مخزن 20000 لیتری ضد جلبک

  مخزن بزرگ ( پلاستیکی ) ۲۰۰۰۰ لیتری پلی اتیلن، مخزنی حجیم (قطر ۲۹۰ سانتیمتر و ارتفاع ۳۳۵ سانتیمتر) است و به گونه ای طراحی شده است تا بدون هیچ مشکلی فشارهای ناشی از نیروی ثقل آب را در تمامی قسمتهای مخزن به خوبی تحمل کند و در شرایط استاندارد میتوان تا ده ها سال از آن استفاده کرد. این مخزن از بزرگ ترین و حجیم ترین مخازن پلی اتیلنی است که سه لایه و ضد جلبک بوده و برای ذخیره آب شرب در محیط های روشن و زیر نور مستقیم آفتاب پیشنهاد میشود.

–  مخازن سه لایه چگونه مخازنی هستند؟
مخازن سه لایه مخازنی هستند که با جلو گیری از تابش نور، اجازه گذر نور مرئی از جداره مخزن را نمی دهند. وجود لایه سیاه رنگ میانی، باعث می شود که هیچ نوری به درون مخازن وارد نشود؛ پس اگر قصد دارید از مواد و مایعاتی استفاده کنید که نسبت به عبور و تابش نور حساس بوده و در نتیجه برخورد نور تغییر میکنند، باید از مخازن سه لایه استفاده کنید.
1- مخازن سه لایه ضخیم تر از تک لایه نیست و تنها تفاوت آن در یه جداره بودن آن است.
2- اگر مواد مورد نظر شما حساس به نور است، پیشنهاد میشود از مخازن سه لایه استفاده کنید.

– راه تشخیص یک مخزن سه لایه( سه جداره): در این قسمت سعی داریم تا با ارائه ی نکات ساده ای به شما در تشخیص دادن یک مخزن سه لایه از یک مخزن تک لایه کمک کنیم:

1. در این مخازن بدلیل عدم عبور نور امکان مشاهده سایه وجود ندارد؛ بنابراین شما میتوانید دست خود را روی مخزن و سطح بیرونی گذاشته، اگر مخزن سه لایه باشد؛ به دلیل عدم عبور نور، امکان دیدن سایه دست نیز از داخل وجود ندارد اما در صورتی که سایه دست شما از داخل مشخص شود  به این معناست که نور به داخل مخزن راه پیدا کرده است.

2.   اگر در هنگام بستن درب مخزن درون مخزن تاریک و تاریک تر می شود به این معناست که تنها منبع ورود نور به داخل مخزن از دریچه است و با بستن درب ورود نور در حال قطع شدن است؛ در غیر این صورت منبع تک لایه بوده و نوری هر چند جزئی دیده می شود.

3. در درون مخزن سه لایه امکان تشخیص سطح آب موجود در مخزن وجود ندارد. اگر سطح آب درون مخزن مشاهده شد به این معناست که نور درون مخزن وجود دارد و این مخزن سه لایه نیست. دلیل این امر این است که زمانی ما جسمی را می بینیم که از آن نوری به چشم ما برسد، از دیواره های مخزن سه لایه نوری به داخل آن راه نمی یابد پس در نتیجه تشخیص سطح مایع داخل آن ممکن نیست.

با استفاده از هریک از سه نکته ی بالا شما میتوانید به راحتی یک مخزن سه لایه پلی اتیلنی را از این مخزن تک لایه تشخیص بدهید. این مخازن به دلیل همین ویژگی سه لایه بودنشان ضد جلبک نیز می باشند و پر مصرف ترین مخازن برای نگهداری آب شرب هستند.
اما چرا یک مخزن باید خاصیت ضد جلبک داشته باشد؟

جلبک ها:

-جلبک ها سبز رنگ بوده و لزج می باشند
–  بر روی دیواره های مخزن ها رشد می کنند
– بسیار متراکم هستند.
– در محیط مناسب به سرعت رشد میکنند
– این گیاهان تک سلولی از خود بوی بسیار نامطبوعی را نیز تولید می کنند.
-جلبک ها میتوانند برای انسان مضر بوده و بیماری هایی (مثل بیماری های پوستی، بیماری های دستگاه گوارش و …) را در انسان ایجاد کنند.
– در محیط هایی با آب گرم و راکد رشد میکنند.

نور یک فاکتور اساسی در رشد این جلبک هاست زیرا با گرم کردن محیط و آب درون مخزن محیطی کاملا مناسب برای رشد و تکثیر این گیاه تک سلولی فراهم میکند. به همین منظور پیشنهاد میشود که از مخازن آب سه لایه استفاده کنید. بعد از رشد جلبک ها و زمانی که خزان می کنند و می میرند، بقایای آنها به وسیله باکتری های بی هوازی تجزیه شده سبب تغییر طعم و بوی آب می شود. به همین دلیل کسانی که می خواهند از مخزن برای ذخیره آب استفاده کنند ضروری است که مخزن سه لایه تهیه کنند تا خیالشان از بابت عدم رشد جلبک درون مخزن راحت باشد.
امروزه در سراسر دنیا از مخازن پلی اتیلن ضد جلبک استفاده می شود. مخزن های پلی اتیلن عرضه شده ی ما از بهترین و با کیفیت ترین مخازنی هستند که با طراحی ای که در ساخت و تولید آن ها صورت گرفته، به هیچ وجه درون مخزن آب جلبک رشد نخواهد کرد.

اگر نیاز به ذخیره مواد مورد نظر خود در حجم هایی بیشتر از ۲۰۰۰۰ لیتر دارید اصلا نگران نباشید. میـتوانید برای افزایش حجم ذخیره سازی آب و یا مایعات چندین مخزن ۲۰۰۰۰ لیتری را به یکدیگر متصل کنید، برای اینکار می توان تعدادی مخزن ۲۰۰۰۰ لیتری را به یکدیگر توسط شاه لوله هایی به صورت موازی متصل کرد به این ترتیب حجم مورد نظر شما تامین خواهد شد. مخازن حجیم پلاستیکی و پلی اتیلنی این سایت از استحکام بسیار بالایی برخوردارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.