خرید منبع تحت فشار – پرسش های متداول پیش از خرید

خرید منبع تحت فشار

برای خرید منبع تحت فشار ممکن است سوالات زیادی در ذهن مشتریان به وجود آمده باشد. به همین دلیل نیاز است پیش از خرید، اطلاعات اولیه در رابطه با آنها داشته باشید تا دچار مشکل نشوید. به همین دلیل ما پرسش های متداول پیش از خرید مخازن تحت فشار را در ادامه بیان کردیم.

پرسش های متداول پیش از خرید منبع تحت فشار یا منبع انبساط بسته

فروش منبع تحت فشار
فروش منبع تحت فشار 24 لیتری الی 1000 لیتر در فروشگاه مگاپلاست

1-تفاوت منبع تحت فشار، منبع انبساط بسته، مخزن تحت فشار پمپ آب در چیست؟

این منبع ها با یکدیگر هیچ تفاوتی نداشته و تماماً به منبع آبی اطلاق می شود که بر روی پمپ آب و یا با استفاده از شلنگ به پمپ آب متصل می شود. خرید مخزن تحت فشار پمپ آب خانگی موجب می شود خرابی پمپ ها کاهش پیدا کند. فقط این منبع ها با مخزن آب ذخیره ساختمان که عموماً به صورت مخازن پلی اتیلن و پلاستیکی هستند متفاوت بوده و اگرچه هر دو به منظور ذخیره سازی آب مورد استفاده قرار میگیرند ولی کاربردهای متفاوتی دارند.

2- منظور از فشار اولیه منبع تحت فشار چیست؟

منبع تحت فشار یا همان منبع انبساط بسته، منبع آبی است که دارای فشار اولیه ای است که اطراف تیوپ و یا لاستیک درون آن را احاطه کرده است. زمانی که شیر آبی باز می شود هوای فشرده در منبع با اعمال فشار برتیوپ، آب را به سمت شیرالات باز هدایت می کنند.از طریق پمپ، آب وارد این منبع می شود و هنگامی که یک مصرف کننده شیر آب را باز می کند، فشار هوای داخل منبع تحت فشار بر روی تیوپ فشار وارد کرده و آب را به سمت شیر آب باز شده هدایت می کند.

3- آیا مخزن تحت فشار دیافراگمی و منبع تیوپ دار یکی هستند؟

خیر. مخزن تحت فشار دیافراگمی دارای یک دیافراگم تخت که به دیواره منبع چسبیده و از جنس لاستیک می باشد اما منبع تیوپ دار یا تیوپی ( بالنی ) شامل یک تیوپ ذخیره آب در داخل منبع است. عملکرد منبع انبساط بسته بالنی با دیافراگمی یکی است. هوا در یک طرف دیافراگم و در طرف دیگر آن آب می باشد که هوای فشرده آب را بافشار به داخل لوله ها هدایت می کند.

خرید مخازن تحت فشار
برای خرید مخازن تحت فشار و یا مخازن آب پلی اتیلن با ما تماس بگیرید

4- آب چگونه وارد مخازن تحت فشار می شود در حالی که منبع فقط دارای یک اتصال می باشد؟

در صورتی که مخازن تحت فشار به پمپ متصل باشد به دلیل کاهش فشار داخلی منبع، پمپ آب روشن شده و آب را به داخل آن پمپاژ می نماید. وقتی فشار به میزان معینی رسید، پمپ خاموش شده و وقتی در یکی از واحد ها آپارتمان، شیر آبی باز شود آب درون منبع از همان لوله ای که توسط آن پر شده است، آب را به سمت لوله متصل به شیرها هدایت می کند.

5- حجم مناسب مخزن انبساط بسته چه اندازه می باشد؟

جواب : به طور کلی هرچه حجم مخزن انبساط بسته و یا همان منبع تحت فشار بیشتر باشد طول عمر پمپ افزایش بیشتری خواهد داشت.این نکته را باید در نظر داشته باشید که هدف اصلی ساخت این منبع این است که آب با فشار مناسب آماده استفاده و در دسترس باشد.

با این وجود اگر بخواهیم عددی در رابطه با لیتراژ مناسب این منبع خدمتتان اعلام نماییم معمولاً به ازای هر واحد 24 لیتر در نظر می گیرند. اما برخی از کارشناسان اعتقاد دارند به ازای هر واحد حجمی بین 7 الی 24 لیتر هم می تواند مناسب باشد. به هرحال هرچه حجم بیشتر، آب بیشتری ذخیره شده و هزینه های برق و تعمیرات پمپ کاهش پیدا می کند.

6- در بالای برخی از منبع های تحت فشار سوپاپ وجود دارد آیا این سوپاپ برای چک کردن فشار است؟ آیا وجود این سوپاپ ضروری است؟

بله . منبع تحت فشار در کارخانه یک شارژ اولیه می شود ولی در هنگام نصب باید فشار آن بررسی و در صورت لزوم تنظیم گردد.  این فشار باید psi 2 کمتر از فشاری که پمپ آب در آن روشن می شود تنظیم گردد. وجود سوپاپ ضروری نیست ولی اگر باشد بهتر است و امکان تنظیم فشار را به راحتی فراهم می کند

7- در صورت کم شدن فشار منبع انبساط بسته چه کاری باید کرد؟

سالیانه دو نوبت باید فشار داخل منبع انبساط بسته چک شود. البته بهتر است فشار آن هر دوماه یک بار بررسی شود . دستور العمل های چک کردن و بررسی کردن فشار هوای داخل منبع انبساط بسته با توضیح کامل در متن بالا آمده است. برای اینکار شما نیاز به یک فشار سنج دقیق دارید تا از شیر سوزنی که در بالای منبع انبساط بسته قرار دارد فشار منبع را اندازه گیری کنید.

8- اگر فشار منبع کاهش پیدا کند و هوای ان کم باشد؛ می توان آن را شاژ کرد؟ آیا با تلمبه دوچرخه می توان فشار آن را افزایش داد؟

شارژ کردن منبع تحت فشار، مشابه باد کردن تایر اتومبیل می باشد. به این دلیل که ترکم هوا درون منبع تحت فشار بسیار زیاد می باشد باد کردن با تلمبه دوچرخه بسیار کار دشوار و طاقت فرسایی می باشد با یک کمپرسور هوا خیل ساده به فشار مورد نظر خواهید رسید .

9- اگر منبع تحت فشار را بطور منظم چک نکنیم و فشار هوای داخلی آن را بررسی نکنیم به چه مشکلاتی برخواهیم خورد؟

چک کردن فشار هوای منبع تحت فشار پمپ اب مانند چک کردن فشار تایر اتومبیل است. خروج آب با فشار مناسب نیاز به فشار هوای کافی دارد و هوا هم طی زمان از مخزن تحت فشار به آرامی نشت میکند. اگر فشار هوا منبع تحت فشار پمپ اب کم باشد آب در درون تیوپ داخلی منبع باقی می ماند و خروج نمی کند یا بسیار کم خروج می کند. علاوه برین باعث سایش احتمالی تیوپ به دیواره فلزی منبع می شود و در نتیجه از عمر تیوپ کاسته می شود.

منبع: flotecpump

در صورت تمایل به خرید از وب سایت مگاپلاست ایران و کسب اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس بگیرید.

02155219861 – 02155219862

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *