مشخصات، ابعاد و قیمت تانکر آب پلاستیکی (پلی اتیلن)

تانکر پلاستیکی توسط بسیاری از هموطنان برای نامیدن مخازن پلاستیکی مورد استفاده قرار می گیرد. این تانکرها در وب سایت مگاپلاست ایران که به عنوان اولین فروشگاه تخصصی عرضه تانکر آب پلاستیکی و تانکرهای ذخیره سازی صنعتی در ایران شناخته می شود با اطلاعات و جزئیات دقیق معرفی و آماده فروش می باشند. برای مشاهده لیست قیمت انواع تانکر پلاستیکی اینجا را کلیک نمایید.

تانکر پلاستیکی

 در حال حاضر تانکر های پلاستیکی در حجم های 70 الی 20000 لیتر موجود می باشند.این تانکرها از ماده اولیه مورد تایید وزارت بهداشت با شماره پروانه 21/16124 مورخه 94/06/30 تولید می شوند. این تانکرها علاوه بر بهداشتی بودن دارای مزیتهای ذیل نیز می باشند:

  • مقاوم در برابر اشعه یووی آفتاب
  • تولید در انواع تک لایه و سه لایه آنتی باکتریال
  • امکان اضافه شدن لایه فوم به صورت سفارشی
  • دارای 5 سال گارانتی تعویض و 10 سال خدمات پس از فروش
  • تحویل فوری و رایگان تانکرهای 1000 لیتر و بیشتر در تهران، کرج و بسیاری از شهرهای ایران

 لیست قیمت تانکر پلاستیکی ( تانکر پلاستیکی )

لیست قیمت تانکر افقی پلاستیکی

لیست قیمت تانکر عمودی پلاستیکی

لیست قیمت تانکر زیرپله ای

راهنمای انتخاب و خرید انواع تانکر آب پلاستیکی

پیش از خرید تانکر آب پلاستیکی لطفاً به موارد زیر توجه فرمایید.

گواهی نامه های بهداشتی

حتماً از فروشنده یا تولید کننده مخازن آب گواهی های بهداشتی مربوطه را درخواست نمایید. بسیاری از مخازن موجود در بازار که به عنوان مخازن آب فروخته می شوند فاقد گواهینامه ها و استانداردهای بهداشتی می باشند از اینرو به هیچ وجه برای ذخیره آب شرب توصیه نمی شوند.

براورد میزان لیتراژ مورد نظر

در مرحله بعدی باید مقدار حجم مورد نیاز خود را مشخص نمایید .مطابق اعلام شرکت آب و فاضلاب تهران برای هر واحد به ۲۵۰ لیتر آب ذخیره قبل از پمپ نیاز داریم. مثلاً یک ساختمان 12 واحدی به یک تانکر 3000 لیتری نیاز دارد.

 آماده سازی محل نصب تانکر آب پلاستیکی

یکی از اصلی ترین مراحل خرید مخزن آب ، مکان یابی محل نصب تانکر آب است .مکان نصب معمولاً در داخل ساختمان و در جاهایی که کمتر در معرض دید هستند انتخاب می شوند . مکان هایی همچون پارکینگ ، زیر زمین ، موتورخانه ، پشت بام و … . بنابراین باید ابعاد محل نصب مخزن و فضایی که در دسترس هست در هنگام انتخاب مخزن مد نظر قرار گیرد .برای اینکار می توانید از فروشنده بخواهید شما را راهنمایی کند و یا با ارسال لیست ابعاد به شما اندازه مناسب را تعیین نمایید.

مکان استاندارد نصب در اتاق تاسیسات است. ولی اگر در ساختمان شما چنین فضایی پیش بینی نشده این فضا ها را بررسی فرمایید: نزدیک پمپ آب و در حیاط خلوت ، نزدیک پمپ در پیلوت ، پشت بام.

نصب تانکر پلاستیکی
آماده سازی محل نصب تانکر پلاستیکی از اهمیت بالایی برخوردار است و تاثیر مستقیمی بر طول عمر تانکر آب پلاستیکی خواهد داشت.

همچنین باید ابعاد مسیر دسترسی به این مکان ها نیز مورد توجه قرار گیرد زیرا موارد زیادی به ما توسط مشتریان گزارش شده است که محصول خریداری شده ی آنها قابل انتقال به محل نصب پیشنهادی آنان نبوده و به ناچار یا مخزن خود را عوض کرده و یا مکان نصب را تغییر داده اند.

مطلب دیگر در این رابطه این است که سطح محل نصب منبع آب باید کاملاً صاف بوده و بدون هرگونه پستی و بلندی باشد زیرا در صورت پر شدن کامل مخزن، به دلیل فشار وارده توسط آب درون آن موجب سوراخی و یا پارگی می شود.

نحوه ارسال تانکر پلاستیکی خریداری شده تا محل مورد نظر مشتری

از فروشنده ای که مخزن خود را خریداری خواهید کرد در رابطه با نحوه ارسال مخزن و هزینه های ارسال آن حتماً اطلاعات لازم را کسب نمایید. عموماً اگر به طور مستقیم از تولید کننده منبع آب خریداری کنید سریعاً سفارش شما ثبت و ارسال خواهد شد. اگر زمان طولانی برای ارسال بار به شما داده شود به احتمال زیاد شما از یک واسطه گر در حال خرید هستید و برای تامین محصول مد نظر شما نیازمند زمان کافی برای تامین خواهد بود. ضمن اینکه به احتمال زیاد به شما گرانتر نیز خواهد فروخت. از اینرو حتماً به شما توصیه می کنیم از تولید کننده و یا نمایندگان معتبر فروش اقدام به خرید مخزن نمایید .

 

مخازن آب پلاستیکی یا پلی اتیلنی نسبت به مخازن آب فلزی وزن بسیار کمتری دارند. از اینرو مخازن کمتر از 2000 لیتر به راحتی توسط دو نفر قابل حمل و جابه جایی است . اما برای مخازن حجیم تر باید با احتیاط بیشتری حمل و جابه جایی صورت گیرد از اینرو در هنگام خرید منبع و تانکر آب مد نظر خود از میزان وزن آن آگاهی پیدا کنید تا برای جابه جایی آن از قبل فکری کرده باشید.

نکاتی که بعد از خرید تانکر آب باید رعایت فرمایید

از جابه جایی تانکر آب که هنوز خالی نشده است بپرهیزید حتی اگر دسترسی به لیفتراک و یا جرثقیل نیز داشتید از جابه جایی تانکر خود داری نمایید.

مخازن پلاستیکی برای استفاده در شرایط  فشار یک اتمسفر طراحی شده اند لذا از هوابند نمودن درب پیچی تانکر خودداری فرمایید تا در هنگام مکش پمپ امکان ورود هوای جایگزین وجود داشته باشد (برای جلوگیری از ایجاد فشار منفی داخل مخزن)

در صورت نصب پمپ آب ، اتصالات بین پمپ و مخزن پلاستیکی را به گونه ای انتخاب کنید تا لرزش ناشی از کارکرد پمپ باعث آسیب به محل اتصال فیتینگ به مخزن نشود.(استفاده از لرزه گیر یا استفاده از دو عدد زانو در مسیر انتقال آب بین مخزن و پمپ)

مخازن باید در دوره های زمانی معینی بازدید شوند. خصوصا محل ورود اتصالات که احتمال بروز نشت وجود دارد.

 مخزن را دور از آتش و اجسام داغ نگه دارید و از برخورد اجسام تیز به مخزن جداً خودداری نمایید ضمن اینکه مخزن را دور از جریان الکتریسیته قرار دهید .

تصاویر تانکر پلاستیکی افقی

تصاویر تانکر پلاستیکی عمودی

تصاویر وان پلاستیکی