مخزن 20000 لیتری ضد جلبک

  مخزن بزرگ ( پلاستیکی ) ۲۰۰۰۰ لیتری پلی اتیلن، مخزنی حجیم (قطر ۲۹۰ سانتیمتر و ارتفاع ۳۳۵ سانتیمتر) است و به گونه ای طراحی شده است تا بدون هیچ مشکلی فشارهای ناشی از نیروی ثقل آب را در تمامی قسمتهای مخزن به خوبی تحمل کند و در شرایط استاندارد میتوان تا ده ها سال از آن استفاده کرد. این مخزن از بزرگ ترین و حجیم ترین مخازن پلی اتیلنی است که سه لایه و ضد جلبک بوده و برای ذخیره آب شرب در محیط های روشن و زیر نور مستقیم آفتاب پیشنهاد میشود.

–  مخازن سه لایه چگونه مخازنی هستند؟
مخازن سه لایه مخازنی هستند که با جلو گیری از تابش نور، اجازه گذر نور مرئی از جداره مخزن را نمی دهند. وجود لایه سیاه رنگ میانی، باعث می شود که هیچ نوری به درون مخازن وارد نشود؛ پس اگر قصد دارید از مواد و مایعاتی استفاده کنید که نسبت به عبور و تابش نور حساس بوده و در نتیجه برخورد نور تغییر میکنند، باید از مخازن سه لایه استفاده کنید.
1- مخازن سه لایه ضخیم تر از تک لایه نیست و تنها تفاوت آن در یه جداره بودن آن است.
2- اگر مواد مورد نظر شما حساس به نور است، پیشنهاد میشود از مخازن سه لایه استفاده کنید.

– راه تشخیص یک مخزن سه لایه( سه جداره): در این قسمت سعی داریم تا با ارائه ی نکات ساده ای به شما در تشخیص دادن یک مخزن سه لایه از یک مخزن تک لایه کمک کنیم:

1. در این مخازن بدلیل عدم عبور نور امکان مشاهده سایه وجود ندارد؛ بنابراین شما میتوانید دست خود را روی مخزن و سطح بیرونی گذاشته، اگر مخزن سه لایه باشد؛ به دلیل عدم عبور نور، امکان دیدن سایه دست نیز از داخل وجود ندارد اما در صورتی که سایه دست شما از داخل مشخص شود  به این معناست که نور به داخل مخزن راه پیدا کرده است.

2.   اگر در هنگام بستن درب مخزن درون مخزن تاریک و تاریک تر می شود به این معناست که تنها منبع ورود نور به داخل مخزن از دریچه است و با بستن درب ورود نور در حال قطع شدن است؛ در غیر این صورت منبع تک لایه بوده و نوری هر چند جزئی دیده می شود.

3. در درون مخزن سه لایه امکان تشخیص سطح آب موجود در مخزن وجود ندارد. اگر سطح آب درون مخزن مشاهده شد به این معناست که نور درون مخزن وجود دارد و این مخزن سه لایه نیست. دلیل این امر این است که زمانی ما جسمی را می بینیم که از آن نوری به چشم ما برسد، از دیواره های مخزن سه لایه نوری به داخل آن راه نمی یابد پس در نتیجه تشخیص سطح مایع داخل آن ممکن نیست.

با استفاده از هریک از سه نکته ی بالا شما میتوانید به راحتی یک مخزن سه لایه پلی اتیلنی را از این مخزن تک لایه تشخیص بدهید. این مخازن به دلیل همین ویژگی سه لایه بودنشان ضد جلبک نیز می باشند و پر مصرف ترین مخازن برای نگهداری آب شرب هستند.
اما چرا یک مخزن باید خاصیت ضد جلبک داشته باشد؟

جلبک ها:

-جلبک ها سبز رنگ بوده و لزج می باشند
–  بر روی دیواره های مخزن ها رشد می کنند
– بسیار متراکم هستند.
– در محیط مناسب به سرعت رشد میکنند
– این گیاهان تک سلولی از خود بوی بسیار نامطبوعی را نیز تولید می کنند.
-جلبک ها میتوانند برای انسان مضر بوده و بیماری هایی (مثل بیماری های پوستی، بیماری های دستگاه گوارش و …) را در انسان ایجاد کنند.
– در محیط هایی با آب گرم و راکد رشد میکنند.

نور یک فاکتور اساسی در رشد این جلبک هاست زیرا با گرم کردن محیط و آب درون مخزن محیطی کاملا مناسب برای رشد و تکثیر این گیاه تک سلولی فراهم میکند. به همین منظور پیشنهاد میشود که از مخازن آب سه لایه استفاده کنید. بعد از رشد جلبک ها و زمانی که خزان می کنند و می میرند، بقایای آنها به وسیله باکتری های بی هوازی تجزیه شده سبب تغییر طعم و بوی آب می شود. به همین دلیل کسانی که می خواهند از مخزن برای ذخیره آب استفاده کنند ضروری است که مخزن سه لایه تهیه کنند تا خیالشان از بابت عدم رشد جلبک درون مخزن راحت باشد.
امروزه در سراسر دنیا از مخازن پلی اتیلن ضد جلبک استفاده می شود. مخزن های پلی اتیلن عرضه شده ی ما از بهترین و با کیفیت ترین مخازنی هستند که با طراحی ای که در ساخت و تولید آن ها صورت گرفته، به هیچ وجه درون مخزن آب جلبک رشد نخواهد کرد.

اگر نیاز به ذخیره مواد مورد نظر خود در حجم هایی بیشتر از ۲۰۰۰۰ لیتر دارید اصلا نگران نباشید. میـتوانید برای افزایش حجم ذخیره سازی آب و یا مایعات چندین مخزن ۲۰۰۰۰ لیتری را به یکدیگر متصل کنید، برای اینکار می توان تعدادی مخزن ۲۰۰۰۰ لیتری را به یکدیگر توسط شاه لوله هایی به صورت موازی متصل کرد به این ترتیب حجم مورد نظر شما تامین خواهد شد. مخازن حجیم پلاستیکی و پلی اتیلنی این سایت از استحکام بسیار بالایی برخوردارند.

تانکر آب برای کشاورزی | حجم مناسب منبع آب آبیاری قطره ای

تانکر آب کشاورزی

  مخزن آب و یافتن حجم مناسب تانکر آب برای کشاورزی یکی از دغدغه های عمده و اساسی مشتریان کشاورز و زارع است. این مشتریان در پی یافتن فرمول ها و قواعدی هستند که به آنها در ارزیابی و تشخیص میزان مصرف آب خویش کمک نماید و بر این اساس بتوانند نسبت به خرید منبع آب برای کشاورزی با حجم مناسب اقدام کنند. متاسفانه محاسبه دقیق میزان حجم مناسب مخزن آب کشاورزی کمی دشوار است زیرا متغیرهای زیادی دخیل می باشند اما می توان به صورت حدودی حجم مناسبی را تخمین زد.

در سال های اخیر به دلیل مزایای مخزن آب، منبع آب و یا تانکر آب پلاستیکی تولید شده از پلی اتیلن که با نام مخزن آب پلی اتیلن نیز شناخته می شوند، استقبال از این نوع مخازن ذخیره سازی برای استفاده به عنوان منبع آب کشاورزی افزایش یافته است. اما تنوع تانکرهای آب پلی اتیلنی از نظر لیتراژ و شکل ظاهری زیاد است به همین دلیل عدم توجه به انتخاب مناسب حجم و شکل این تانکرها می تواند باعث افزایش هزینه ها و یا عملکرد نا مناسب شود.

خرید تانکر اب زمانی به صورت درستی ممکن خواهد شد که ابتدا حجم مناسب مخزن آب مدنظر تعیین شده و تعیین حجم منبع اب نیز بایستی مبتنی بر ارزیابی درست از میزان مصرف اب باشد. در این نوشته قصد داریم تا فرمولهای مناسب و راهنمایی های لازمه برای انتخاب مخزن آب مناسب برای کشاورزی را ارایه نمائیم.

منبع آب مناسب: گام اول تعیین حوزه های مصرف آب

در حالیکه مزرعه شما استلزامات ابی و نیازهای تقریبا ثابت و متعارفی دارد چه در خصوص تولیدات کشاورزی و چه در خصوص پرورش دامها، می توان برای دسته بندی و تقسیم نمودن چهار حوزه عمومی مصرف آب را تعیین نمود. در ادامه این چهار حوزه عمومی را معرفی می کنیم:

  • استفاده آب خانگی
  • باغ؛ چمن و درختچه ها
  • آبیاری محصولات زراعی
  • اب مورد نیاز دام

پس از مشخص شدن این حوزه ها باید ببینید آیا مخزن آبی که می خواهید تهیه کنید قرار است در تمامی حوزه های فوق مورد استفاده قرار بگیرد و آب مورد نیاز را فراهم کند و یا نه مثلاً فقط برای آبیاری باغ و باغچه. به عبارت دیگه باید مشخص شود آیا قرار است از مخزن ذخیره آب فقط برای کشاورزی استفاده شود و یا اینکه از همان مخزن برای آب شرب و آب مورد نیاز دام ها نیز قرار است استفاده شود. در ادامه ما توضیحاتی در ارتباط با هر یک از حوزه های فوق بیان کرده ایم.

استفاده آب خانگی

در مناطق توسعه یافته مردم معمولا روزانه 170 تا 220 لیتر روزانه آب مصرف می کنند. در ملبورن استرالیا ساکنین برای محدود کردن مصرف روزانه خویش به 155 لیتر در روز تشویق می شوند. می توان از محاسبات پیشرفته و جزئی تری استفاده نمود. ( در این محاسبه اب روزانه خانگی ) تخمین ها نشان می دهد که مصرف میانگین سالانه هر فرد در سال چیزی بین 50 تا 70 هزار لیتر است. اگر شما در مراقبت از مصرف اب هوشیار باشید و از تکنیک های صرفه جوئی استفاده نمائید به راحتی می توانید این عدد را کاهش دهید.

اما میزان مصرف آب برای مصارف خانگی در کشورمان با سایر کشورها کمی تفاوت دارد. طبق اعلام اداره آب و فاضلاب استان تهران هر واحد با میانگین اعضای 4 الی 5 نفره به 250 لیتر حجم آب روزانه نیاز خواهند داشت. اگر قرار است آب مورد نیاز برای آبیاری مزرعه، باغ و یا باغچه با آب مصرفی افراد یکی باشد باید این حجم به حجم نهایی اضافه شود. البته معمولاً آب شرب و آب مورد استفاده برای کشاورزی از یکدیگر مجزا هستند و مشکلی از این بابت به وجود نخواهد آمد.

باغچه ها و درختچه ها

شما بایستی به فاکتور مهمی چون آبیاری درختچه ها و فضای باغی مزرعه خود نیز توجه داشته باشید. به عنوان مثال یکی از مشتریان ما که زمین زراعی خود را اجاره داده بود با مشکل خشک شدن درختان اطراف مزرعه خود مواجه شد و پس از پرس جو متوجه شد به دلیل انتخاب نا مناسب حجم ذخیره آب، فردی که زمین را اجاره کرده بود فقط اقدام به آبیاری محصولات خود کرده بود و به دلیل کمبود آب از آبیاری درختان اطراف زمین خود داری کرده بود. به همین دلیل باید تمامی گیاهان، افراد و یا دام هایی که از آب استفاده می نمایند در محاسبات نهایی در نظر گرفته شوند.

 جدول زیر به خوبی تخمین های مرتبط با میزان بارش و میزان اب مورد نیاز برای ابیاری درختچه ها و باغ به صورت سالانه را ارایه می کند.

نوع میزان بارش سالانه لیتر به متر مربع
بارش باران > 800 mm 500–800 mm < 500 mm
باغچه محلی 50 100 150
چمن 150 300 450
سبزیجات 300 600 900

توجه داشته باشید که این آمار بیشتر متناسب با وضعیت بارش جهانی است. در کشور ما متاسفانه سطح بارش به صورت متوسط در حدود 250 لیتر در سال است. بنابراین در تعیین میزان مصرف آب برای تهیه منبع اب مناسب باید به تعدیلات مرتبط در این جدول متناسب با مصرف آب محلی توجه نمود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تخمین حجم مناسب مخزن آب کشاورزی بر روی تصویر زیر کلیک نمایید.

مخازن آب کشاورزی
مخازن آب کشاورزی

آبیاری محصولات زراعی

یک امر بسیار مهم تخمین میزان اب مورد نیاز برای پرورش انواع گیاهان و محصولات زراعی است که در نقاط مختلف کشور عزیزمان ایران کشت می شوند. محصولات زراعی بی شماری در کشور ما کاشته می شوند که هر یک بنابه ویژگی های منحصر بفرد خویش نیازهای آبی متفاوتی دارند. توجه به این نکته از این رو مهم است که معمولا در یک بافت کشاورزی فقط یک محصول کاشته نمی شود و به همین دلیل توجه به ویژگی های محصولات متفاوت در یک بافت کشاورزی واحد مهم است.

در حالیکه شما ممکن است اتکا به یک میزان متوسط عمومی به ابیاری باغچه خود بپردازید، مهم است که در مورد محصولات زراعی چنین رویه ای را تکرار نکنید و به هر محصول به صورت جزئی و دقیق توجه نمائید. زیرا کیفیت و میزان تولید شما ارتباط مستقیم با آب مصرفی دارد.

بر این مبنا شما نیاز دارید که بدانید:

  • میزان نیاز آبی دقیق شما در یک فصل زراعی خاص
  • بازه زمانی که میان کاشت و درو نیاز به آبیاری وجود دارد
  • مقدار آب ضروری در طی مراحل متفاوت پرورش محصول زراعی شما

برخی محصولات همانند کاهو و کلم نیاز به اب یاری تا زمان برداشت دارند ولی محصولاتی زراعی خشکی چون آفتابرگردان و یا ذرت به اب حداقلی از زمان کشت تا زمان برداشت دارند. مهم است که بدانید چه زمانی بیشترین نیاز به اب را دارید و مطمئن شوید که در این شرایط آب کافی در دسترس و در منبع آب ها و مخزن اب های خود دارید.

بهترین راه برای تخمین حجم مناسب منبع آب کشاورزی، تخمین حجم به صورت تجربی و براساس مساحت کوچکی از زمین است. به عنوان مثال برای 100 متر مربع حم آب مورد نیاز به صورت تجربی محاسبه شده و سپس برای کل مساحت زمین و گیاهان کاشته شده محاسبه می شود.

آب برای پرورش دام

اگر مزرعه شما حیوانات علف خوار و چرنده متفاوتی پرورش می یابند باید توجه داشته باشید که هر حیوان بسته به شرایط آب و هوایی خاص منطقه و وضعیت سنی و شیردهی یا گوشتی بودن از نقطه نظر میزان مصرف اب دچار تغییراتی می شود. همچنین کیفیت آب، چیستی و جنس علوفه و نیز نژاد خاص هر دام نیز در تعیین میزان آب مصرفی نیز مهم است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص حجم مناسب منبع آب برای دامداری و مرغداری بر روی تصویر زیر کلیک نمایید.

مخزن آب دامداری و مرغداری

در ماه های تابستانی شما باید انتظار افزایش مصرف 25 درصدی یا بیشتر اب را داشته باشید. با این وجود که تصور می شود همه دست اندرکاران پرورش دام به صورت تجربی و نظری نسبت به مصرف آب دامهای خود اطلاعات کافی و وافی دارند، در جدول زیر اطلاعات اولیه مصرف آب ارائه می شود.

دام مصرف آب سالانه بر حسب لیتر
گوسفند:
میش های شیرخوار در خوراک خشک 3,650
گوسفند بالغ – مرتع خشک 2,555
گوسفند بالغ- مرتع آب یاری شده 1,280
بره های برتر – مرتع خشک 1460
بره های برتر – مرتع آبیاری شده 400
گوساله:
گوساله شیرده- در حالت غیر شیردهی 29,200
گوساله شیرده در حال شیردهی 54,750
گوساله گوشتی 25,550
گوساله از شیر گرفته شده 18,250

جدول بالا تخمین های عمومی برای تعیین میزان اب مصرفی دام هاست ولی همانگونه که بالاتر گفته شد عوامل دیگری نیز در تعیین میزان مصرف آب دام ها دخیل هستند. همچنین مصارف آب دیگری نیز در مزرعه برای پرورش دام ممکن است که محض نمونه می توان به اب برای شستشو و یا تعمیرات و نیز مصارف لجستیکی اشاره کرد.براس سهولت در سنجش میزان اب مورد نیاز برای پرورش دام ها می توانید از ماشین حساب سنجش آب مورد نیاز دام ها استفاده نمود.

خلاصه و جمع بندی:

همانطور که مشاهده کردید تخمین دقیق حجم مناسب منبع آب کشاورزی کار ساده ای نیست و باید به صورت حدودی و با تجربه ابتدا برای مساحت کمی اقدام به براورد کرد و سپس با توجه به کل مساحت زمین حجم نهایی تخمین زده شود. همچنین باید تمامی پارامترهایی که می توانند دخیل باشند در نظر گرفته شوند. پس از تعیین حدودی حجم مورد نیاز منبع آب کشاورزی می توانید به صفحه لیست ابعاد و قیمت مخزن آب، منبع و تانکر آب پلاستیکی مگاپلاست ایران مراجعه نمایید و مخزن با حجم مناسب خود را انتخاب نمایید. در صورتی که نیاز به مشاوره های بیشتری دارید می توانید همین حالا با شماره 02155219861 – 02155219862 تماس حاصل نمایید.

مخزن آب دامداری و مرغداری | منبع آب پرورش دام و طیور

مخزن آب دامداری و مرغداری

  مخزن آب دامداری و مرغداری و یا منبع آب پرورش دام و طیور در مزارع یا فارم های پرورشی لازم و ضروری است. منبع، تانکر اب و یا مخزن آب مناسب برای یک پرورش دهنده دام و طیور یکی از دغدغه های عمده می باشد. به عبارت دیگر یک پرورش دهنده برای تکمیل فارم یا مزرعه پرورش دام و طیور خویش نیاز ضروری به تهیه مخزن آب، منبع آب و یا تانکر آب دارد. واژه های مخزن، منبع و تانکر آب در ایران به صورت یکسان و هم معنی در نظر گرفته شده است به همین دلیل در سراسر این نوشته بارهای این واژه ها استفاده شده است.

برای اطلاع از لیست قیمت و خرید مخزن آب پلی اتیلنی برای دامداری و مرغداری با شماره 02155219861 – 02155219862 تماس حاصل نمایید


ادامه مطلب

نصب و تنظیم کلید اتومات پمپ آب

نصب و تنظیم کلید اتومات پمپ آب

کلید اتومات پمپ آب از جمله تجهیزات مورد استفاده در تجهیزات آبرسانی ساختمان ها و منازل مسکونی است و تنظیم کلید اتومات، پیش از استفاده از پمپ آب یک کار ضروری است. اتومات پمپ آب در کنار پمپ آب، منبع تحت فشار و مخزن ذخیره آب نصب می شود و وظیفه دارد تا رفتار پمپ آب را مدیریت کند. یعنی چه موقع پمپ آب روشن و چه موقع خاموش شود. اینکار توسط اتومات از طریق قطع و وصل کردن جریان برق انجام می شود.

تنظیم نبودن کلید اتومات پمپ آب باعث ایجاد خلل در کارکرد مناسب پمپ می شود در نتیجه یا ممکن است پمپ کار نکند و یا همیشه روشن بماند. به همین دلیل در این مقاله تنظیم کلید اتومات پمپ آب بررسی خواهد شد.


ادامه مطلب

مخزن فوم دار | چه زمانی به مخازن فومدار نیاز خواهید داشت؟

مخزن فوم دار

مخزن فوم دار یکی از انواع مخازن ذخیره سازی است که از پلی اتیلن و فوم پلی اتیلن در تولید آنها استفاده شده است. فوم ها از جمله موادی هستند که عموماً به منظور ایجاد عایق های حرارتی مورد استفاده قرار می گیرند و دلیل اصلی استفاده از آنها در مخازن فوم دار ذخیره آب نیز همین مورد است.

انواع متداول فوم های برای ایجاد عایق های حرارتی شامل فوم های پلی یورتان، فوم پلی اتیلن، فوم پلی استایرن (یونولیت) هستند. در مخازن پلی اتیلن فوم دار از فوم پلی اتیلن به دلیل مزایای بیشتری که دارد استفاده شده است.

دلایل استفاده از فوم پلی اتیلن در تولید مخازن فوم دار

فوم پلی اتیلن ترکیبی است از پلی اتیلن فشرده و حباب های ریز هوا که به دلیل داشتن خاصیت تراکم سلول بهترین ایزولاسیون و عالی ترین عایق برودت، حرارت، رطوبت و صدا می باشد. فوم پلی اتیلن در دمای ۳۵- تا 100+ درجه سانتیگراد قابل استفاده بوده و در مقابل عوامل مخرب شیمیایی و فرساینده محیطی مقاوم بوده و ضد رطوبت می باشد و از نفوذ آب جلوگیری می نماید.

امروزه این محصول به دلیل راندمان بالای ایزولاسیون، کیفیت ودوام بالا، خاصیت ضدآب بودن، مقاومت شیمیایی بالا، قیمت مناسب، وعدم آلوده سازی محیط زیست در تولید مخازن فوم دار نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

دلیل استفاده از فوم پلی اتیلن در تولید مخازن فوم دار، ایجاد عایق بهتر برای جلوگیری از اتلاف انرژی و انتقال حرارت است. معمولاً مخازن فوم دار به عنوان مخازن انبساط آب گرم شوفاژ خانه استفاده می شوند. علاوه بر آن برای تولید مخازن ذخیره آب که نیازمند محافظت بیشتری در برابر سرما و گرما هستند نیز مورد استفاده قرار می گیرند. این مخازن فوم دار می توانند به صورت دو لایه فوم دار، سه لایه و چهار لایه فوم دار نیز تولید شوند.

مخزن فوم دار ذخیره سازی آب شرب

مخزن فوم دار ذخیره آب شرب علاوه بر داشتن یک لایه پلی اتیلن با قابلیت محافظت در برابر نور خورشید دارای یک لایه عایق از نوع فوم پلی اتیلن می باشد. بنابراین این مخازن علاوه ضد جلبک بودن ، در برابر تغییرات دمایی محیط نسبت به مخازن سه لایه مقاومت بیشتری از خود نشان می دهند. به عبارت دیگر این مخازن بسیار بهتر دمای آب یا سیال را در برابر گرما یا سرمای محیط حفظ می کنند.

مخازن فوم دار ذخیره سازی آب شرب فقط در مصارفی پیشنهاد می شوند که نیاز دارید مایع ذخیره شده اتلاف دمای کمتری داشته باشد پیشنهاد می شوند همانگونه که در تصویر مشاهده می کنید وجود لایه فوم نرخ انتقال حرارت از دیواره مخزن را به شدت کاهش داده و برای مدت طولانی تری دمای آب داخل مخزن ثابت می ماند.

لازم به ذکر است که فوم دار بودن یک مخزن، به معنای ضد یخ زدگی بودن آن مخزن نیست و برای جلوگیری از یخ زدگی مخزن آب نیازمند اقدامات بیشتری است. برای اطلاعات بیشتر مقاله ارزانترین روش های جلوگیری از یخ زدگی مخزن آب را نیز مطالعه نمایید.

لازم به ذکر است که تنها راه تشخیص مخزن فوم دار از مخازن پلی اتیلن معمولی بررسی دریچه مخزن و مشاهده لایه فوم دار می باشد و از روی ظاهر بیرونی مخزن امکان تشخیص وجود ندارد.

نحوه خرید مخازن فوم دار ذخیره آب

مخازن فوم دار انبساط به صورت آماده در انبار مگاپلاست ایران موجود و آماده فروش می باشند. برای مشاهده لیست قیمت مخازن فوم دار انبساط اینجا را کلیک نمایید. برای خرید مخازن فوم دار ذخیره آب شرب که به صورت چهار لایه فوم دار تولید می شوند و با مخازن انبساط فوم دار متفاوت هستند نیز می توانید با شماره های 02155219861 – 02155219862 تماس حاصل نمایید و اقدام به ثبت سفارش نمایید. مخازن فوم دار آب شرب به صورت سفارشی تولید می شوند زمان تحویل آنها بین 3 تا 7 روز است.

مخزن آب ارزان بخریم یا نخریم؟!

مخزن آب ارزان

مخازن آب نیز مانند هر کالای دیگری با کیفیت ها و قیمت های مختلفی تولید و به فروش میرسند. این تفاوت قیمت دلایل مختلفی دارد که در ادامه این مقاله به آن اشاره خواهیم کرد ولی پیش از آن ابتدا بررسی می کنیم که آیا مخزن آب ارزان بخریم یا نخریم؟!

 انواع مختلفی از مخازن آب با جنس های مختلف در حال حاضر در ایران تولید می شوند. مخازن پلی اتیلن، مخازن فلزی شامل گالوانیزه و استیل، مخازن بتنی و … .

از این دسته ها ارزانترین مخزن آب، مخازن پلی اتینی هستند که چند سالی است به دلیل مزیت هایی که نسبت به سایر مخازن دارند به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند. قیمت کمتر، طول عمر بیشتر، مقاوم در برابر خوردگی و زنگ زدگی، سبک بودن و قابلیت جابه جایی، امکان سوراخکاری و نصب انواع اتصالات و … از جمله این مزیت ها هستند. با توجه به همه گیری استفاده از مخازن پلی اتیلنی ما نیز در ادامه بر روی همین مخازن تمرکز خواهیم کرد.

برای مشاهده لیست ابعاد و قیمت مخازن آب پلی اتیلن مگاپلاست ایران اینجا را کلیک نمایید

مخزن آب پلی اتیلن ارزان قیمت بخریم یا نخریم؟

در بین مخازن پلی اتیلن نیز قیمت های متفاوتی وجود دارد. تعداد قابل توجهی از تولید کنندگان از مواد اولیه بازیافتی و ارزان قیمت استفاده می کنند و تعداد اندکی نیز از مواد اولیه با کیفیت و درجه یک که مورد تایید سازمان های بهداشتی و غذایی هستند.

اگر برای مصارف غیر خوراکی می خواهید از مخزن پلی اتیلن استفاده کنید (مثلاً برای آبیاری گیاهان) و به طور موقت و مدت زمان کمی می خواهید از این مخازن استفاده کنید خرید مخزن آب ارزان قیمت می تواند گزینه اصلی شما باشد. طول عمر این مخازن حداکثر 2 سال است و بعد از آن احتمال نشتی یا سوراخ شدن مخزن آب بسیار زیاد است. البته متاسفانه تولید کنندگان مخازن ارزان قیمت بی کیفیت در هنگام خرید شما، گارانتی ها و تضمین های مثلاً 5، 6 و یا حتی 10 ساله و بیشتر به شما خواهند داد ولی تجربه چندین ساله ما و بسیاری از مشتریان مگاپلاست ایران نشان داده است این گارانتی ها غیر واقعی هستند و بعید میدانیم بتوانید از آنها استفاده نمایید.

مخزن پلی اتیلن ارزان قیمت
مخزن پلی اتیلن ارزان قیمت

مخزن پلی اتیلن ذخیره آب شرب

 اگر برای ذخیره آب شرب و استفاده از آن به دنبال خرید مخزن آب ارزان قیمت هستید پیشنهاد می کنیم چنین ریسکی انجام ندهید.خرید مخزن آب ارزان نباید به قیمت به خطر افتادن سلامتی شما باشد. دلیل این موضوع این است که مواد اولیه مورد نیاز برای تولید مخازن آب پلی اتیلن بهداشتی باید استاندارد ها و شرایطی داشته باشد که تحقق آنها موجب می شود قیمت تمام شده آنها و فروش آنها به تولیدکنندگان مخازن پلی اتیلن به نسبت مواد بازیافتی و درجه دو افزایش یابد. در نتیجه مخزن پلی اتیلن تولید شده نیز قیمت بالاتری خواهد داشت.

علاوه بر مواد اولیه از چه راه دیگری می توان قیمت مخازن آب پلی اتیلن را کاهش داد؟

حجم درج شده بر روی مخزن با حجم واقعی آن متفاوت می شود:

در این روش که مصداق کم فروشی است حجم درج شده بر روی مخزن با حجم واقعی آن کاملاً متفاوت می باشد. به عنوان مثال حم درج شده بر روی مخزن 1000 لیتر درج شده ولی پس از پر کردن فقط 800 لیتر و یا کمتر درون آن ذخیره می شود.
مخزن آب پلی اتیلن و یا سایر محصولات پلی اتیلنی به پارامترهایی بستگی دارد که اگر آنها را نادیده گرفت و یا کم و زیاد کرد می توان قیمت آن را افزایش یا کاهش داد.

آیا هر مخزن آب گران قیمت مخزن آب با کیفیت و بهداشتی است؟

خیر. قیمت بالاتر به هیچ عنوان تضمین کننده با کیفیت تر بودن محصول نیست. به خاطر همین موضوع برخی از فروشندگان مخازن بی کیفیت قیمت مخازن ارزان قیمت را بالاتر اعلام می کنند.

متاسفانه از روی ظاهر مخازن نیز به راحتی نمی توان به کیفیت آن اطمینان کرد به همین دلیل حتماً پیشنهاد می کنیم اولاً از تولیدکننده و نمایندگان معتبر اقدام به خرید نمایید و همچنین حتماً از فروشنده مدارک مربوط به استاندارد و پروانه های بهداشتی محصولات همچون سیب سلامت را درخواست و استعلام نمایید. نکته حائز اهمیت این است که حک شدن علامت استاندارد و سیب سلامت بر روی محصولات نشاندهنده با کیفیت تر بودن آن نیست. برخی از این علائم و نشانه ها غیر واقعی هستند. به همین منظور باید کد های مربوط به نشان ها و علامت ها در سایت های مرتبط مورد استعلام قرار گیرند.

برچسب این مطلب: مخازن آب ارزان قیمت، خرید مخزن آب ارزان، ارزانترین مخزن آب

لیست قیمت مخازن آسان رو | مخزن کتابی | مخزن مکعبی

لیست قیمت مخازن آسان رو

مخزن آسان رو برای چه مشتریانی انتخاب بهتری است؟
مخزن آسان رو مناسب نصب و ذخیره سازی انواع مایعات در مکان هایی است که دربهای باریک و یا فضای کمی برای نصب مخزن در دسترس است.

حداکثر سایز حجم مخازن آسانرو چقدر است؟ 

در حال حاضر بزرگترین مخزن آسانرو تولید شده در ایران، مخزن 2000 لیتری است. سایزهای متداول مخازن آسانرو 100 لیتری، 230 لیتری، 500 لیتری، 800 لیتری، 1000 لیتری و 2000 لیتری است.
ادامه مطلب

مخزن آب پلاستیکی | لیست ابعاد و قیمت فروش مخازن پلاستیکی

مخزن آب پلاستیکی

  فروش مخزن آب پلاستیکی به قیمت لیست تولیدکنندگان مخازن پلاستیکی در فروشگاه مگاپلاست ایران انجام می شود. این مخازن تولید شده توسط بهترین تولیدکنندگان مخازن پلاستیکی در ایران هستند. در صورتی که در ارتباط با مخازن پلاستیکی تولید شده از پلی اتیلن 3840 اطلاع کافی دارید می توانید برای ثبت سفارش با شماره 02155219861 تماس حاصل نمایید. در غیر این صورت پیشنهاد می کنیم این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید. در ابتدا لیست قیمت مخازن آب پلاستیکی عرضه شده در فروشگاه مگاپلاست معرفی سپس اطلاعات مفیدی در خصوص انتخاب و خرید مخزن آب پلاستیکی، شرایط مناسب نصب و نگهداری مخازن پلاستیکی را بیان می کنیم.
ادامه مطلب

متداولترین روش تولید مخازن پلی اتیلن در جهان

متداولترین روش تولید مخازن پلی اتیلن در جهان

قالب‌گیری دورانی متداولترین روش تولید مخازن پلی اتیلن در جهان

برای تولید قطعات پلاستیکی تو خالی نظیر مخازن پلی اتیلن و وان های پلی اتیلن متداولترین روش تولید، استفاده از روش قالب گیری دورانی است. این روش نسبت به سایر روش ها بسیار ارزان تر است و به راحتی می توان با ساخت قالب هایی اقدام به تولید انواع مخازن پلی اتیلن در اشکال و احجام گوناگون نمود.

 لازم به ذکر است بیشترین محصولاتی که با روش قالب گیری دورانی تولید می شوند انواع مخازن برای ذخیره سازی مایعاتی مانند آب می باشد. از دیگر محصولاتی که با این روش تولید می شوند انواع اسباب بازی می باشد.


ادامه مطلب

مخازن پلی اتیلن | لیست قیمت و ابعاد مخازن پلاستیکی

مخزن آب پلاستیکی

مشخصات، ابعاد و قیمت مخازن پلی اتیلن با گارانتی و خدمات پس از فروش. مخازن در انواع افقی، عمودی، مکعبی، کتابی، زیرپله، نیسانی و قیفی با مواد اولیه با کیفیت و درجه یک تولید شده است.
ادامه مطلب

مخزن پلی اتیلن ضد جلبک | بهترین مخزن آب شرب بهداشتی

مخزن پلی اتیلن ضد جلبک همانطور که از اسمش پیداست یک نوع مخزن آب است که ماده اصلی تشکیل دهنده آن پلی اتیلن است و می تواند در برابر رشد جلبک مقاومت کند. بهترین مخزن آب شرب بهداشتی مخازن ضد جلبک و آنتی باکتریال هستند. مخزن پلی اتیلن یا پلاستیکی عموماً در انواع تک لایه و سه لایه تولید می شود. در مخازن تک لایه نور می تواند به داخل مخزن وارد شود در نتیجه داخل آن جلبک رشد می کند. به همین دلیل مخزن تک لایه انتخاب مناسبی به عنوان مخزن آب ضد جلبک نمی باشد. مگر اینکه محل نصب مخزن آب کاملاً تاریک بوده باشد و هیچگونه منبع نوری وجود نداشته باشد.
ادامه مطلب

جلبک مخزن آب | ارزان ترین روش های جلوگیری از جلبک زدن مخازن آب

جلوگیری از جلبک زدن مخزن آب

جلبک زدن مخزن آب اتفاق ناخوشایندی است که معمولاً همراه با رشد باکتری ها و بد بو و نا مطبوع شدن آب درون آن می شود. بسیاری از افراد به دنبال روش های جلوگیری از جلبک زدن مخزن آب هستند. ما در این مقاله ارزان ترین روش های جلوگیری از جلبک ردن مخازن آب را بیان می کنیم.
ادامه مطلب