امروز سه شنبه, ۲۷ آذر , ۱۳۹۷ برابر با Tuesday, 18 December , 2018

چگونه مخزن آب پلاستیکی شکسته را تعمیر کنیم؟

تعمیر مخازن آب پلاستیکی شکسته

مخزن آب پلی اتیلن (پلاستیکی) در برابر ضربه شدید، حرارت بالا و برخورد اجسام برنده مقاوم نمی باشد و ممکن است دچار شکستگی و یا نشتی شود. در صورتی که عمق و اندازه شکستگی از حدی بیشتر نباشد می توان به کمک روش هایی اقدام به تعمیر مخزن آب پلاستیکی شکسته کرد.

چگونه مخزن آب پلاستیکی را تعمیر نماییم؟

بهترین روش تعمیر مخزن آب پلاستیکی تولید شده از پلی اتیلن، جوش مخزن پلی اتیلن است. جوش مخازن پلی اتیلن نیاز به ابزارهای ساده ای دارد ولی مستلزم رعایت نکاتی می باشد که اگر به درستی انجام نشوند نشتی آب مخزن مجدداً به وجود خواهد آمد.

در بازار چسب هایی با عنوان چسب منبع آب پلی اتیلن به فروش می رسد. اما در مخازن حجیم به دلیل فشار بالایی که ممکن است به محل نشتی یا پارگی مخزن وارد شود این پسب ها نمی توانند مقاومت و دوام بالایی داشته باشند.

روش جوشکاری مخازن پلی اتیلن

ابتدا محتویات مخزن را خالی کنید. سپس محل شکستگی باید کاملاً تمیز شود و هرگونه چربی تمیز شده باشد. همچنین پوسته ی محل شکستگی و ترک خوردگی باید کاملاً سمباده زده و یکدست شود.

قدم دوم: در بسیاری از مواقع بهتر است تعمیر و ترمیم مخزن از داخل آن انجام شود اما به دلیل اینکه دریچه تمامی مخازن پلاستیکی موجود در بازار بر خلاف مخازن پلاستونیک به اندازه کافی بزرگ نمی باشند مجبور به ترمیم آن ها از بیرون مخزن خواهید بود. در این مرحله همانند تصویر زیر نیاز به یک ابزار با سرچرخشی دارید تا بتوانید سطح دو طرف شکستگی و نا همواری های به وجود آمده را یکسان نمایید.

قدم سوم: در این مرحله نوار جوش پلی اتیلن با استفاده از حرارت در امتداد محل شکستگی و یا ترک خوردگی، جوش داده می شود. در صورتی که ضخامت مخزن شکسته شده زیاد است نیاز است تا جوش پلی اتیلن چندین بار و به صورت چند لایه بر روی محل مورد نظر ذوب شده و چسبانده شود. بعد از حرارت دادن نوار جوش پلی اتیلنی نیاز است تا با کاردک به همراه کمی حرارت بر روی نوارها کشیده شود تا به طور کامل به پوسته بدنه مخزن بچسبد.

 

درپایان لازم به ذکر است که اگرچه قیمت مخزن پلی اتیلن کمتر از مخازن فلزی گالوانیزه است ولی علی رغم طول عمر بیشتر در برابر ضربات محکم آسیب پذیرتر هستند.

روش جوشکاری مخازن پلی اتیلن، چسب منبع اب پلی اتیلن، جوش مخازن پلاستیکی، چسب مخزن پلی اتیلن، چسب مخصوص مخزن پلاستیکی ،تعمیر منبع اب پلاستیکی، تعمیر مخزن آب پلی اتیلن، تعمیر مخازن پلی اتیلن

2 دیدگاه در رابطه با چگونه مخزن آب پلاستیکی شکسته را تعمیر کنیم؟

  1. علی بابایی گفت:

    مخزن اب پلی اتیلن حرارت لامپ موجب سوراخ به اندازه یک سکه ده تومانی بزرک سوراخ شده ایا میتوان تعمیر کردلطفا راه نمایی فرماییدکدام روش متما تراست

    • mohamad گفت:

      سلام تنها روش ترمیم قسمت آسیب دیده جوش دادن با کمک سشوار صنعتی و اکسترود و یک قطعه پلی اتیلن از جنس همان مخزن می باشد. البته با توجه به کوچک بودن حفره می توانید با ذوب کردن و چسباندن مقدار کافی اکسترود حفره را پوشاند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *