نصب مخزن آب پلی اتیلن

نصب مخزن آب پلی اتیلن کتابی در پارکینگ

نصب مخزن آب

همان طور که در بخش قبلی نیز به این موضوع اشاره شد نصب مخزن آب یکی از گام های بسیار حساس در استفاده از مخزن آب می باشد. بایستی در نصب آن تمام نکات مورد لازم را به کار ببرید. بهترین گزینه برای نصب مخزن آب می توانند استادکاران لوله کش باشند. شما می توانید با درخواست کمک استادکاران با تجربه و حرفه ای ، مخزن آب خود را به شکل صحیح و استاندارد نصب کنید. هم چنین می توانید در صورت بروز مشکل با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید. تا افراد خود را جهت رفع مشکل به وجود آمده اعزام کنند. نصب مخزن آب با توجه به محل قرار گیری و نوع نصب آن متفاوت خواهد بود. شما با توجه به ابعاد مخزن و محل قرار گیری آن می توانید طرحی را برای نصب مخزن آب خود داشته باشید. در بسیاری از ساختمان ها مخزن آب بر روی پشت بام نصب می شود. ولی در برخی دیگر از ساختمان ها مخزن آب را در محل دیگری از ساختمان مانند پیلوت و یا اتاق تاسیسات قرار می دهند که به طبع نحوه ی نصب نیز متفاوت خواهد بود. در حالت کلی بایستی تمام نکات ایمنی و استاندارد را در عین نصب مخزن آب رعایت فرمایید تا متحمل هزینه های کلان و مشکلات ناگوار نباشید. اگر قصد دارید خودتان مخزن آب را نصب کنید بهتر خواهد بود که قبل از نصب دفترچه راهنمای مربوط به نصب آن را مطالعه فرمایید. هم چنین در مورد چگونگی نصب مخزن آب ویدیوها و فیلم های آموزشی بسیار زیادی توسط شرکت های تولید کننده آماده و ارائه شده است که شما می توانید با مشاهده این فیلم ها مراحل لازم جهت نصب مخازن آب بیشتر آشنا شده و آموزشهای لازم را به دست بیاورید. در ادامه راجع به مراحل نصب مخزن آب و چگونگی نصب مخزن آب توضیحاتی ارائه شده است.

مخازن آب

    امروزه شرکت های بسیاری زیادی در حوزه تولیدات مخازن آب فعالیت می کنند که بی شک شما می توانید انواع بسیار متنوعی از این مخزن ها را در فروشگاه ها مشاهده کنید. تمام شرکت های تولید کننده سعی بر آن دارند تا بهترین و با کیفیت ترین محصول را تولید و طراحی کنند تا بتوانند رضایت کامل مصرف کنندگان را به سوی خود جذب کنند و سهم بیشتری از فروش بازار را در دست داشته باشند. یکی از بهترین و با کیفیت ترین انواع مخزن آب، مخزن های پلی اتیلن می باشد که با داشتن مقاومت و دوام فوق العاده ی خود در صدر جدول رضایت مندی مشتریان واقع شده است. شما می توانید شاهد استفاده از مخزن آب های پلی اتیلن در بسیاری از ساختمان ها مسکونی و اداری باشید . ابعاد و مدل های مخزن های آب بسیار متنوع و گوناگون می باشد و این امر سبب شده است تا در هنگام خرید گزینه های بیشتری را برای انتخاب داشته باشید. در ادامه سعی بر آن داریم تا در مورد کاربرد و چگونگی نصب مخزن آب توضیحاتی را برای شما عزیزان ارائه دهیم. برای کسب اطلاعات مفید و موثر در این زمینه می توانید ما را تا آخر متن یاری فرمایید.

کاربرد مخازن آب

  مخزن آب یکی از پر کاربرد ترین لوازم مورد استفاده بسیاری از افراد می باشد شما می توانید از این محصول در صنایع بسیار گوناگونی استفاده نمایید. یکی از پر مصرف ترین بازار هدفی که از این محصول استفاده می کند منازل مسکونی می باشد که معمولا با دنبال کردن اهداف مختلفی از قبیل جمع آوری آب باران ، آشامیدنی، آبیاری دام و غیره مورد استفاده واقع می شود. بیشتر ساختمان های مسکونی و اداری شهر های بزرگ به دلیل کاهش و افت فشار آب در بسیاری از ساعات و روزهای هفته، مجبور به استفاده از مخزن آب می باشند که نتیجه بسیار موثر بخشی را نیز دارد. نا گفته نماند که بایستی نکات بسیار زیادی در مورد خرید و استفاده از مخزن های آبی را راعایت کنید. یکی از مهم ترین نکات در استفاده از مخزن آب، نصب این محصول می باشد. نصب مخزن آب امری بسیار حساس و مهمی می باشد که بایستی به شکل صحیح و طبق اصول تعریف شده نصب شود. چرا که در غیر این صورت عوارض و مشکلات ناگواری را به دنبال خواهد داشت.

مراحل نصب مخازن آب

   در برخی از ساختمان ها از قبل مکانی برای نصب و قرار دادن مخزن آب طراحی شده و موجود می باشد که به اصطلاح به آن مکان ها اتاق تاسیسات گفته می شود که این امر مراحل نصب مخزن آب را راحت خواهد کرد چرا که دیگر نیاز به پیدا کردن مکان مناسب و تراز شده ای نیستید. سعی کنید تمام لوله های اتصالی از جمله ، لوله های ورودی و خروجی در معرض دید باشند. تاکید بر این نکته به دو دلیل می باشد:

1- در صورت به وجود آمدن مشکلی به راحتی در دسترس باشند و سریع تر بتوان اقدامی را انجام داد.

2- در صورت پنهان بودن امکان آسیب دیدن لوله ها بیشتر خواهد چرا که در معرض دید نخواهد بود.

   بهتر می باشد که قبل از نصب مخازن آب، نقشه ای را ترسیم نمایید که با داشتن نقشه ی برای نصب می توانید زودتر به ایرادهای نصب پی برده و آن ها را رفع کنید. هم چنین می توانید برای ترسیم نقشه مربوطه از افراد ماهر در این زمنیه کمک نیز بگیرید. برای قرار گرفتن پمپ مخزن تان نیز مکان مناسبی را در نظر بگیرید به وطری که هیچ مانعی برای عملکرد پمپ وجود نداشته باشد که باز رعایت کردم نکات ایمنی در اطراف مخزن و پمپ مخزن از الزامات نصب می باشد که حتما بایستی در نظر بگیرید.

مراحل نصب مخزن آب را می توانیم به صورت زیر بیان کنیم:

 • زیر سازی مناسب: نصب و آماده کردن سطح محل نصب مخازن آب از مهم ترین مراحل نصب مخزن آب می باشد که می توانید.
 • نصب لوله های تخلیه: لوله های تخلیه شامل لوله های ورودی و خروجی مخزن آب می باشد که بایستی به درستی نصب شود تا ورود و خروج آب به داخل مخزن بسیار راحت و سریع اتفاق بیفتد. هم چنین می توانید از جوش پلی اتیلن برای اتصالات لوله های تخلیه مخزن تان استفاده کنید چرا که این جوش از مقاومت بسیار بالایی برخوردار می باشد.
 • نصب لوله های سقف: بعد از پی ریزی محل نصب مناسب و نصب لوله های ورودی و خروجی می توانید لوله های مربوط به سقف و دیواره ها را انجام دهید. آب موجود در مخزن از طریق همین لوله ها به دست شما می رسد که برای سرعت بخشیدن به فشار آب می توانید لوله های دیواره و سقف را به شکل عمودی نصب کنید تا جریان سرعت آب در این لوله ها بالا باشد.
 • برای نصب محکم و استاندارد مخزن های آبی می توانید از ابزارها و مواد جوش بسیار با کیفیت و مرغوبی استفاده کنید. هم چنین لازم می باشد که به صورت ادواری محل اتصال لوله ها را چک کرده و در صورت مشاهده مشکلی سریعا برای رفع آن اقدام فرمایید.

روش های نصب مخزن آب

روش های متفاوتی برای نصب مخازن آب وجود دارد که شما می توانید با توجه به مکان نصب و مساحتی که مورد نیاز می باشد، مخزن آب خود را نصب نمایید. در این بخش سعی بر آن دارین تا در مورد سه مورد از روش های نصب مخزن آب توضیحاتی را برای شما عزیزان ارائه دهیم

 نصب مخازن آب در زیر زمین:

برخی از افراد برای نصب مخازن خود این روش را استفاده می کنند که در این حالت با توجه به ابعاد مخزن، گودالی بر روی زمین حفاری می کنند. البته این روش فقط برای مناطقی که سطح آب زیر زمینی بالاست برای آب شرب و بهداشتی پیشنهاد نمی شود. در این مناطق فقط مخازن سپتیک یا سپتیک تانکها را دفنی کار می کنند. عمق گودال باید به اندازه ای باشد که درب مخزن در سطح زمین در دسترس باشد.  پس از سیمان کاری کف محل نصب مخزن و لیسه کشی سطح آن و دیوار چینی دور تا دور کانال ، کف محل نصب را کامل جارو نموده تا هیچ سنگریزه ای باقی نماند. سپس مخزن را داخل کانال قرار می دهیم. سپس لوله های ورود و خروج را وصل کرده و بعد از مطمئن شدن از صحت نصب و آبگیری مخزن ، دورتا دور آن تا اطراف منهول یا درب را را با پوکه صنعتی می پوشانند.

نصب مخزن آب بر روی زمین:

این روش رایج ترین روش نصب مخزن آب می باشد که مورد استفاده قرار می گیرد. نکته اصلی که در استفاده از این روش وجود دارد ، تراز بودن سطحی می باشد که قرار است مخزن آب بر روی آن نصب شود. بنابراین قبل از انجام مراحل نصب بهتر می باشد که از تراز و هموار بودن سطح مورد نظر اطمینان داشته باشید. در این حالت مقدار و طول لوله های که به کار خواهید برد در مقایسه با روش زیر خاکی بسیار کمتر خواهد بود چرا که مخزن در نزدیکی ساختمان نصب خواهد شد و به لوله ی کمتری نیاز خواهد بود.

نصب مخزن آب روی زمین
نصب مخزن آب روی زمین

نصب مخازن آب به صورت هوایی:

در برخی از مناطق مخزن های آب را در ارتفاعات بسیار بلندی نصب می کنند که برای این روش بایستی فنداسیون مناسبی و ایمنی را طراحی کرد. لوله های تخلیه این مخزن ها از سمت زیرین وصل می شوند و فشار آب در این روش بسیار زیاد می باشد چرا که ارتفاع تاثیر مثبتی بر روی فشار آب خواهد داشت.

مخزن آب هوایی

نکات مورد توجه در نصب مخزن آب

   توجه به نکاتی که در نصب مخزن های آب می باشد بسیار ضروری و از الزامات می باشد به طوری که هر قفرد با تجربه در این زمینه به خوبی از این نکات آگاهی دارد و می داند که بایستی از این نکات پیروی کند. از آن جایی که نصب مخزن آب یک کار تخصصی بوده و هزینه های و وقت زیادی را می طلبد، توصیه می شود که بهترین و با کیفیت ترین مخزن آب را جهت استفاده و نصب خریداری نمایید. یکی از بهترین مدل های مخزن های آبی، مخزن آب پلی اتیلن می باشد که با داشتن مقاومت بسیار بالا و هم چنین نصب راحت می تواند گزینه بسیار ایده آلی برای خرید شما باشد. شما می توانید فیلترهای مورد نظر خود را بر دهانه مخزن نصب کنید که در این صورت تعویض و تمیز کردن قیلترها نیز به راحتی امکان پذیر خواهد بود. در ادامه به نکاتی که بایستی در نصب مخزن آب رعایت شود اشاره های شده است:

 • قبل از نصب بایستی محل و مکان نصب مخزن را مشخص کنید که این مکان باید پاسخ گوی ابعاد و اندازه مخزن تان باشد.
 • با توجه به ابعاد مخزن تان می توانید پایه مخزن مناسبی را تدارک ببینید.
 • پمپ مخزن را در یک مکان بسته و سرپوشیده قرار دهید.
 • از یخ زدگی پمپ در فصول سرد جلو گیری نمایید.
 • به قطر لوله های که مورد استفاده قرار می گیرد دقت حاصل فرمایید.
 • از ظرفیت و حجم قابل تحمل مخزن خود با خبر باشید.
 • بازدیدهای ادواری خود را جدی گرفته و به هیچ وجه فراموش نکنید.
 • مخزن را در مکانی که به دور از جریان الکتریسیته باشد نصب کنید تا مانع از وقوع اتفاقات ناگوار باشید.

   در نصب مخزن آب سعی کنید طبق اصول و استاندارد ها عمل نمایید تا بتوانید از گارانتی و ضمانت نامه ی مخزن آب خریداری شده بهره مند شوید. بهترین و آسان ترین راه برای نصب مخزن آب ، همکاران شرکت ها می باشند که می توانند در کوتاه ترین زمان ممکن مخزن مورد نظرتان را نصب و به کار اندازند. چرا که این افراد در کار خود بسیار ماهر هستند و مطمئنا با دقت بیشتری مخزن آب شما را نصب خواهند کرد. این مقاله در مورد مراحل نصب و چگونگی نصب مخزن های و منبع های آب می باشد که امیدواریم با مطالعه آن اطلاعات خوبی را به دست آورده باشید. برای اطلاع از قیمت مخازن پلی اتیلن اینجا را کلیک کنید

برای اطلاع از قیمت مخزن آب پلی اتیلن طبرستان اینجا را کلیک کنید.

Summary
Review Date
Reviewed Item
نصب مخزن آب پلی اتیلن
Author Rating
51star1star1star1star1star

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *