مخزن فوم دار | چه زمانی به مخازن فومدار نیاز خواهید داشت؟

مخزن فوم دار

مخزن فوم دار یکی از انواع مخازن ذخیره سازی است که از پلی اتیلن و فوم پلی اتیلن در تولید آنها استفاده شده است. فوم ها از جمله موادی هستند که عموماً به منظور ایجاد عایق های حرارتی مورد استفاده قرار می گیرند و دلیل اصلی استفاده از آنها در مخازن فوم دار ذخیره آب نیز همین مورد است.

انواع متداول فوم های برای ایجاد عایق های حرارتی شامل فوم های پلی یورتان، فوم پلی اتیلن، فوم پلی استایرن (یونولیت) هستند. در مخازن پلی اتیلن فوم دار از فوم پلی اتیلن به دلیل مزایای بیشتری که دارد استفاده شده است.

دلایل استفاده از فوم پلی اتیلن در تولید مخازن فوم دار

فوم پلی اتیلن ترکیبی است از پلی اتیلن فشرده و حباب های ریز هوا که به دلیل داشتن خاصیت تراکم سلول بهترین ایزولاسیون و عالی ترین عایق برودت، حرارت، رطوبت و صدا می باشد. فوم پلی اتیلن در دمای ۳۵- تا 100+ درجه سانتیگراد قابل استفاده بوده و در مقابل عوامل مخرب شیمیایی و فرساینده محیطی مقاوم بوده و ضد رطوبت می باشد و از نفوذ آب جلوگیری می نماید.

امروزه این محصول به دلیل راندمان بالای ایزولاسیون، کیفیت ودوام بالا، خاصیت ضدآب بودن، مقاومت شیمیایی بالا، قیمت مناسب، وعدم آلوده سازی محیط زیست در تولید مخازن فوم دار نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

دلیل استفاده از فوم پلی اتیلن در تولید مخازن فوم دار، ایجاد عایق بهتر برای جلوگیری از اتلاف انرژی و انتقال حرارت است. معمولاً مخازن فوم دار به عنوان مخازن انبساط آب گرم شوفاژ خانه استفاده می شوند. علاوه بر آن برای تولید مخازن ذخیره آب که نیازمند محافظت بیشتری در برابر سرما و گرما هستند نیز مورد استفاده قرار می گیرند. این مخازن فوم دار می توانند به صورت دو لایه فوم دار، سه لایه و چهار لایه فوم دار نیز تولید شوند.

مخزن فوم دار ذخیره سازی آب شرب

مخزن فوم دار ذخیره آب شرب علاوه بر داشتن یک لایه پلی اتیلن با قابلیت محافظت در برابر نور خورشید دارای یک لایه عایق از نوع فوم پلی اتیلن می باشد. بنابراین این مخازن علاوه ضد جلبک بودن ، در برابر تغییرات دمایی محیط نسبت به مخازن سه لایه مقاومت بیشتری از خود نشان می دهند. به عبارت دیگر این مخازن بسیار بهتر دمای آب یا سیال را در برابر گرما یا سرمای محیط حفظ می کنند.

مخازن فوم دار ذخیره سازی آب شرب فقط در مصارفی پیشنهاد می شوند که نیاز دارید مایع ذخیره شده اتلاف دمای کمتری داشته باشد پیشنهاد می شوند همانگونه که در تصویر مشاهده می کنید وجود لایه فوم نرخ انتقال حرارت از دیواره مخزن را به شدت کاهش داده و برای مدت طولانی تری دمای آب داخل مخزن ثابت می ماند.

لازم به ذکر است که فوم دار بودن یک مخزن، به معنای ضد یخ زدگی بودن آن مخزن نیست و برای جلوگیری از یخ زدگی مخزن آب نیازمند اقدامات بیشتری است. برای اطلاعات بیشتر مقاله ارزانترین روش های جلوگیری از یخ زدگی مخزن آب را نیز مطالعه نمایید.

لازم به ذکر است که تنها راه تشخیص مخزن فوم دار از مخازن پلی اتیلن معمولی بررسی دریچه مخزن و مشاهده لایه فوم دار می باشد و از روی ظاهر بیرونی مخزن امکان تشخیص وجود ندارد.

نحوه خرید مخازن فوم دار ذخیره آب

مخازن فوم دار انبساط به صورت آماده در انبار مگاپلاست ایران موجود و آماده فروش می باشند. برای مشاهده لیست قیمت مخازن فوم دار انبساط اینجا را کلیک نمایید. برای خرید مخازن فوم دار ذخیره آب شرب که به صورت چهار لایه فوم دار تولید می شوند و با مخازن انبساط فوم دار متفاوت هستند نیز می توانید با شماره های 02155219861 – 02155219862 تماس حاصل نمایید و اقدام به ثبت سفارش نمایید. مخازن فوم دار آب شرب به صورت سفارشی تولید می شوند زمان تحویل آنها بین 3 تا 7 روز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.