مخزن آب پلی اتیلن در سرما و یخ زدگی حداکثر چه دمایی را تحمل می کند؟

مخزن آب پلی اتیلن در سرما و یخ زدگی

مخزن آب پلی اتیلن در سرما و یخ زدگی: برخی از مشتریان که رفته رفته به فصل های سرد سال نزدیک می شویم و می خواهند اقدام به خرید مخزن آب پلی اتیلن نمایند نگرانی هایی در خصوص یخ زدگی مخزن آب و میزان مقاومت آنها دارند و از این رو از ما سوالاتی شبیه سوالات زیر می پرسند:

مخزن آب پلی اتیلن شرکت شما در چه دمایی یخ می زنند؟ آیا مخازن پلی اتیلن در برابر یخ زدگی مقاوم هستند؟ فلان شرکت گفته مخزن آنها تا 20- درجه مقاوم است؟ مخزن پلی اتیلن ضد یخ زدگی شرکت شما چنده و پرسش هایی از این قبیل.

پس از توضیحات ما، مشتریان گرامی پاسخ هایی که برخی از فروشندگان مخازن آب، اعم از مخزن پلی اتیلن، مخزن فلزی و … به آنها داده اند را به ما اعلام می کنند متاسفانه متوجه این موضوع می شویم که بسیاری از این فروشندگان یا اطلاع کافی در این خصوص ندارند و یا اینکه به مشتریان واقعیت های موجود را بیان نمی کنند. به همین دلیل ما در این مقاله توضیحاتی خواهیم داد و پاسخ پرسش مخزن آب پلی اتیلن در سرما و یخ زدگی حداکثر چه دمایی را تحمل می نماید را خواهیم داد؟

هر نوع مخزن ذخیره ای اعم از مخزن پلی اتیلن، مخزن استیل و … اگر دمای هوا زیر صفر درجه بیاید و آب در گردش نباشد، آب درون آن شروع به یخ زدن می کند. پس چیزی به نام مخزن آب مقاوم در برابر یخ زدگی وجود ندارد و فقط زودتر یا دیرتر یخ زدن آنها و همچنین آسیب دیدن آنها مطرح می شود.

در نتیجه پرسش اصلی شما باید این باشد: اگر مخزن پلی اتیلن خریداری شده یخ بزند آیا مخزن آسیب خواهد دید؟ چگونه می توانیم از یخ زدن مخزن آب جلوگیری نماییم و یا سرعت یخ زدن را کاهش دهیم؟

در نتجه در رابطه با یخ زدگی مخزن آب ابتدا باید دو نکته را در نظر گرفت 1- یخ زدگی مایع درون مخزن 2- یخ زدگی مخزن و آسیب دیدن آن

ممکن است با کاهش دمای هوا، مایع درون مخزن شروع به یخ زدگی کند ولی خود مخزن آسیب نبیند و پس از افزایش دما، یخ ایجاد شده شروع به ذوب شدن کند. در این حالت مخزن بدون مشکلی قابل استفاده خواهد بود. ولی در حالت دیگر به دلیل سرمای شدید طولانی مدت، مخزن و مایع درون آن یخ زده و آسیب می بیند. اطلاع از اینکه مخزن آب پلی اتیلن در سرما و یخ زدگی ممکن است چه اتفاق هایی برایش بیفتد می تواند برای دارندگان مخازن آب پلی اتیلن سودمند باشد.

روش های جلوگیری از یخ زدگی مخزن آب

ما قبل تر در مقاله ای با عنوان ارزان ترین روش های جلوگیری از یخ زدگی مخازن آب به طور کامل روش های جلوگیری و مقاوم سازی مخزن آب در برابر یخ زدگی را بیان کردیم که پیشنهاد می کنیم آن مقاله را نیز مطالعه بفرمایید ولی با این وجود در اینجا نیز به صورت تیتر وار آنها را بیان می کنیم.

1- استفاده از مخازن فوم دار
2- عایق بندی مخزن (با پشیم شیشه یا عایق های دیگر)
3- جلوگیری از ساکن شدن آب درون مخزن و به گردش دراوردن آن
4- جلوگیری از یخ زدگی و نشتی لوله های متصل به مخزن آب
5- نصب و دفن مخزن زیر خاک

عایق بندی مخزن آب پلی اتیلن
عایق بندی مخزن آب پلی اتیلن و لوله های آب با استفاده از عایق پشم شیشه

حال اگر راهکارهای فوق به کار گرفته شد و باز هم مخزن آب شما یخ زد چکار باید کرد تا مخزن آسیب نبیند؟

-برای اینکار باید اولاً مخزن آب خود را از فروشنده و برند معتبری خریداری نمایید. زیرا بسیاری از شرکت ها از مواد اولیه بی کیفیت و افزودنی هایی استفاده می نمایند تا ضخامت و وزن مخزن را افزایش دهند و مشتریان را فریب بدهند. اینکار موجب می شود استحکام مخزن به شدت کاهش یابد و در سرما به سرعت یخ زده و بدنه ترک می خورد.

-همچنین سعی شود در زمان هایی که احتمال یخ زدگی وجود دارد سطح مایع یا آب درون مخزن کمتر باشد و اجازه ندهند کل حجم مخزن پر شود. در این صورت در صورت یخ زدن آب درون مخزن آسیبی به مخزن نمی رسد و بعد از ذوب شدن آب درون آن مخزن می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

-مورد بعدی اینکه نباید اجازه داد طولانی مدت آب درون مخزن به صورت یخ زده باقی بماند. در این حالت باید اقداماتی در خصوص ذوب کردن آب درون مخزن انجام داد.

-در نهایت نیز بهترین کار این است که آب درون مخزن به طور کامل تخلیه شود. در این حالت احتمال آسیب دیدن مخزن به شدت کاهش می یابد.

کلیه مخازن عرضه شده در فروشگاه مگاپلاست ایران از با کیفیت ترین مواد تولید شده اند و در سردسیر ترین شهرها و مناطق کشور از جمله شهرهای اردبیل، خلخال، زنجان، سنندج، مراغه، سلماس، مرند و …  سال هاست بدون هیچگونه مشکلی در حال استفاده هستند. در صورت تمایل به خرید و یا کسب مشاوره های تخصصی با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

02155219861 – 02155219862

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.