مخزن اسید | تولید کننده و فروشنده مخازن نگهداری اسید

مخزن اسید

مخزن نگهداری اسید و مواد شیمیایی

مخزن اسید یا همان مخزن نگهداری اسید و مواد شیمیایی تولید شده از پلی اتیلن نسبت به مخازن آب پلی اتیلن تفاوت هایی دارد. اگرچه ممکن است بتوانید درون مخازن پلی اتیلن عادی در مدت کوتاهی اقدام ذخیره سازی این مواد کنید اما به احتمال زیاد در آینده نزدیک با مشکلات زیادی روبرو خواهید شد. به همین دلیل مخزن ضد اسید پلی اتیلن را برای ذخیره سازی انواع اسید ها و مواد شیمیایی خورنده نظیر اسید سولفوریک پیشنهاد می دهیم.

برای نگهداری اسید ها و یا سایر مواد شیمیایی شما نیاز به مخزنی دارید که با این مواد و ویژگی های آنها سازگاری کامل داشته و مقاومت کافی در برابر چگالی این مواد داشته باشند. به همین دلیل مخازن پلی اتیلن ویژه ذخیره سازی اسید ها با نام مخزن اسید پلی اتیلن طراحی و تولید شده اند.

مخزن اسید پلی اتیلن

مخزن اسید
مخزن اسید – مخزن نگهداری مواد شیمیایی خورنده باید علاوه بر سازگاری با پلی اتیلن استحکام کافی را داشته باشد

مخازن پلی اتیلن یکی از بهترین گزینه های برای ذخیره سازی اسید ها می باشند.اکثر اسید ها با چگالی نزدیک به آب، به راحتی در مخزن پلی اتیلن معمولی نیز قابل ذخیره سازی هستند با این وجود برای برخی از اسید ها نیاز است تا مخازن پلی اتیلن به صورت تقویت شده تولید شوند. ضمن اینکه ممکن است نیاز باشد تا تدابیر ویژه تری برای محل نصب مخزن اسید و یا حفاظ اطراف مخزن در نظر بگیرید. به همین دلیل نیاز به اطلاعات تخصصی خواهید داشت.

در فروشگاه مگاپلاست کارشناسان فروش ما پس از اطلاع از نوع اسید و یا ماده شیمیایی ای که می خواهید ذخیره سازی کنید بهترین مخزن ضد اسید را به شما خواهند داد. برای اینکار کافی است با شماره های زیر تماس بگیرید.

02155219862 – 02155219861

مگاپلاست ایران

فروش انواع مخازن ذخیره سازی اسید ها در فروشگاه مگاپلاست

مخزن ذخیره و نگهداری اسید سولفوریک

مخزن  اسید سولفوریک

مخزن ذخیره و نگهداری اسید فسفریک

مخزن  اسید فسفریک

مخزن ذخیره اسید نیتریک

مخزن  اسید نیتریک

مخزن ذخیره اسید هیدروکلریک

مخزن  اسید هیدروکلریک

در صورتی که نیاز به ذخیره سازی  اسید یا ماده شیمیایی علاوه بر موارد فوق دارید امکان تولید سفارشی انواع مخازن اسید و ضد اسید به صورت تک جداره و دوجداره و چند جداره نیز امکان پذیر است. برای این کار کافی است نام ماده و چگالی آن را به اطلاع کارشناسان فروش و فنی مگاپلاست ایران برانید.

پیش از خرید مخزن اسید و مواد شیمیایی بهتر است پاسخ پرسش های زیر را بدانید

نام دقیق اسید و ماده شیمیایی چیست و چگالی آن چقدر است؟

اگرچه بسیاری، مخازن پلی اتیلن را به عنوان مخازن سازگار با اسید ها و مواد شیمیای می شناسند و طیف وسیعی از این مواد قابل ذخیره سازی در این مخازن هستند
ولی با این وجود هستند موادی که به هیچ عنوان نمی توان آنها را درون این مخازن نگهداری کرد و یا حداقل در طولانی مدت نمی توان این کار را انجام داد. برای این منظور پیش از خرید مخزن، باید نام و مشخصات ماده مورد نظر با کارشناس فنی و فروش مخازن پلی اتیلن درمیان گذاشته شود تا از سازگاری کامل آن اطمینان لازم کسب شود.
برای برخی از مواد نیاز هست تا مخزن پلی اتیلن به صورت تقویت شده و با استحکام بیشتری تولید شود تا طول عمر مخزن افزایش یابد. این مخازن با نام مخزن ضد اسید تولید و به فروش می رسند.

آیا از سازگاری اتصالات (فیتینگ های ورودی و خروجی) مخزن مواد شیمیایی با ماده ذخیره شده در آن اطمینان دارید؟

اطمینان از پایداری فیتینگ ها و اورینگ ها و نشت بندهای مورد استفاده در مخزن اسید و نگهداری مواد شیمیایی ، در برابر محتویات درون آن بسیار لازم و ضروری است. اگر این اتصالات در معرض مواد شیمیایی خورنده قرار گیرند دچار خوردگی شده و منجر به نشت مواد از داخل مخزن ذخیره می شود. قبل از استفاده از اتصالات در مخزن نگهداری مواد شیمیایی، از سازگاری و پایداری آن در برابر ماده شیمیایی مورد نظر  کسب اطمینان نمایید.

آیا محل نصب مخزن نگهداری اسید و مواد شیمیایی جا نمایی شده است؟

آماده سازی محل نصب مخزن اسید و نگهداری مواد شیمیایی و خورنده یکی از با اهمیت ترین مراحل خرید و نصب اینگونه منبع ها و تانکر ها است. جدا از اینکه محل نصب مخزن مواد شیمیایی باید استحکام لازم را برای تحمل وزن مخزن و محتویات درون آن داشته باشد باید در برابر حوادث غیر مترقبه نیز استاندارهایی داشته باشد.
مثلاً در صورت نگهداری مواد قابل اشتعال باید نکات ایمنی و تجهیزات آتش نشانی تعبیه شود و از نصب مخزن نزدیک حرارت شدید اجتناب شود. همچنین در صورت نشتی احتمالی از محل اتصالات و یا شکستگی مخزن به دلیل برخورد شدید (مثلاً برخورد لیفتراک) کف شور مناسبی در نظرگرفته شود تا بتوان به خروجی مناسبی مواد را هدایت کرد

آیا رنگ مخازن اسید تفاوتی در عملکرد ذخیره سازی اسید ها دارد؟

رنگ های تیره در بدنه مخازن پلی اتیلن برای کاهش و یا جلوگیری از ورود نور خورشید مورد استفاده قرار می گیرد. پس اگر نوع اسید یا ماده شیمیایی شما به گونه ای است که به تابش نور خورشید حساس هست بهتر است مخزن اسید شما به صورت تیره (عموماً در رنگ های مشکی و سبز تیره) طراحی و تولید شود.

برای کسب مشاوره رایگان و خرید مخازن نگهداری انواع اسید ها در حجم ها و کاربردهای مختلف با ما تماس بگیرید.

02155219862 – 02155219861

مگاپلاست ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *