ضرورت استفاده از مخزن آب:

عدم تناسب بین رشد و توسعه جمعیت شهر نشین و زیر ساخت های شهری در کنار کم آبی و خشکسالی های ناشی از تغییرات اقلیمی شرایطی را پدید آورده است که شهر وندان ناگزیر به استفاده از مخازن و منابع آب ( مانند مخزن پلاستیکی) در محل زندگی خود می باشند.

افت فشار شبکه شهری آب آشامیدنی مانع از رسیدن آب پر فشار به واحد های مسکونی شهری و اختلال در آبرسانی در واحد های آپارتمانی می گردد. استفاده از پمپ های آب خانگی راه حل ناگزیریست تا بواسطه ی آن فشار آب مکفی برای واحد های آپارتمانی تامین گردد. از طرفی اتصال مستقیم پمپ به شبکه ی شهری غیر قانونی می باشد.

اتصال مستقیم پمپ به شبکه آب شهری علاوه بر خرابی کنتور های آب ، در دراز مدت باعث صدور آب بهای غیر واقعی برای مصرف کنندگان می گردد. این مساله همچنین باعث کاهش شدید فشار آب بر همسایگان شده و در بعضی از مواقع منجر به قطعی آب دیگر مشتریان شبکه شهری می گردد. مطابق قوانین و بخشنامه های سازمان آب و فاضلاب و شهرداری ، کلیه مشترکان موظف به استفاده از مخازن ذخیره آب شرب در شبکه ی آب خانگی خود می باشند. به عبارتی دیگر مخزن ذخیره آب می بایست بین پمپ و کنتور آب قرار گیرد.

بدین ترتیب اثرات مخرب ناشی از مکش پمپ موجب اختلال در شبکه شهری آب نمی گردد. همچنین کنتور های آب عددی مطابق آب مصرفی واقعی را نشان خواهد داد.

 

معرفی مخزن پلاستیکی :

امروزه در دنیا مقرون به صرفه ترین و بهداشتی ترین روش ذخیره آب ، استفاده از مخازن پلاستیکی می باشد. مخزن پلاستیکی و یا به عبارت دیگر مخزن پلی اتیلن استاندارد و بهداشتی از مواد اولیه نو ( عدم استفاده از پلاستیک بازیافتی و دسته دوم ) که محصول کارخانجات پتروشیمی می باشد تهیه می گردد.PE3840 که در دنیا به عنوان پلی اتیلن FOOD GRADE شناخته می شود ، نام فنی ماده اولیه مخزن پلاستیکی شرکت پلاستونیک می باشد. این ماده در آمریکا مورد تایید سازمان غذا و دارو FPA بوده و در ایران نیز مورد تایید وزارت بهداشت قرار گرفته است.

توجه:

شرکت پلاستونیک از سال 1396 کلیه محصولات خود را با 3 سال گارانتی به فروش می رساند

مخزن پلاستیکی

انواع سه لایه و چند لایه مخزن پلاستیکی در پلاستونیک علاوه بر دارا بودن مزیت مقاومت در برابر اشعه یووی ، ضد جلبک نیز می باشد. این مساله باعث ممانعت از رشد ثانویه باکتری ها گشته و باعث ماندگاری طولانی مدت آب ، با حفظ طعم و گوارایی اولیه خود در مخازن پلاستونیک می گردد.

مخزن پلاستیکی