تخلیه و بارگیری تانکر ده هزار لیتری ( مخزن 10000 لیتری )

بارگیری تانکر ده هزار لیتری

تخلیه و بارگیری تانکر ده هزار لیتری ( مخزن 10000 لیتری )

 1- استفاده از سطح شیب دار با کمک دو عدد تخته بنایی یا دو قوطی فلزی4*4 یا بیشتر ( طول سه متر و یا بیشتر) ، بیست متر طناب ، چهار عدد لاستیک فرسوده اتومبیل می توانید با کمک دو عدد تخته بنایی سطح شیب داری درست کنید و تانکر ده هزار لیتری را به آرامی با سر دادن یا غلتاندن روی زمین منتقل کنید. مخزن می بایست به کمک طناب و نیروی چهار نفر مهار شود ، تا به آرامی روی زمین تخلیه گردد. توجه فرماییذ محل نشستن مخزن روی زمین می بایست توسط حداقل چهار عدد لاستیک ماشین پوشیده شده باشد ، تا هنگامی که مخزن روی زمین قرار می گیرد این لاستیک ها به صورت ضربه گیر و ترمز عمل نمایند.

 2- استفاده از سکوی تخلیه و 4 عدد پالت پلاستیکی بزرگ برای احداث سکوی تخلیه با ابعاد 2*1 متر و یا بیشتر و 4 عدد لاستیک اتومبیل دو عدد پالت را در محل تخلیه مخزن کنار هم قرداد داده و سپس دو پالت دیگر را روی آنها قرار دهید سپس بر روی هر پالت یک لاستیک قرار دهید . دو لاستیک دیگر را پایین پالتها روی زمین با کمی فاصله قرار دهید تا مخزن ابتدا روی پالنها و سپس در پله بعدی روی زمین پوشیده از لاستیک تخلیه شود.

توجه : 

*اگر به اندازه کافی ماسه نرم در اختیار داشته باشید می توانید با انباشت آنها سکو و سطح شیبدار برای تخلیه تانکر ده هزار لیتری فراهم کنید و مخزن را مستقیما روی تپه شنی

*اگر مخازن به صورت افقی تخلیه شوند با کمک چهار نفر می توانید آنها را به حالت عمودی برگردانید. 

پرهزینه بودن بارگیری و تخلیه در مخازن فلزی و فایبر گلاس :

  روشهای تخلیه ایی که مطرح شد در خصوص مخازن فلزی به دلیل وزن بسیار سنگین و برای مخازن فایبرگلاس به دلیل شکننده بودن بسیار دشوار بوده و یا عملیاتی و امکان پذیر نمی باشد.

مخازن پلی اتیلن ده هزار لیتری نیاز به تعمیر و نگهداری ندارند  :

مخازن فلزی به دلیل بحث زنگ زدگی و خوردگی خصوصا در محل جوش ورقهای گالوانیزه ، نیاز به تعمیر و نگهداری دوره ای دارند. در خصوص مخازن فلزی تجدید لایه های ضد خوردگی به صورت دوره ای در داخل مخزن و پس از تخلیه آب مخزن صورت می پذیرد.

مخازن فایبر گلس : ایجاد ترکهای ریز در طولانی مدت از عوارض رایج مخازن فایبرگلاس است که می بایست به کمک الیاف و رزین بدنه مخازن فایبرگالس نشتی گیری گردد.

 3-تخلیه با جرثقیل و لیفتراک:

تخلیه با کمک جرثقیل :

 تانکر ده هزار لیتری
تانکر ده هزار لیتری

روش اول : اگر منابع  ایستاده پشت کامیون قرار دارند مطابق تصویر پس از باز کردن درب ها تسمه را از داخل آنها عبور داده و به قلاب جرثقیل متصل کنید . توجه فرمایید هنگام بالا کشیدن منبع توسط جرثقیل حتمی تاب خوردن مخزن قبل از بالا رفتن و ارتفاع گرفتن به کمک سه نفر کاملا مهار و متوقف شود.

تانکر ده هزار لیتری پلی اتیلن

روش دوم : اگر مخازن در حالت افقی بارگیری شده اند بهتر است با استفاده از تسمه کمر مخزن با روش گره خفتی یا clove بسته شود و سچس با جرثقیل بالا کشیده شود. در این حالت وزن مخزن باعث سفت تر شدن تسمه به دور کمر مخزن می گردد. توجه فرمایید تسمه در میانه مخزن ( مرکز ثقل مخزن ) بسته شود.

جرثقیل تانکر ده هزار لیتری

 

تخلیه با لیفتراک :

پیشنهاد می گردد از لیفتراک با شاخکی با طول ۱٫۵ متر و یا بیشتر استفاده شود. در صورتی که شاخک ایفتراک کوتاه بود می توانید مطابق تصویر با کمک تسمه قسمت بالای مخزن ده هزار لیتری را مهار کنید.

Summary
product image
Author Rating
1star1star1star1star1star
Aggregate Rating
5 based on 1 votes
Brand Name
مخزن آب دات کام پلاستونیک
Product Name
تانکر ده هزار لیتری
Price
IRR 62000000
Product Availability
Available in Stock