم رسوبات داخل مخزن را تا حد امکان تخلیه کنید. سپس دیواره های داخلی را با اسکاچ یا سیم ظرفشویی و یا برس نظافت بشورید.

در ادامه پس از سابیدن دیواره های داخلی مخزن آنها را با فشار آب کارواش بشویید و بعد از آن ترکیبی از وایتکس و آب به نسبت یک قاشق چایخوری وایتکس در 3.5 لیتر آب درست کنید. (وایتکس با کلر 5 درصد) داخل مخزن را با این ترکیب با برس نظافت آغشته کرده و برای 2 ساعت به همان حال بگذارید.  بعد از 2 ساعت داخل مخزن را به طور کامل با فشار آب کارواش بشویید و سپس آن را کاملا تخلیه کنید. مخزن را با آب تمیز دوباره پر کنید.

نکته مهم: در فرآیند شستن مخازن بزرگ که می بایست نفر داخل مخزن شود به دلیل استفاده از وایتکس و گاز کلر موجود در آن تحت هیچ شرایطی نباید درب مخزن بسته باشد و از ورود و خروج هوا به داخل مخزن اطمینان حاصل نمایید.

هرچند وقت یکبار نیاز به تمیز کردن و شستشو مخزن آب داریم؟

اینکه در چه بازه های زمانی باید اقدام به شستشو و تمیزکاری مخازن و تانکر های آب کرد به طور مستقیم به کیفت آب ورودی به مخزن بستگی دارد. ولی به طور کلی این کار حداقل یکبار در سال مورد نیاز است. اگر سختی آب و ذرات جامد معلق در آن زیاد باشد ، به همان میزان، مقدار بیشتری از رسوبات نیز در کف و دیواره های مخزن شکل می گیرد و گاهی لازم است چند بار در سال مخزن را نظافت کنیم.

منبع: watertiger

راهنمای خرید و تعیین حجم مخازن آب کشاورزی و آبیاری باغ و باغچه

مخازن آب کشاورزی

مخازن آب کشاورزی برای راه اندازی سیستم آبیاری مزارع و باغات یکی از تجهیزات ضروری به حساب می آیند. در این رابطه اصلی ترین موضوع، تعیین حجم مناسب مخزن آب کشاورزی و انتخاب نوع مناسب مخزن آب است. براورد بسیار دقیق حجم میزان آب مورد نیاز به خاطر پارامترهای گسترده و متغیر دشوار است و حتماً حتماً باید در کنار آن، به صورت تجربی و استفاده از آزمون و خطا اقدام به براورد دقیق کرد ولی با این وجود می توان یک تخمین اولیه محاسبه کرد تا بتوان با کمترین هزینه میزان بهینه حجم آب مورد نیاز مخزن، استخر یا حوضچه ذخیره آب کشاورزی را براورد کرد.

در این مطلب به صورت تقریبی حداقل میزان حجم مورد نیاز مخازن آب کشاورزی را بیان خواهیم کرد و در ادامه نوع تانکر آب یا منبع آب که می تواند انتخاب بهتری برای شما باشد معرفی خواهیم کرد.

همانطور که گفته شد میزان حجم مورد نیاز برای انتخاب مخزن یا تانکر آب کشاورزی بسته به نوع گیاه به پارامترها و عوامل مختلفی بستگی دارد و به دلیل گستردگی انواع گیاهان نمی توان به همه آنها اشاره کرد ولی ما سعی خواهیم کرد اقدام به دسته بندی انواع گیاهان نماییم و با توجه به این دسته بندی ها میزان آب مورد نیاز را اعلام کنیم.

مخزن آب کشاورزی چند لیتری مناسب است؟

همانگونه که مطلعید به دلیل کاهش منابع آبی و محدودیت هایی که امروز وجود دارد روشهای آبیاری سنتی به دلیل هدر رفت فاجعه بار آب با روش های نوین آبیاری مانند آبیاری قطره ای جایگزین می شوند. در این یاداشت تلاش خواهیم کرد روشی را معرفی کنیم که با کمک آن مخزن پلی اتیلن با حجم مناسب را بتوان برای راه اندازی سیستم آبیاری قطره ای بر آورد نمود.

حجم مناسب مخازن آب کشاورزی برای زمین زراعی

برای آبیاری زمین زراعی در هر نوبت آبیاری قطره ای به 10 لیتر برای هر متر مربع آب نیاز خواهیم داشت. تعداد دفعات نوبت آبیاری بسته نیاز آبی گیاه دارد مثلا چمن نیاز آبی بالایی دارد و در روزهای گرم تابستان ممکن است مجبور شوید روزانه مبادرت به آبیاری کنید. در خصوص گیاهان علفی مراحل اولیه پژمردگی گیاه به روشنی به ما می فهماند که تعداد دفعات آبیاری را چگونه برآورد کنیم.

حجم مناسب مخزن آب برای آبیاری قطره ای نهال یا درخت

برای آبیاری قطره ای نهال یا درخت در یک باغ بسته به سن درخت و نوع آن در هر نوبت آبیاری به 20 الی 50 لیتر آب نیاز خواهیم داشت. معمولا آبیاری به صورت هفتگی صورت می پذیرد . البته در سال اول کاشت به دلیل عدم توسعه ریشه های نهال در عمق خاک بهتر است هفته ای دوبار آبیاری صورت گیرد. بنابراین با یک ضرب و تقسیم ساده می توان حداقل نیاز آبی هفتگی یک باغچه با 100 نهال سیب دو تا سه ساله در استان تهران را دو هزار لیتر (2000 لیتر ) بر آورد کرد.

اگر به صورت ثقلی این آبیاری انجام شود بهتر است از مخزن عمودی با حجم بیشتر مثلا 3000 لیتر استفاده کنید. اگر شما  دارای حق آبه به صورت دوره ای هستید باید حجم مخزن را به گونه ای برآورد کنید که حداکثر میزان آبی که به شما تعلق می گیرد را در آن ذخیره کنید تا به هدف 20 لیتر آب در هفته به ازای هر نهال دو ساله دست یابید. لازم به ذکر است یک درخت سیب پنج تا ده ساله نیاز آبی هفتگی آن 40 تا 50 لیتر می باشد. در خصوص سایر درختان باغی نیاز آبی کم و بیش همین میزان می باشد.

زمان آبیاری نهالهاست که می‌باید در صبحهای زود انجام شود و یا به عصرها موکول شود، اما مشاهده می‌شود آبیاری در وسط روز و در اوج گرما که نهال با پژمردگی موقت روبه رو می‌باشد آبیاری انجام می‌گیرد.

عوامل دخیل در تعیین میزان حجم مورد نیاز مخازن آب کشاورزی، زراعی و باغ و باغچه

1- نوع گیاه
2- سن گیاه
3- میزان رطوبت هوای منطقه
4- نوع اقلیم و شرایط آب و هوایی منطقه
5- میانگین بارندگی
6- نوع خاک
7- مساحت زمین زیر کشت
8- میزان دفعات آبیاری
9- میزان آب ورودی به مخزن ( دسترسی به آب مورد نیاز برای ذخیره)
10- میزان تراکم سطح زیر کشت
11- دبی آبیاری

کدام نوع مخزن آب برای کشاورزی یا زراعت مناسب تر است؟

برای پاسخ به این موضوع باز هم حجم مورد نیاز مخزن آب، متراژ زمین زراعی یا باغ و عوامل محیطی نیز دخیل هستند. به عنوان مثال اگر میزان حجم آب مورد نیاز بسیار یاد است استفاده از مخازن آب پلی اتیلن علی رغم مزایای فراوان، پر هزینه خواهد بود و مخازن تولید شده از ورق های ژئو ممبران که با عنوان استخر های آب ژئوممبران نیز شناخته می شود انتخاب بهتری هستند.

استخر یا حوضچه ذخیره آب کشاورزی
استخر یا حوضچه ذخیره آب کشاورزی – استخرهای ژئوممبران برای ذخیره آب کشاورزی در حجم های زیاد مناسب هستند

مزایای استفاده از مخزن پلی اتیلن برای آبیاری زمین زراعی، باغ یا باغچه

یکی از انواع مخازن ذخیره آب، مخازن پلی اتیلنی هستند که هر روزه استفاده از آنها نسبت به سایر مخازن بیشتر می شود. البته اگر متراژ زمین زیر کشت بسیار زیاد است ما مخازن آب کشاورزی ژئوممبران را به شما پیشنهاد می کنیم. البته ساخت این مخازن به دلیل هزینه ی بالا و اصولا ضد جلبک نبودن و تبخیر بالا مشکلات خاص خود را نیز دارند. برای سایر زمین ها زراعی و به خصوص باغ و باغچه مخازن پلی اتیلن به دلیل مزایای بسیار که به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد با استقبال بسیار زیادی روبرو شده است.

1- قابلیت نصب، جابه جایی و حمل و نقل آسان
2- طول عمر بسیار بالا
3- مقاوم در برابر خوردگی و زنگ زدگی
4- مقاومت بیشتر در برابر یخ زدگی
5 -قابلیت نصب آسان انواع اتصالات

فروش مخازن آب پلی اتیلن کشاورزی
تولید، فروش و ارسال مخازن آب پلی اتیلن برای استفاده به عنوان مخزن آب کشاورزی و آبیاری باغ و باغچه

در صورتی که نیاز به مشاوره های بیشتر و یا اطلاع از روش های خرید مخزن آب کشاورزی پلی اتیلن دارید می توانید با ما تماس بگیرید.

02155219861 – 02155219862
مگاپلاست ایران – اولین فروشگاه اینترنتی مخزن آب، مخزن پلی اتیلن، منبع آب و تانکر پلاستیکی در ایران

وان ارزان قیمت پلاستیکی | لیست ابعاد وان پلاستیکی (پلی اتیلن)

وان ارزان قیمت پلاستیکی

فروش انواع وان ارزان قیمت پلاستیکی در سایزها و حجم های مختلف برای مصارف و کاربردهای گوناگون . برای مشاهده لیست قیمت وان پلاستیکی صنعتی، وان حمام و وان شیلاتی کلیک نمایید.

وان های پلاستیکی تولید شده از پلی اتیلن قیمت بسیار کمتری نسبت به وان های فلزی و یا فایبرگلس دارند. از طرفی به دلیل مزایایی که دارند بیش از آنها مورد استفاده قرار می گیرند.

وان ارزان قیمت پلاستیکی
امکان تولید و فروش انواع وان پلاستیکی ارزان در تیراژ بالا و حتی به صورت سفارشی امکان پذیر است

وان ارزان پلاستیکی در کاربردهای شیلاتی ، صنعتی دامی و کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد. در سال های اخیر به دلیل مزایای بسیار، وان پلاستیکی یا پلی اتیلن در حال گرفتن جای وان فایبرگلاس در بازار است و مشتریان، بیشتر به سمت خرید این وان ها می روند. این وان ها حتی توانسته اند به رقیب جدی وان های حمام گران قیمت تبدیل شوند و بسیاری از مردم وان حمام پلاستیکی را به دلیل قیمت بسیار پایین تر و قابلیت جابه جایی به وان های حمامی گران قیمت سنگی و یا فایبرگلس ترجیح می دهند.

 

ابعاد داخلی و خارجی وان های ارزان قیمت پلاستیکی

حجم L1 طول داخلی B1 عرض داخلی B2 عرض بیرونی L3 طول بیرونی H ارتفاع بیرونی
وان 60 لیتر 60 60 63 72 17
وان 100 لیتر – طول 50 50 50 54 67 40
وان 100 لیتر – طول 85 85 42 46 97 26
وان 150 لیتر 82 52 57 99 41
وان 200 لیتر 80 49 53 98 51
وان 500 لیتر – طول 118 118 66 69 138 63
وان 500 لیتر – طول 125  125  71  74  144 61
وان 700 لیتر 128 78 83 148 79
وان 800 لیتر 104 98 101 122 78
وان 1000 لیتر – طول 189 189 78 83 211 71
وان 1000 لیتر – طول 188 188 86 92 210 67
وان 1300 لیتر 187 71 84 212 79
وان  1500 لیتر  190  93 98  213 91
وان 2000 لیتر 218 107 117 248 87

وان های فوق، جزء پرفروش ترین وان های پلاستیکی فروشگاه مگاپلاست هستند و معمولاً در انبار فروشگاه مگاپلاست موجود هستند . علاوه بر آنها وان های زیر نیز قابل فروش عرضه می باشند ولی معمولاً تولید و زمان تحویل آنها بیشتر طول خواهد کشید در همان روز ثبت سفارش تحویل داده نخواهد شد. در صورت تمایل جهت اطلاع از زمان دقیق و موجود بودن آنها  می توانید با ما تماس حاصل نمایید. 02155219861 – 02155219862

لیست ابعاد وان های ارزان پلاستیکی سفارشی

نام محصول L1 طول بیرونی B2 عرض بیرونی H ارتفاع بیرونی
وان خاویار 177 57 29
وان 20 لیتری 38 38 21
وان 32 لیتری 50 50 21
وان 50 لیتری 66 34 44
وان 60 لیتری 60 50 36
تشت 60 لیتری 72 72 19
وان 100 لیتری 63 52 52
وان 100 کوتاه (وان پنیری ) 99 57 26
وان حمام سفید 120 سانتی 116 62 46
وان 120 لیتری 62 62 62
وان 150 لیتری 92 61 41
وان حمام سفید 150 سانتی 150 64 46
وان حمام سفید 160 سانتی 165 70 44
وان 180 لیتری 89 40 79
وان 180 لیتری کوتاه 185 85 16
وان 190 لیتری 126 66 36
وان 200 لیتری 87 68 51
تشت 200 لیتری 116 116 21
وان 200 لیتری گرد 53
وان 210 لیتری 145 72 26
وان 250 لیتری 89 69 70
وان 300 لیتری گرد 65
وان 340 لیتری 164 68 41
وان 350 لیتری 90 76 83
وان 360 لیتری 218 81 32
وان 400 لیتری 144 78 49
وان 440 لیتری 200 95 32
وان 450 لیتری 158 64 60
وان 460 لیتری 97 76 99
وان لندر 470 لیتری 316 58 41
وان 520 لیتری 132 93 62
وان 550 لیتری 136 76 82
وان 600 لیتری 139 91 70
وان 720 لیتری 124 105 92
وان 850 لیتری 135 98 90
وان 900 لیتری 200 101 60
وان 1000 لیتری 208 106 67
وان 1000 لیتری طرح دار 212 128 60
وان لندر 1060 لیتری 318 77 61
وان 1300 لیتری 262 108 61
وان 1800 لیتری 217 117 101
وان 2500 لیتری 263 117 101
وان 4000 لیتری 281 147 125

 در تولید وان پلاستیکی از پلی اتیلن 3840 بهداشتی استفاده شده در نتیجه در مصارف خوراکی و بهداشتی به راحتی قابل استفاده هستند.

وان پلاستیکی چرخ دار
وان پلاستیکی چرخ دار

برای وان ارزان قیمت پلاستیکی به راحتی می توان حفاظ فلزی چرخ دار طراحی و ساخت. وان پلاستیکی چرخدار در بسیاری از کارخانه ها و کارگاه ها مورد نیاز است. همچنین برخی از موادی که درون این وان ها ذخیره می شوند به دلیل چگالی بالا نیاز به حفاظ فلزی خواهند داشت.

این وانها در صنایع (صنعت آبکاری، به عنوان وان آبکاری) ، کشاورزی (شستشوی صنعتی میوه و سبزیجات و .. به عنوان وان صنعتی.) ، شیلات ( پروش ماهی و پرورش زالو … به عنوان وان شیلاتی و پرورش ماهی) ، ایجاد استخرهای کوچک و قابل حمل خانگی ، سیلوی مایعات و جامدات پودری و گرانولی در وانهای درب دار (در فضاهای سربسته و روباز) ، بسته بندی و نگهداری ارزان محصولات یخ زده در وانهای فوم دار (با درب) و … کاربری دارند. این وان ها علاوه بر کاربری های ذکر شده به عنوان طشت پلاستیکی یا لگن پلاستیکی بزرگ نیز قابل استفاده می باشند.

در فروشگاه مگاپلاست علاوه بر وان های پلاستیکی انواع مخازن پلی اتیلن، منبع انبساط، مخزن سمپاش، سپتیک تانک و محصولات صنعتی پلی اتیلنی به فروش می رسد. نیاز به مشاوره دارید همین الان با شماره های 02155219861 – 02155219862 تماس حاصل نمایید.

وان پلاستیکی پرورش زالو

در مزارع پرورش زالو به طور گسترده از وان پلاستیکی استفاده می شود.

وان پرورش و نگهداری ماهی

وان پلاستیکی پرورش و نگهداری ماهی از پلی اتیلن 3840 تولید شده و سازگاری کاملی با انواع ماهیان و آبزیان دارد و سالهاست در صنعت شیلاتی مورد استفاده قرار می گیرد.

مخزن ذخیره آب ساختمان | راهنمای خرید و نصب مخزن آب

راهنمای خرید و نصب مخزن آب ساختمان

مخزن ذخیره آب ساختمان باید بتواند اولاً مشکل افت فشار آب ساختمان را مرتفع نماید و ثانیاً مشکلی از نظر بهداشتی و سلامتی برای ساکنین به وجود نیاورد. در نتیجه اولاً شما باید بتوانید حجم مناسب مخزن آب را براورد کنید و ثانیاً منبع آبی خریداری نمایید که استاندارد های و پروانه های بهداشتی لازم را داشته باشد. در این مقاله ابتدا میزان حجم مورد نیاز واحدهای مسکونی را براورد کرده و در انتهای راهنمایی های در خصوص خرید مخزن آب مناسب عنوان خواهیم کرد.

حجم مناسب مخزن ذخیره آب ساختمان چقدر باید باشد؟

براورد دقیق میزان حجم مورد نیاز مخازن آب با توجه به اینکه به پارامترهای زیادی بستگی دارد مورد استناد قرار نمی گیرد. ولی کارشناسان اداره آب و فاضلاب حداقل میانگین حداقل حجم مورد نیاز را برای هر واحد مسکونی 250 لیتر در نظر می گیرند. به همین دلیل برای اینکه حجم مخزن ذخیره آب یک واحد ساختمانی مورد تایید اداره آب و فاضلاب قرار گیرد حداقل برای هر واحد 250 لیتر باید در نظر گرفت.با توجه به این موضوع اگر ساختمانی دارای 12 واحد باشد باید مخزن 3000 لیتری تهیه و نصب شود.

آیا می شود فقط از پمپ آب برای بهبود افت فشار آب استفاده کرد؟

تا قبل از اجرایی شدن قانون منع نصب مستقیم پمپ آب در ساختمان ها و  روی شبکه آبرسانی ، بسیاری از هموطنان با نصب مستقیم پمپ آب اقدام به تقویت فشار آب مجتمع ساختمانی خود می کردند. با افزایش تعداد این پمپها اختلالات بسیاری در شبکه آب شهری ایجاد شد به گونه ای که حتی در بعضی از مناطق واحدهای مسکونی علی رغم داشتن پمپ آب افت فشار آب داشتند و از طرفی به دلیل خالی کار کردن پمپ ها خرابی های پمپ ها به شدت افزایش پیدا می کرد.

به همین دلیل این کار باعث وضع قوانین و استاندادرهای متعددی در سازمان نظام مهندسی، آب و فاضلاب کشور و شهرداری ها شد تا نصب مخزن با حجم کافی را برای واحدهای مسکونی نوساز را اجباری کنند. همچنین شرکت آب و فاضلاب را واداشت تا با استفاده از ابزارهای قانونی مشترکینی که به صورت مستقیم اقدام به نصب پمپ بعد از کنتور کرده بودند را مجاب به نصب مخزن ذخیره قبل از پمپ در ساختمانهای خود کنند.

بهترین مکان نصب مخزن آب در ساختمان کجاست؟

اگر ساختمانی طبق اصول مهندسی و تاسیساتی ساخته شده باشد حتماً مکانی با عنوان اتاق تاسیسات برای آن در نظر گرفته شده است. در این اتاق لوله کشی ها و سیستم تاسیسات قرار دارد و معمولاً فضای کافی برای نصب مخزن نیز در آن در نظر گرفته شده است. اما در ایران عموم ساختمان ها فاقد اتاق تاسیسات هستند پس مکان های کاندید نصب مخزن آب ساختمان یکی از موارد زیر خواهد بود.

1-حیاط
2-پارکینگ
3-زیر راه پله
4- پشت بام
5- لابی یا راهرو وردی ساختمان

نصب مخزن آب در حیاط ساختمان
نصب مخزن آب در حیاط ساختمان
نصب مخزن آب در پارکینگ ساختمان
نصب مخزن آب در پارکینگ ساختمان

 

فارغ از اینکه در کدام یک از محل های فوق اقدام به نصب منبع آب خواهید کرد باید حتماً حتماً موارد زیر را در نظر بگیرید:

1- محل نصب مخزن بدون شیب باشد و صاف و یکدست. هیچگونه سنگ یا کاشی زیر مخزن قرار داده نشود مگر اینکه کل سطح زیرین مخزن را بپوشاند.
2- برای عبور مخزن تا محل نصب کلیه ی درب ها و راهروها از نظر ابعاد بررسی شود تا بتوان مخزن را بدون مشکل به آن مکان منتقل کرد.
3- محل نصب تانکر آب نباید در نزدیکی دیگ های بخار یا وسایلی که گرمای زیادی دارند قرار داده شود.
4- محل نصب باید بتواند وزن مخزن آب + آب درون آن را تحمل نماید. این موضوع زمانی که در پشت بام می خواهید اقدام به نصب کنیم بسیار اهمیت دارد.

مخزن زیر راه پله ای
مخزن زیر راه پله ای
مخزن آب کتابی یا آسان رو
مخزن آب کتابی یا آسان رو یا مکعبی

از میان مخازن آب پلی اتیلن افقی، عمودی، مکعبی، کتابی و زیرپله ای کدام یک انتخاب بهتری است؟

این موضوع کاملاً به فضا و ابعادی که می خواهید اقدام به نصب منبع آب ساختمان کنید بستگی دارد. البته تفاوت قیمت این مخازن پلی اتیلن نیز با یکدیگر متفاوت است. از میان این مخازن مخازن عمودی از بقیه اقتصادی تر هستند و قیمت کمتری دارند ولی برای نصب در هرجایی (مثلاً پشت بام ها به خاطر ارتفاع زیاد) مناسب نیستند.

شما مشتریان گرامی می توانید با مراجعه به صفحه قیمت و ابعاد مخازن آب پلی اتیلن، مخزن مناسب با ابعاد و حجم مد نظر خود را انتخاب نمایید. همچنین کارشناسان فروش مگاپلاست ایران به عنوان اولین فروشگاه اینترنتی فروش مخزن آب، منبع آب و تانکر پلاستیکی و پلی اتیلن در ایران آماده ارائه مشاوره ها و کارشناسی های فنی هستند.

02155219861 – 02155219862

 ما ارسال رایگان به سراسر ایران داریم. پس نگرانی بابت ارسال محصولات نداشته باشید. با کمترین هزینه ممکن (حتی رایگان) و در کمترین زمان ممکن محصول خود را دریافت خواهید کرد. در زمان ارسال کلیه محصولات دارای گارانتی سلامت و فیزیکی محصول دارند و بار ارسالی به شما بیمه است.

یخ زدن مخزن آب | ارزان ترین روش های جلوگیری از یخ زدگی مخازن آب

جلوگیری از یخ زدن مخزن آب

مقاومت مخزن آب در گرما و سرما علی الخصوص جلوگیری از یخ زدگی مخزن آب از جمله اولویت های بسیاری از مشتریان تانکر پلاستیک است.اگر شما یک مخزن آب که از پلی اتیلن و یا فلز ساخته شده را در فضای باز نگهداری کنید در معرض عوامل محیطی مختلفی قرار میگیرد. همانطور که می دانید مخازن آب پلی اتیلن نسبت به مخازن فلزی در برابر یخ زدگی و خورندگی مقاومت بیشتری دارند ولی با این حال این مخازن نیز تحت شرایطی یخ خواهند زد.

ما در این مقاله در خصوص جلوگیری از یخ زدگی مخزن آب پلی اتیلن صحبت خواهیم کرد ولی به صورت کلی می توان اکثر این روش ها را برای مخازن فلزی نیز به کار گرفت.

روش های جلوگیری از یخ زدگی مخازن آب (مخزن آب پلی اتیلن و فلزی)

اول از همه شما باید دو مسئله را در نظر بگیرید:اول محافظت از خود مخزن آب و دیگری محافظت از آب یا مواد شیمیایی ذخیره شده درون مخزن. در واقع ممکن است آب درون منبع آب یخ بزند ولی به خود مخزن آسیبی نرسد ولی ممکن است در شرایط بسیار سخت حتی خود مخزن نیز یخ بزند و آسیب ببیند.

در بسیاری از مناطق، هیچ وقت هوا به مدت طولانی انقدر سرد نمی ماند که بتواند باعث آسیب رساندن به مخزن شود ولی می تواند آب درون منبع آب را یخ بزند. این اتفاق اگر در کنار متغییرهای دیگری اتفاق بیفتد می تواند موجب آسیب دیدن مخزن آب نیز شود.

اگر مواد اولیه مورد نیاز در تولید مخازن آب پلی اتیلن دارای مواد بازیافتی باشد مقاومت آن در برابر افزایش و یا کاهش شدید دما و یخ زدگی کاهش خواهد داشت پس تمامی مخازن آب پلی اتیلن موجود در بازار مقاومت یکسانی در برابر تنشهای دمایی ندارند.

برای جلوگیری از انجماد مواد ذخیره شده در مخازن مواد شیمیایی، ما اکیدا به مشتریان عزیز توصیه می کنیم علاوه بر استفاده از عایق بندی ، در صورت نیاز از انواع گرمکن مانند کمربندهای گرمایشی یا سیمهای حرارتی نیز استفاده کنند تا کمینه دمایی که برای نگه داری مواد شیمیایی داخل مخزن  لازم است را همیشه حفظ کنند.

آیا می توان از یخ زدن مخزن آب جلوگیری کرد؟ آب درون مخزن پلی اتیلن و پلاستیکی چه زمانی یخ می زند؟ حداقل دمایی که منبع آب پلی اتیلنی می تواند تحمل کند چقدر است ؟مقاوم ترین تانکر آب موجود در بازار در برابر یخ زدگی کدام است؟ برای عایق بندی و پیشگیری از یخ زدگی منبع آب کدام روش مناسب تر است؟ و … .

اگر شما نیاز به تهیه مخزن ذخیره آب دارید و در در مناطقی از کشورمان زندگی می کنید که در زمان هایی از سال در معرض بارندگی و سرمای شدیدی قرار دارید حتماً پرسش های فوق در هنگام خرید مخزن، منبع و یا تانکر آب در ذهنتان شکل خواهد گرفت. در این رابطه پس از کمی تحقیق و پرس و جو به احتمال زیاد شما به سمت خرید مخزن پلی اتیلنی خواهید رفت زیرا نسبت به مخازن فلزی از مقاومت بیشتری در برابر یخ زدگی برخوردار است. با این وجود در صورتی که سرمای هوا طولانی مدت بوده و همچنین دفعات استفاده از مخزن کم باشد و آب درون آن ساکن باقی بماند کم کم با مشکل یخ زدگی آب درون مخزن مواجه خواهید شد.

جلوگیری از یخ زدگی مخزن آب در زمستان ها تا حدود زیادی قابل پیش گیری بوده و نسبتاً نیز ساده است. در واقع در اینجا نیز مثل بسیاری از موارد پیشگیری کردن بهتر از درمان خواهد بود و عموماً حل مشکل مخزنی که آب آن یخ زده است بسیار سخت تر از آماده سازی مخزن برای مقاومت در برابر یخ زدگی است. ضمن اینکه ممکن است به دلیل یخ زدگی آب و فراهم شدن یکسری از شرایط مخزن شما آسیب جدی ببیند.از اینرو در ادامه این مقاله ما چند روش متداول پیشگیری از یخ زدگی مخزن آب را بیان خواهیم کرد.

جلوگیری از یخ زدن مخازن آب

مخازنی که با رنگ بیرونی مشکی یا سیاه تولید می شوند اگر در فضای باز نصب شوند می توانند در طول روز تقریبا بیشتر نور تابید شده را به گرما تبدیل کنند. بخشی از این گرمای تولید شده کمک می کند تا آب داخل مخزن در طول روز گرم شود و بالای صفر نگهداشته شود. در اروپا و مناطق سردسیر آمریکای شمالی عموما از مخازنی با رنگ سیاه و یا سبز تیره استفاده می کنند. یکی از مزایای این مخازن که در فضای باز نصب می شوند مقاومت بالای آنها در برابر یخ زدگی به دلیل جذب انرژی خورشیدی و انتقال آن به آب داخل مخزن. به دلیل ظرفیت گرمایی نسبتا بالای آب ، این انرژی جنبشی کمک می کند آب داخل مخزن در طول شب به صفر درجه و کمتر از آن نرسد.

لازم به ذکر است در صورت استفاده از مخازن دولایه مشکی پلاستونیک در فضای روباز در تابستان بهتر است روی آنها را به کمک سایبان بپوشانید تا از گرم شدن آب داخل مخزن جلوگیری گردد. در غیر این صورت این مخازن مشکی پلاستونیک که در پشت بام نصب می شوند در فصول گرمتر حتی می توانند به عنوان آبگرمکن خورشیدی عمل کرده و آب گرم مورد نیاز استحمام را تامین کنند.

-استفاده از مخازن فوم دار :

یکی از راه ها ، خرید مخازن فوم دار می باشد. زیرا تبادل دمایی کمتری نسبت به سایر مخازن دارند. درواقع مخزن به صورت سفارشی عایق دار و فوم دار تولید می شود. همانگونه که در تصویر مشاهده می کنید وجود لایه فوم نرخ انتقال حرارت از دیواره مخزن را به شدت کاهش داده و برای مدت طولانی تری دمای آب داخل مخزن ثابت می ماند. البته عایق پیچی لوله های ورودی و خروجی به مخزن فراموش نشود. دقت شود اگر برای مدت طولانی ویلا یا ساختمانتان را ترک می کنید و دمای هوای منطقه برای روزهای متمادی زیر صفر درجه است بهتر است آب داخل لوله ها و مخزن را خالی کنید.

برای خرید مخزن فوم دار 4 لایه می توانید با ما تماس بگیرید. 02155219861

مخزن 4 لایه فوم دار پلاستونیک مقاوم در برابر یخ زدگی

-عایق بندی مخزن آب

منظور از عایق بندی مخزن، پوشاندن بدنه ی مخزن با یک پوشش مناسب (مثلاً پشم شیشه) است. عایق بندی باید با دقت و حوصله انجام شود زیرا اگر قسمتی از آن به درستی انجام نشود در اولین بارش برف یا باران به مرور استحکام عایق از بین خواهد رفت و حتی ممکن است فرایند یخ زدن مخزن آب را سرعت ببخشد.همچنین ممکن است بسته به شرایط محیط نیاز باشد تا بعد از دوره های زمانی معینی اقدام به ترمیم یا تعویض عایق نمایید.

عایق پشم شیشه مخزن آب
عایق پشم شیشه مخزن آب

-پیشگیری از نشتی لوله ها و اتصالات متصل به مخزن آب

یکی از دلایل اصلی کاهش دما و در نتیجه یخ زدگی مخازن آب، نشتی های لوله ها و اتصالات متصل به مخزن و یخ زدگی آب اطراف آن است. به همین دلیل نیاز است تا نشتی های لوله ها و اتصالات  در بازه های زمانی مناسب چک شده و و در صورت لزوم تعمیر شوند.

وقتی آب درون مخزن یخ زده باشد به احتمال زیاد آب درون لوله ها نیز از خیلی قبل تر یخ زده است. در واقع به دلیل یخ زدن لوله ها، امکان گردش آب در داخل مخزن از بین می رود.به همین دلیل درستی عملکرد لوله ها در جلوگیری از یخ زدگی منبع و تانکر آب بسیار با اهمیت است. استفاده از پشم شیشه، نوارهای گرمایشی، عایق های لاستیکی مخصوص لوله ها و استفاده از دریچه های آب گرم که به طور دائمی آب گرم را به گردش درمی آورند از جمله راهکارهای عایق بندی و مقاوم کردن لوله های آب است.

-به جریان انداختن آب از ورودی و خروجی های مخزن

این روش تقریباً همیشه جواب میدهد. به این صورت که با باز کردن شیر خروجی مخزن، آب درون آن به حرکت میفتد و فرصت کافی برای یخ زدن آب درون مخزن داده نخواهد شد. البته اگر دما به مدت طولانی زیر صفر باشد. نکته با اهمیت در این رابطه این است که باید تخلیه آب به قدر کافی باشد تا آب ورودی با دمای بیشتر بتواند دمای داخل مخزن را افزایش دهد.

– نصب و دفن مخزن زیر خاک

یکی از روش های دیگر پیشگیری از یخ زدگی منبع آب، قرار دادن آنها زیر خاک است. منتهی تنها مخازن و منبع هایی را می توان درون خاک دفن کرد که برای این منظور ساخته شده اند و با عنوان مخازن دفنی شناخته می شوند. در صورتی که بخواهید از مخازن معمولی استفاده نمایید نیاز است تا برای آنها اتاقک و یا دیوارهایی تعبیه کرده و سپس مخزن درون آنها قرار داده شود.

پیشنهاد می کنیم در صورت امکان از چندین روش جلوگیری از یخ زدگی مخزن آب به طور همزمان استفاده نمایید تا احتمال یخ زدگی را کاهش دهید.

مخازن پلی اتیلن | فروش عمده مخزن پلی اتیلن بهداشتی

مخازن پلی اتیلن

مخازن پلی اتیلن در حال حاضر پر طرفدارترین مخزن ذخیره سازی برای نگهداری آب و مواد شیمیایی است. با توجه به گستردگی و تنوع مخزن پلی اتیلن در ابعاد و اشکال مختلف در این صفحه لیست ابعاد و قیمت مخازن پلی اتیلن بهداشتی و همچنین توضیحات آنها درج شده است و در ادامه پرسش های پرتکرار مشتریان در خصوص آنها پاسخ داده شده است. در صورت تمایل برای دریافت مشاوره های تخصصی در خصوص انتخاب و خرید مخازن پلی اتیلن می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

02155219861 – 02155219862


ادامه مطلب

آیا تانکر پلاستیکی شکسته شده را می توان تعمیر کرد؟

تعمیر تانکر پلاستیکی شکسته شده یا ترک خورده

اگر تانکر پلاستیکی یا همان مخزن پلی اتیلن  شکسته شده یا سوراخ شده باشد، در صورتی که محل شکستگی یا سوراخ تحت فشار آب قرار نداشته باشد به راحتی قابل تعمیر و ترمیم است. اگر محل شکستگی تحت فشار آب قرار دارد و حجم مخزن نیز بالا باشد اگرچه ممکن است در کوتاه مدت ترمیم شود ولی به احتمال زیاد مجدداً نشتی تانکر آب رخ خواهد داد. اگر مخزن فلزی باشد با جوشکاری بدنه می توان اقدام به تعمیر مخزن نمود. البته به دلیل بهداشتی نبودن و مناسب نبودن مخازن فلزی برای ذخیره آب شرب به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شوند.

ادامه مطلب

منبع تحت فشار واتس: فروش انواع مخازن تحت فشار واتس

منبع تحت فشار واتس

هر چقدر پمپ آب منزل و یا ساختمان شما کمتر روشن شود عمر آن افزایش خواهد یافت. برای این موضوع از منبع تحت فشار استفاده می شود که در بازار با اسامی ای هم چون منبع انبساط بسته، منبع روی پمپ و منبع پشت پمپ شناخته می شود. منبع تحت فشار معمولاً در دو رنگ قرمز و آبی تولید می شود. در گذشته رنگ قرمز مخصوص استفاده به عنوان منبع شوفاژ خانه و رنگ آبی به عنوان منبع تحت فشار مورد استفاده قرار می گرفت ولی اکنون این دو هیچ فرقی با یکدیگر ندارند.

فروش منبع تحت فشار واتس wates با امکان ارسال به سراسر کشور

منبع تحت فشار واتس اگرچه از زمان حضورش در بازار تاسیسات زمان کوتاهی گذشته است ولی به واسطه تولید بخشی زیادی از آنها در ایران و در دسترس بودن خدمات پس از فروش توانست بازار خوبی بدست بیاورد.

در مخازن تحت فشار واتس از فلنچ و تیوپ وارداتی ایتالیایی استفاده شده است. این منبع ها به صورت تیوپ دار می باشند و منبع تحت فشار واتس به صورت دیافراگمی تولید نمی شود و منبع تحت فشار واتس دیافراگمی در بازار موجود نیست.

دلیل پیشنهاد به خرید منبع تحت فشار واتس wates؟

  • منبع تحت فشار واتس، همانطور که گفته شد در ایران تولید می شود. پس دیگر شاهد جلوگیری از تولید آنها به خاطر مشکلات ارزی، تحریم ها و مشکلاتی از این دست نخواهیم بود.
  • قیمت منبع تحت فشار واتس نسبت به سایر منابع تحت فشار پایین تر است و از نظر اقتصادی به صرفه تر است.
  • تیوپ منبع تحت فشار از برند سفا ایتالیایی است و یکی از پرفروش ترین تیوپ های مخازن تحت فشار در بازار است.

برای رفع نیاز مشتریان گرامی فروشگاه مگاپلاست ایران به عنوان نمایندگی نمایندگی فروش مخازن تحت فشار واتس اقدام به فروش انواع منبع واتس با امکان ارسال به سراسر کشور نموده است. لازم به ذکر است که مخازن تحت واتس در بازار با عناوینی چون مخازن تحت فشار دیافراگمی واتس، مخازن تحت فشار بدون تیوپ و یا اسامی از این دست نیز به فروش میرسد.

لیست قیمت منبع تحت فشار واتس ترکیه (ساخت ایران)

لازم به ذکر است که لیست زیر قیمت مخزن تحت فشار دیافراگمی واتس نمی باشد و تمامی این مخازن به صورت تیوپی تولید می شوند.

لیست قیمت مخزن تحت فشار واتس
لیست قیمت مخزن تحت فشار واتس – قیمت منبع تحت فشار واتس

برای خرید محصولات این محصول کافی است با شماره های زیر تماس بگیرید. ارسال این محصول در شهرهای تهران و کرج به صورت رایگان و فوری است و برای سایر شهرها نیز حداکثر 3 روز کاری زمان خواهد برد.

02155219861 – 02155219862