مخزن نگهداری و ذخیره اسید نیتریک

مخزن نگهداری و ذخیره اسید نیتریک با توجه به خاصیت این اسید، باید ویژگی هایی داشته باشد تا بتواند در برابر خاصیت خورندگی و فشار آن مقاومت کافی را داشته باشد. در این مقاله ابتدا به صورت مختصر ویژگی های اسید نیتریک را برشمرده و در انتها ویژگی های مخزن ذخیره اسید نیتریک، تولید شده از پلی اتیلن با کیفیت 3840 را بیان خواهیم کرد.

اسید نیتریک

 اسید نیتریک به عنوان تیزاب یا اسید آزوتیک شناخته می‌شود. فرمول مولکولی آن HNO3 می‌باشد و با چگالی 1.51 g/cm³ می­ باشد.  در حالت خالص، این ماده کاملا بی‌رنگ است ولی انباشتگی اکسیدهای نیتروژن در داخل آن کمی به آن رنگ زرد می‌دهد. گازهای خارج شده از این مایع رطوبت گیر به آن یک بوی نامطبوع می‌دهد. این اسید قوی به شدت در آب حل می‌شود.  این ماده در صورت قرار گرفتن در معرض تابش نور خورشید تغییر رنگ داده و به رنگ قهوه ای در می آید.

از این ماده در هوا فضا، صنعت تولید مواد منفجره، در تولید کودهای شیمیایی از قبیل نیترات کلسیم و نیترات آمونیوم، ساخت انواع نمک­های نیترات و همچنین در ساخت رنگینه ها و دارو ها و برای خالص سازی اناع فلزات بکار گرفته می­شود.

مخزن اسید نیتریک چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

اسید نیتریک خاصیت خورندگی دارد. البته خورندگی آن به نسبت سایر اسیدهای خورنده بسیار کمتر است.  ولی با این وجود باید در ظروفی نگهداری شود که مناسب این کار باشند. عموماً مخزن پلی اتیلن یا مخزن پلاستیکی برای ذخیره سازی آب با چگالی 1 طراحی و تولید می شوند. به همین دلیل مخازن پلی اتیلن ویژه ذخیره سازی اسید ها باید بتواند با چگالی این مواد نیز سازگاری کامل را داشته باشد.

آیا می توان از مخزن پلی اتیلن معمولی برای ذخیره و نگهداری اسید نیتریک استفاده کرد؟

اگرچه می توان درون مخازن پلی اتیلن معمولی، که به عنوان تانکر آب شناخته می شوند این اسید را ذخیره سازی کرد ولی طول عمر مخزن ممکن است کاهش پیدا کند. به همین دلیل استفاده از مخزن پلی اتیلن تقویت شده که به صورت ویژه برای ذخیره سازی اسید ها و مواد شیمیایی خورنده طراحی و تولید شده اند را پیشنهاد می کنیم. ساخت مخازن اسید نیتریک معمولاً کمی زمانبر تر از سایر مخازن پلی اتیلنی است.

ویژگی مخازن اسید پلاستونیک

شرکت پلاستونیک به عنوان تنها شرکتی که در حوزه تولید تخصصی مخازن نگهداری اسید با استفاده از روش روتومولدینگ فعالیت می کند از ابتدای فعالیت فروشگاه مگاپلاست ایران با این فروشگاه همکاری داشته است. خوشبختانه در طی این چندسال استقبال خوبی از محصولات این شرکت توسط مشتریان گرامی صورت گرفته است.
مخازن و اتصالات پلاستونیک را می توان طوری ترکیب کرد تا بتوان در آن اسید نیتریک را با کاهش خطرات ناشی از انبارش این مایع شیمیایی اسیدی نگهداری کرد.

در صورتی که مخزن ثانویه وجود نداشته باشد مخازن پلاستونیک بهترین انتخاب برای نگهداری مواد شیمیایی هستند. این مخازن با داشتن دیواره ی دو جداره از امکان بروز حوادث جلوگیری می­کند.

نصب مخزن باید بر روی بتن با سطح نرم و صاف، آسفالت و یا فولاد باشد .  هیچ گونه طناب و یا وسیله ای برای ثابت کردن به دور مخزن نباید استفاده شود و  همینطور از اتصال نردبان به مخزن جلوگیری شود .

جنس اتصالات بکار رفته در مخازن برای نگه داری این ماده ، پلی اتیلن و پلی وینیل کلراید است و از گسکت­هایی از جنس اتیلن پروپیلن دین مونومر برای آب بندی استفاده می­شود.

مخزن حمل اسید نیتریک

مخزن حمل اسید نیتریک با تانکر دخیره و نگهداری این اسید تفاوت دارد. ضمن اینکه برای حمل اسید ها مخازن بزرگ به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شوند و بهترین انتخاب تانکر استیل ضد اسید یا مخزن های کوچک ibc است که با حفاظ فلزی مقاوم سازی شده اند. متاسفانه مخازن ibc در ایران تولید نمی شوند و از خارج از کشور وارد شده و پس از تخلیه ماده ذخیره شده در آنها، به صورت دسته دوم به فروش می رسند.

نکاتی در ارتباط با مخزن نگهداری اسید نیتریک

نگهداری اسید نیتریک در ظروف و مخازن نگهداری اسید ها با توجه به حساسیت ها و ریسک هایی که دارد نیازمند توجه بیشتری نسبت به مخازن آب پلی اتیلن است. به همین دلیل در ادامه نکاتی در خصوص مخازن اسید نیتریک پلی اتیلنی بیان خواهیم کرد.

 محل نصب مخزن نگهداری اسید نیتریک باید به خوبی انتخاب و آماده سازی شود

فونداسیون محل نصب هر نوع مخزنی اعم از مخازن مواد شیمیایی، مخازن آب و… باید مناسب سازی شده باشد در غیر اینصورت هیچگونه خدمات گارانتی یک الزام است. جایی که مخزن مواد شیمیایی روی آن جا می گیرد باید سایز و استحکام کافی داشته باشد. در این خصوص باید به مسائلی همچون لرزه داشتن محل نصب، وزش باد و … توجه کافی شود.

گاهی نیاز است بسته به موقعیت جغرافیایی محل نصب مخزن، سازه هایی تعبیه شود تا در برابر بلایای طبیعی همچون سیل، زلزله، طوفان و … مقاومت کافی ایحاد شود.

تخلیه و جابه جایی مخازن شیمیایی و اسیدها

یکی از موضوعات مهم در خصوص مخازن شیمیایی و اسیدها عدم توجه به روش تخلیه و جابه جایی این مخازن است. پس از ارسال مخزن به محل مشتری باید در آنجا و در صورت نیاز  امکانات اولیه تخلیه مخزن از وسیله نقلیه و یا جابه جایی آن به محل نصب فراهم شود. فراهم سازی این امکانات بر عهده مشتری است و در صورتی که مشتری امکانات اولیه را ندارد باید پیش از ارسال آنرا به اطلاع ما برساند تا هماهنگی های لازم در این خصوص انجام شود. باید تمامی درب های ورودی تا محل نصب نیز از نظر ابعاد و امکان پذیر بودن جابه جایی مخزن بررسی شود.

بر اساس سایز مخزن، ممکن است شما تنها به تعدادی نفر، لیفتراک با چنگگ های بزرک و یا احتمالاً جرثقیل نیاز داشته باشید. مهم است که تجهیزات مناسبی جهت حمل مخزن همراه داشته باشید و برای انتقال مخزن از محل تخلیه تا محل نصب ، بدون آسیب دیدگی تمهیداتی چیده شود.

مخازن نگهداری اسید نیازمند بازدید های دوره ای هستند

کار شما بعد از خرید و نصب مخزن اسید و مواد شیمیایی تمام نشده است. بازرسی های دوره ای از مخزن نگهداری مواد شیمیایی حائز اهمیت است. بعضی مشتریان این کار را انجام نمی دهند و به مشکلات جدی ای بر می خورند. هر گز نباید فراموش کرد یک اشتباه کوچک در نصب و نگهداری مخازن شیمیایی می تواند باعث بروز خسارات زیادی شود. در بازرسی های دوره ای باید موارد زیر بررسی شوند

در صورت تمایل به کسب اطلاعات تخصصی بیشتر، قیمت مخزن اسید نیتریک، زمان تحویل و یا ثبت سفارش انواع مخازن ذخیره سازی اسید ها با شماره های زیر تماس بگیرید.

02155219861 – 02155219862
مگاپلاست ایران – فروشگاه مخازن پلی اتیلن و محصولات صنعتی پلاستیکی

مخزن ذخیره و نگهداری اسید سولفوریک

مخزن اسید سولفوریک با توجه به خاصیت این اسید، باید ویژگی هایی داشته باشد تا بتواند در برابر خاصیت خورندگی و فشار آن مقاومت کافی را داشته باشد. در این مقاله ابتدا به صورت مختصر ویژگی های اسید سولفوریک را برشمرده و در انتها ویژگی های مخزن ذخیره اسید سولفوریک، تولید شده از پلی اتیلن با کیفیت 3840 را بیان خواهیم کرد.

اسید سولفوریک

 اسید سولفوریک یکی از معروفترین مایعات اسیدی است که کاربردهای گسترده ای در صنایع مختلف دارد. این اسید را با فرمول H2SO4 نمایش می دهند. این اسید همواره به صورت مایع رقیق و بی رنگ در آب حل شده است. برای ذخیره سازی و نگهداری آن برای مصارف صنعتی در حال حاضر به صرفه ترین و امن ترین روش ذخیره سازی بوسیله مخازن پلی اتیلن است. البته هر مخزن پلی اتیلنی برای این کار مناسب نبوده و باید ویژگی هایی داشته باشد که در ادامه بیان خواهیم کرد.

مخزن اسید سولفوریک چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

اسید سولفوریک خاصیت خورندگی بالایی دارد. ضمن اینکه در غلظت های بالا دارای خاصیت قوی خشک کنندگی و اکسید کنندگی است. چگالی این ماده برابر باg/cm3  1.84 است در نتیجه مخزن ذخیره و نگهداری اسید سولفوریک باید بتواند در برابر موارد بیان شده سازگاری و مقاومت کافی داشته باشد. ضمن اینکه عموماً مخازن پلی اتیلن برای ذخیره سازی آب با چگالی 1 طراحی و تولید می شوند. به همین دلیل مخزن پلی اتیلن ویژه ذخیره سازی اسید ها باید بتواند با چگالی این مواد نیز سازگاری کامل را داشته باشد.

آیا می توان از مخزن پلی اتیلن معمولی برای ذخیره و نگهداری اسید سولفوریک استفاده کرد؟

اگرچه می توان درون مخازن پلی اتیلن معمولی، که به عنوان مخزن آب شناخته می شوند این اسید را ذخیره سازی کرد ولی طول عمر مخزن کاهش پیدا خواهد کرد و ریسک آسیب پذیری آن افزایش می باید. به همین دلیل استفاده از مخزن پلی اتیلن تقویت شده که به صورت ویژه برای ذخیره سازی اسید ها و مواد شیمیایی خورنده طراحی و تولید شده اند را پیشنهاد می کنیم. ساخت مخازن اسید سولفوریک کار هر تولید کننده ای نیست و حتماً نیاز به تجربه بالا و تجهیزات خاصی است.

ویژگی مخازن اسید پلاستونیک

فروشگاه مگاپلاست ایران از ابتدای فعالیتش اقدام به فروش مستقیم مخازن اسید پلاستونیک نموده است. تنها شرکتی که در حوزه تولید تخصصی مخازن نگهداری اسید با استفاده از روش روتومولدینگ فعالیت می کند این شرکت بوده و طی این سالها، خوشبختانه بازخورد های بسیار خوبی از محصولات این شرکت از طرف مشتریان گرامی داشته ایم.

مخازن و اتصالات پلاستونیک را می توان طوری ترکیب کرد تا بتوان در آن اسید سولفوریک را با کاهش خطرات ناشی از انبارش این مایع شیمیایی اسیدی نگهداری کرد.

در صورتی که مخزن ثانویه وجود نداشته باشد مخازن پلاستونیک بهترین انتخاب برای نگهداری مواد شیمیایی هستند.  این مخازن با داشتن دیواره ی دو جداره از امکان بروز حوادث جلوگیری می­کند.

نصب مخزن باید بر روی بتن با سطح نرم و صاف، آسفالت  و یا فولاد باشد .  هیچ گونه طناب و یا وسیله ای برای ثابت کردن به دور مخزن نباید استفاده شود و  همینطور از اتصال نردبان به مخزن جلوگیری شود .

جنس اتصالات بکار رفته در مخازن برای نگه داری این ماده ، پلی اتیلن و پلی وینیل کلراید است و از گسکت­هایی از جنس اتیلن پروپیلن دین مونومر برای آب بندی استفاده می­شود.

تانکر حمل اسید سولفوریک

تانکر حمل اسید سولفوریک با تانکر دخیره و نگهداری این اسید تفاوت دارد. ضمن اینکه برای حمل اسید ها مخازن بزرگ به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شوند و بهترین انتخاب تانکر استیل ضد اسید یا مخزن های کوچک ibc است که با حفاظ فلزی مقاوم سازی شده اند. متاسفانه مخازن ibc در ایران تولید نمی شوند و از خارج از کشور وارد شده و پس از تخلیه ماده ذخیره شده در آنها، به صورت دسته دوم به فروش می رسند.

نکات ایمنی در خصوص مخزن نگهداری اسید سولفوریک

نگهداری اسید سولفوریک در ظروف و مخازن نگهداری اسید ها با توجه به حساسیت ها و ریسک هایی که دارد نیازمند توجه بیشتری نسبت به مخازن آب پلی اتیلن است. به همین دلیل در ادامه نکاتی در خصوص مخازن اسید سولفوریک پلی اتیلنی بیان خواهیم کرد.

از استحکام فونداسیون و محل مخزن نگهداری اسید سولفوریک اطمینان کسب کنید

فونداسیون متناسب محل نصب هر نوع مخزنی اعم از مخازن مواد شیمیایی، مخازن آب و… یک الزام است. جایی که مخزن ذخیره مواد شیمیایی روی آن جا می گیرد باید سایز و استحکام کافی داشته باشد. در این خصوص باید به مسائلی همچون لرزه داشتن محل نصب، وزش باد و … توجه کافی شود.

گاهی نیاز است بسته به موقعیت جغرافیایی محل نصب مخزن، سازه هایی تعبیه شود تا در برابر بلایای طبیعی همچون سیل، زلزله، طوفان و … مقاومت کافی ایحاد شود.

برای تخلیه و جابه جایی مخازن شیمیایی و اسیدها تمهیدات لازم در نظر گرفته شود

یکی از موضوعات مهم در خصوص مخازن شیمیایی و اسیدها عدم توجه به روش تخلیه و جابه جایی این مخازن است. پس از ارسال مخزن به محل مشتری باید در آنجا و در صورت نیاز  امکانات اولیه تخلیه مخزن از وسیله نقلیه و یا جابه جایی آن به محل نصب فراهم شود. فراهم سازی این امکانات بر عهده مشتری است و در صورتی که مشتری امکانات اولیه را ندارد باید پیش از ارسال آنرا به اطلاع ما برساند تا هماهنگی های لازم در این خصوص انجام شود. باید تمامی درب های ورودی تا محل نصب نیز از نظر ابعاد و امکان پذیر بودن جابه جایی مخزن بررسی شود.

بر اساس سایز مخزن، ممکن است شما تنها به تعدادی نفر، لیفتراک با چنگگ های بزرک و یا احتمالاً جرثقیل نیاز داشته باشید. مهم است که تجهیزات مناسبی جهت حمل مخزن همراه داشته باشید و برای انتقال مخزن از محل تخلیه تا محل نصب ، بدون آسیب دیدگی تمهیداتی چیده شود.

بازدید و بررسی دوره ای مخازن ضد اسید همواره باید انجام شود

کار شما بعد از خرید و نصب مخزن اسید و مواد شیمیایی تمام نشده است. بازرسی های دوره ای از مخزن نگهداری مواد شیمیایی حائز اهمیت است. بعضی مشتریان این کار را انجام نمی دهند و به مشکلات جدی ای بر می خورند. هر گز نباید فراموش کرد یک اشتباه کوچک در نصب و نگهداری مخازن شیمیایی می تواند باعث بروز خسارات زیادی شود. در بازرسی های دوره ای باید موارد زیر بررسی شوند

در صورت تمایل به کسب اطلاعات تخصصی بیشتر، قیمت مخزن اسید سولفوریک، زمان تحویل و یا ثبت سفارش انواع مخازن ذخیره سازی اسید ها با شماره های زیر تماس بگیرید.

02155219861 – 02155219862
مگاپلاست ایران – فروشگاه مخازن پلی اتیلن و محصولات صنعتی پلاستیکی

مخزن ذخیره اسید فسفریک

مخزن اسید فسفریک با توجه به خاصیت این اسید، باید ویژگی هایی داشته باشد تا بتواند در برابر خاصیت خورندگی و فشار آن مقاومت کافی را داشته باشد. در این مقاله ابتدا به صورت مختصر ویژگی های اسید فسفریک را برشمرده و در انتها ویژگی های مخزن ذخیره اسید فسفریک، تولید شده از پلی اتیلن با کیفیت 3840 را بیان خواهیم کرد.

اسید فسفریک

 اسید فسفریک یکی از مواد مورد نیاز و پرمصرف در صنعت است. این اسید معدنی با فرمول H3PO4 است و غیرسمی است و خالص آن در دما و فشار محیط به صورت جامد است. چگالی آن g/cm388/1 و قابل حل در آب است. اسید فسفریک در دو نوع صنعتی و خوراکی وجود دارد که نوع صنعتی آن را می­توان در درجه خلوص های متفاوت تهیه کرد. نوع مرغوب آن دارای خلوص ۸۵% می­باشد. از آنجاییکه تولید اسید فسفریک در ایران با درجه خلوص بالا معمول نمی ­باشد، نوع با کیفیت و خلوص بالای آنرا با نمونه­ های خلوص پایین(۳۵% و %۵۵) مخلوط و استفاده میکنند.

مخزن اسید فسفریک چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

اسید فسفریک خاصیت خورندگی دارد. البته خورندگی آن به اسید سولفریک نمی رسد و ضعیف تر است ولی با این وجود باید در ظروفی نگهداری شود که مناسب این کار باشند. عموماً مخزن پلی اتیلن یا مخزن پلاستیکی برای ذخیره سازی آب با چگالی یک طراحی و تولید می شوند. به همین دلیل مخازن پلی اتیلن ویژه ذخیره سازی اسید ها باید بتواند با چگالی این مواد نیز سازگاری کامل را داشته باشد.

آیا می توان از مخزن پلی اتیلن معمولی برای ذخیره و نگهداری اسید فسفریک استفاده کرد؟

اگرچه می توان درون مخازن پلی اتیلن معمولی، که به عنوان تانکر آب شناخته می شوند این اسید را ذخیره سازی کرد ولی طول عمر مخزن ممکن است کاهش پیدا کند. به همین دلیل استفاده از مخزن پلی اتیلن تقویت شده که به صورت ویژه برای ذخیره سازی اسید ها و مواد شیمیایی خورنده طراحی و تولید شده اند را پیشنهاد می کنیم. ساخت مخازن اسید فسفریک معمولاً کمی زمانبر تر از سایر مخازن پلی اتیلنی است.

ویژگی مخازن اسید پلاستونیک

شرکت پلاستونیک به عنوان تنها شرکتی که در حوزه تولید تخصصی مخازن نگهداری اسید با استفاده از روش روتومولدینگ فعالیت می کند از ابتدای فعالیت فروشگاه مگاپلاست ایران با این فروشگاه همکاری داشته است. خوشبختانه در طی این چندسال استقبال خوبی از محصولات این شرکت توسط مشتریان گرامی صورت گرفته است.
مخازن و اتصالات پلاستونیک را می توان طوری ترکیب کرد تا بتوان در آن اسید فسفریک را با کاهش خطرات ناشی از انبارش این مایع شیمیایی اسیدی نگهداری کرد.

در صورتی که مخزن ثانویه وجود نداشته باشد مخازن پلاستونیک بهترین انتخاب برای نگهداری مواد شیمیایی هستند.  این مخازن با داشتن دیواره ی دو جداره از امکان بروز حوادث جلوگیری می­کند.

نصب مخزن باید بر روی بتن با سطح نرم و صاف، آسفالت  و یا فولاد باشد .  هیچ گونه طناب و یا وسیله ای برای ثابت کردن به دور مخزن نباید استفاده شود و  همینطور از اتصال نردبان به مخزن جلوگیری شود .

جنس اتصالات بکار رفته در مخازن برای نگه داری این ماده ، پلی اتیلن و پلی وینیل کلراید است و از گسکت­هایی از جنس اتیلن پروپیلن دین مونومر برای آب بندی استفاده می­شود.

مخزن حمل اسید فسفریک

مخزن حمل اسید فسفریک با تانکر دخیره و نگهداری این اسید تفاوت دارد. ضمن اینکه برای حمل اسید ها مخازن بزرگ به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شوند و بهترین انتخاب تانکر استیل ضد اسید یا مخزن های کوچک ibc است که با حفاظ فلزی مقاوم سازی شده اند. متاسفانه مخازن ibc در ایران تولید نمی شوند و از خارج از کشور وارد شده و پس از تخلیه ماده ذخیره شده در آنها، به صورت دسته دوم به فروش می رسند.

نکاتی در خصوص مخزن نگهداری اسید فسفریک

نگهداری اسید فسفریک در ظروف و مخازن نگهداری اسید ها با توجه به حساسیت ها و ریسک هایی که دارد نیازمند توجه بیشتری نسبت به مخازن آب پلی اتیلن است. به همین دلیل در ادامه نکاتی در خصوص مخازن اسید فسفریک پلی اتیلنی بیان خواهیم کرد.

استحکام از فونداسیون و محل مخزن نگهداری اسید فسفریک

فونداسیون محل نصب هر نوع مخزنی اعم از مخازن مواد شیمیایی، مخازن آب و… باید مناسب سازی شده باشد در غیر اینصورت هیچگونه خدمات گارانتی یک الزام است. جایی که مخزن مواد شیمیایی روی آن جا می گیرد باید سایز و استحکام کافی داشته باشد. در این خصوص باید به مسائلی همچون لرزه داشتن محل نصب، وزش باد و … توجه کافی شود.

گاهی نیاز است بسته به موقعیت جغرافیایی محل نصب مخزن، سازه هایی تعبیه شود تا در برابر بلایای طبیعی همچون سیل، زلزله، طوفان و … مقاومت کافی ایحاد شود.

تمهیدات لازم جهت تخلیه و جابه جایی مخازن شیمیایی و اسیدها

یکی از موضوعات مهم در خصوص مخازن شیمیایی و اسیدها عدم توجه به روش تخلیه و جابه جایی این مخازن است. پس از ارسال مخزن به محل مشتری باید در آنجا و در صورت نیاز  امکانات اولیه تخلیه مخزن از وسیله نقلیه و یا جابه جایی آن به محل نصب فراهم شود. فراهم سازی این امکانات بر عهده مشتری است و در صورتی که مشتری امکانات اولیه را ندارد باید پیش از ارسال آنرا به اطلاع ما برساند تا هماهنگی های لازم در این خصوص انجام شود. باید تمامی درب های ورودی تا محل نصب نیز از نظر ابعاد و امکان پذیر بودن جابه جایی مخزن بررسی شود.

بر اساس سایز مخزن، ممکن است شما تنها به تعدادی نفر، لیفتراک با چنگگ های بزرک و یا احتمالاً جرثقیل نیاز داشته باشید. مهم است که تجهیزات مناسبی جهت حمل مخزن همراه داشته باشید و برای انتقال مخزن از محل تخلیه تا محل نصب ، بدون آسیب دیدگی تمهیداتی چیده شود.

بازدید و بررسی دوره ای مخازن ضد اسید

کار شما بعد از خرید و نصب مخزن اسید و مواد شیمیایی تمام نشده است. بازرسی های دوره ای از مخزن نگهداری مواد شیمیایی حائز اهمیت است. بعضی مشتریان این کار را انجام نمی دهند و به مشکلات جدی ای بر می خورند. هر گز نباید فراموش کرد یک اشتباه کوچک در نصب و نگهداری مخازن شیمیایی می تواند باعث بروز خسارات زیادی شود. در بازرسی های دوره ای باید موارد زیر بررسی شوند

در صورت تمایل به کسب اطلاعات تخصصی بیشتر، قیمت مخزن اسید فسفریک، زمان تحویل و یا ثبت سفارش انواع مخازن ذخیره سازی اسید ها با شماره های زیر تماس بگیرید.

02155219861 – 02155219862
مگاپلاست ایران – فروشگاه مخازن پلی اتیلن و محصولات صنعتی پلاستیکی

مخزن اسید | تولید کننده و فروشنده مخازن نگهداری اسید

مخزن اسید

مخزن نگهداری اسید و مواد شیمیایی

مخزن اسید یا همان مخزن نگهداری اسید و مواد شیمیایی تولید شده از پلی اتیلن نسبت به مخازن آب پلی اتیلن تفاوت هایی دارد. اگرچه ممکن است بتوانید درون مخازن پلی اتیلن عادی در مدت کوتاهی اقدام ذخیره سازی این مواد کنید اما به احتمال زیاد در آینده نزدیک با مشکلات زیادی روبرو خواهید شد.

برای نگهداری اسید ها و یا سایر مواد شیمیایی شما نیاز به مخزنی دارید که با این مواد سازگاری کامل داشته و مقاومت کافی در برابر چگالی این مواد داشته باشند. به همین دلیل مخازن پلی اتیلن ویژه ذخیره سازی اسید ها با بان مخزن اسید پلی اتیلن طراحی و تولید شده اند.

مخزن اسید پلی اتیلن

مخزن اسید
مخزن اسید – مخزن نگهداری مواد شیمیایی خورنده باید علاوه بر سازگاری با پلی اتیلن استحکام کافی را داشته باشد

مخازن پلی اتیلن یکی از بهترین گزینه های برای ذخیره سازی اسید ها می باشند.اکثر اسید ها با چگالی نزدیک به آب، به راحتی در مخزن پلی اتیلن معمولی نیز قابل ذخیره سازی هستند با این وجود برای برخی از اسید ها نیاز است تا مخازن پلی اتیلن به صورت تقویت شده تولید شوند. ضمن اینکه ممکن است نیاز باشد تا تدابیر ویژه تری برای محل نصب مخزن اسید و یا حفاظ اطراف مخزن در نظر بگیرید. به همین دلیل نیاز به اطلاعات تخصصی خواهید داشت.

در فروشگاه مگاپلاست کارشناسان فروش ما پس از اطلاع از نوع اسید و یا ماده شیمیایی ای که می خواهید ذخیره سازی کنید بهترین پیشنهاد را به شما خواهند داد. برای اینکار کافی است با شماره های زیر تماس بگیرید.

02155219862 – 02155219861

مگاپلاست ایران

پیش از خرید مخزن اسید و مواد شیمیایی بهتر است پاسخ پرسش های زیر را بدانید

نام دقیق اسید و ماده شیمیایی چیست و چگالی آن چقدر است؟

اگرچه بسیاری، مخازن پلی اتیلن را به عنوان مخازن سازگار با اسید ها و مواد شیمیای می شناسند و طیف وسیعی از این مواد قابل ذخیره سازی در این مخازن هستند
ولی با این وجود هستند موادی که به هیچ عنوان نمی توان آنها را درون این مخازن نگهداری کرد و یا حداقل در طولانی مدت نمی توان این کار را انجام داد. برای این منظور پیش از خرید مخزن، باید نام و مشخصات ماده مورد نظر با کارشناس فنی و فروش مخازن پلی اتیلن درمیان گذاشته شود تا از سازگاری کامل آن اطمینان لازم کسب شود.
برای برخی از مواد نیاز هست تا مخزن پلی اتیلن به صورت تقویت شده و با استحکام بیشتری تولید شود تا طول عمر مخزن افزایش یابد

آیا از سازگاری اتصالات (فیتینگ های ورودی و خروجی) مخزن مواد شیمیایی با ماده ذخیره شده در آن اطمینان دارید؟

اطمینان از پایداری فیتینگ ها و اورینگ ها و نشت بندهای مورد استفاده در مخزن اسید و نگهداری مواد شیمیایی ، در برابر محتویات درون آن بسیار لازم و ضروری است. اگر این اتصالات در معرض مواد شیمیایی خورنده قرار گیرند دچار خوردگی شده و منجر به نشت مواد از داخل مخزن ذخیره می شود. قبل از استفاده از اتصالات در مخزن نگهداری مواد شیمیایی، از سازگاری و پایداری آن در برابر ماده شیمیایی مورد نظر  کسب اطمینان نمایید.

آیا محل نصب مخزن نگهداری اسید و مواد شیمیایی جا نمایی شده است؟

آماده سازی محل نصب مخزن اسید و نگهداری مواد شیمیایی و خورنده یکی از با اهمیت ترین مراحل خرید و نصب اینگونه منبع ها و تانکر ها است. جدا از اینکه محل نصب مخزن مواد شیمیایی باید استحکام لازم را برای تحمل وزن مخزن و محتویات درون آن داشته باشد باید در برابر حوادث غیر مترقبه نیز استاندارهایی داشته باشد.
مثلاً در صورت نگهداری مواد قابل اشتعال باید نکات ایمنی و تجهیزات آتش نشانی تعبیه شود و از نصب مخزن نزدیک حرارت شدید اجتناب شود. همچنین در صورت نشتی احتمالی از محل اتصالات و یا شکستگی مخزن به دلیل برخورد شدید (مثلاً برخورد لیفتراک) کف شور مناسبی در نظرگرفته شود تا بتوان به خروجی مناسبی مواد را هدایت کرد

برای کسب مشاوره رایگان و خرید مخازن نگهداری انواع اسید ها در حجم ها و کاربردهای مختلف با ما تماس بگیرید.

02155219862 – 02155219861

مگاپلاست ایران

 

Upload Image...

مخزن  اسید هیدروکلریک

مخزن تحت فشار

مخزن تحت فشار

مخزن تحت فشار: کاربرد، مشخصات و لیست قیمت مخزن تحت فشار

مخزن تحت فشار با عنوان های مختلفی مثل مخزن انبساط بسته، مخزن پمپ آب، منبع فشار و منبع تحت فشار شناخته می شود. این مخزن فلزی عمدتاً به رنگ های آبی ، قرمز و به ندرت زرد رنگ تولید می شوند و به عنوان مخزن آب پشت پمپ مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از منبع تحت فشار سبب کاهش کارکرد پمپ آب شده و طول عمر آن را افزایش می دهد.

 لیست قیمت مخزن تحت فشار هاماک، واتس و…- کلیک کنید

به دلیل تحریم ها و مشکلات ارزی، برندهای معتبر تولید کننده مخازن تحت فشار از بازار ایران خارج شده اند. متاسفانه بعضی از تجار برای پر کردن این خلا دست به دامان چینی ها شده و برندهای تقلبی و یا بی کیفیت چینی را وارد کرده اند. اما خوشبختانه به دلیل اطلاع رسانی های انجام شده و تمایل مشتریان به تحقیق پیش از خرید سبب شده کمتر کسی به سمت این محصولات بروند. در کنار این موضوع به دلیل نبود هیچ گونه خدمات پس از فروش و لوازم جانبی بسیاری از هموطنان که در گدشته این محصولات را خریداری کرده اند با مشکلاتی مواجه شده اند.

برای حل این مشکل تعدادی از تولید کنندگان اقدام به واردات خط تولید محصولات ترکیه ای در ایران نمودند. دو شرکت موفق در این حوزه به عنوان نمونه شرکت های هاماک و واتس هستند که توانسته اند با ارائه محصولات مناسب به همراه خدمات پس از فروش بخش بزرکی از بازار مخازن تحت فشار را تصاحب کنند.

با توجه به این موضوع ما اقدام به کسب نمایندگی این شرکت ها و فروش مخازن تحت فشار در فروشگاه مگاپلاست نموده ایم. برای خرید این محصولات کافی است با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

02155219861 – 02155219862

اجزای اصلی تشکیل دهنده مخزن تحت فشار

منبع تحت فشار دیافراگمی و یا تیوپی از سه بخش اصلی بدنه، فلنچ، تیوپ و یا دیافراگم پلاستیکی ساخته شده اند. از حجم 24 لیتر به بالا معمولاً پایه ای نیز برای مخازن تعبیه شده است و 24 لیتر به پایین بر روی پمپ آب نصب می شود.

لیست قیمت مخزن تحت فشار هاماک و واتس ترکیه (ساخت ایران)

قیمت مخزن تحت فشار هاماک و واتس ترکیه در جداول ذیل نمایش داده شده اند. در صورتی که از حجم مورد نیاز و یا لوازم جانبی منبع تحت فشار سوالی دارید می توانید با کارشناسان فروش مگاپلاست درمیان بگذارید.

لیست قیمت مخزن تحت فشار هاماک hamak

لیست قیمت مخزن تحت فشار هاماک
لیست قیمت مخزن تحت فشار هاماک – مخازن هاماک در ایران و تحت لیسانس ترکیه تولید می شوند

منبع هاماک و واتس تماماً به صورت تیوپی تولید می شوند و به هیچ عنوان مخزن دیافراگمی نمی باشند.

لیست قیمت و ابعاد مخزن تحت فشار واتس wates

لیست قیمت مخزن تحت فشار واتس
لیست قیمت مخزن تحت فشار واتس – مخازن تحت فشار واتس همانند هاماک تحت لیسانس ترکیه در ایران تولید می شوند

پیش از خرید مخزن تحت فشار به نکات زیر توجه فرمایید

1- بسیاری از منبع های تحت فشار موجود از جمله مخزن تحت فشار دیافراگمی، منبع تحت فشار تیوپ دار چینی یا تقلبی بوده و کیفیت نا مطلوبی دارند. به همین دلیل پیش از خرید حتماً تحقیقات لازم را در این خصوص انجام داده و از فروشگاه های معتبر خریدتان را انجام دهید.

2- متاسفانه تعداد زیادی از فروشندگان و همکاران تاسیساتی منبع های تحت فشار تیوپی را با عنوان مخازن تحت فشار دیافراگمی به فروش می رسانند. در حالی که این دو کاملاً با یکدیگر متفاوت می باشند.

دلایل خرابی و روش تعمیر منبع تحت فشار

مکانیزم منبع تحت فشار به این صورت است که یک تیوپ در داخل منبع تحت فشار قرار دارد، با گاز نیتروژن یا هوا داخل منبع و فضای پشت تیوپ را پر می کنند و در اثر فشار این هوای فشرده پشت تیوپ آب درون لوله ها با فشار کافی جریان می یابد. با روشن شدن پمپ ، آب پر فشار ضمن تامین جریان آب مصرفی بعد از بستن شیر توسط مصرف کننده تا زمان رسیدن فشار داخل لوله ها و منبع تحت فشار به فشار ماکسیمم که قبلا روی فشار سنج تنظیم شده است به پمپاژ ادامه می ذهذ.

باز و بستن های مکرر شیرها سبب می شود سبب مستهلک شدن منبع تحت فشار می شود. این وسیله نیز مثل هر وسیله مصرفی دیگر طول عمری دارد و در طی عمر خود نیز ممکن است نیاز به نگهداری و تعمیرات باشد.

مشکل متداول مخازن تحت فشار سوراخی و یا پارگی تیوپ آن می باشد. طول عمر تیوپ به پارامترهای مختلفی همچون کیفیت آب ورودی، محیط و میزان رطوبت محیط نصب و میزان استفاده بر اساس تعداد واحدهاست.

تشخیص ترکیدگی تیوپ منبع تحت فشار

باتوجه به موارد زیر می توانید تشخصی دهید که آیا تیوپ مخزن تحت فشار آسیب دیده یا سالم است.

1-اگر آب از پین شیر سوزنی خارج شد به احتما زیاد تیوپ پاره شده است.
2-خروج هوا همراه آب از شیرآلات ساختمان نیز یکی از موارد نشان دهنده پارگی پمپ است.
3-عدم خروج آب از منبع تحت فشار با وجود پر یا نیمه پر بودن منبع تحت فشار از آب

بر روی منبع تحت فشار یک شیر سوزنی وجود دارد که از این شیر هوا به داخل تیوپ تزریق شده یا از آن خارج می گردد. اگر کلاهک روی این شیر سوزنی را بردارید و پین وسط شیر سوزنی را فشار دهید هوای داخل تیوپ تخلیه می گردد.

هیچگاه در حالت عادی و هنگامی که سیستم آبرسانی با پمپ آب در حال فعالیت است، پین را پایین نگه ندارید یا شارژ هوای آن را خالی نکنید، اما در صورتی که احساس کردید مشکلی در کارکرد سیستم پیش آمده می توانید با تست منبع انبساط بسته از سالم بودن آن مطمئن شوید.

برای تست منبع تحت فشار می توانید پین شیر سوزنی را فشار دهید، اگر همراه با هوا، آب از دهانه شیر خارج شد مشخص می شود که تیوپ منبع انبساط بسته ترکیده یا سوراخ شده است و آب به داخل تیوپ نشت کرده است. در این حالت منبع تحت فشار شما نیاز به تعمیر دارد.

علامت دوم ترکیدگی تیوپ منبع تحت فشار: در صورتی که هوا همراه با آب از خروجی ها و شیرآلات در سیستم لوله کشی به بیرون فوران کند علت آن می تواند ترکیدگی یا سوراخ شدن تیوپ منبع تحت فشار باشد. زیرا هوای داخل تیوپ به داخل سیستم لوله کشی وارد شده و با فشاری که دارد موجب ایجاد چنین پدیده ای می گردد.

سومین نشانه ترکیدگی تیوپ منبع انبساط بسته: اگر منبع آب پر یا تقریبا پر باشد ولی آب از منبع خارج نشود آنگاه تیوپ منبع تحت فشار ممکن است مسیر خروجی آب را در پایین منبع مسدود کرده باشد. تیوپ منبع انبساط بسته ای که ترکیده یا سوراخ باشد می تواند به پایین منبع سقوط کند و مانع خروج آب از منبع تحت فشار گردد. در نتیجه هیچ فشار آبی در شیر آلات ساختمان وجود ندارد و منبع انبساط بسته قادر نیست آب درون خود را تخلیه نماید.

تنظیم فشار مخزن تحت فشار

   فشار گاز پشت تیوپ مخزن تحت فشار به ارتفاع ساختمان، تعداد واحدها و متراژ آنها و یا قطر لوله ها و سایر پارمترها بستگی دارد. اما به طور معمول عددی بین ۲۰ تا ۴۵ پی اس آی است.  یعنی بین 1.4 تا 3 bar است. باید فشار منبع تحت فشار قبل از اتصال به شبکه لوله کشی ساختمان به اندازه حداکثر 10 درصد کمتر از فشار مینیمم تنظیم شده روی pressure switch باشد. هر یک بار 1bar فشار معادل 14.5 psi است.

   منبع انبساط بسته در سایزهای مختلف بین ۸ لیتر تا ۵۰۰ لیتر برای پمپ های آب خانگی، پمپ آب آتش نشانی، پمپ صنعتی و برای بهبود فرآیند خودکار کردن پمپ به کار می روند.  منبع تحت فشار که دارای پایه است باعث می شود که اتصال لوله های ورودی به آن راحت تر انجام گیرد.

محاسبه حجم منبع تحت فشار

  این سوال ممکن است برای شما و دیگران پیش بیاید که علت این که برای تعداد واحد ها و طبقات بیشتر منبع تحت فشار بزرگتری تعبیه می کنیم چیست؟ آیا دلیل آن این است که نیاز داریم فشار آب زیادتر شود؟

جواب این سوال خیر است. منبع بزرگتر هیچ تاثیری در میزان فشار آب ندارد. بلکه این پمپ آب است که میزان فشار آب را تعیین می کند. منبع تحت فشار فقط برای این استفاده می شود که مقدار معینی آب در خود ذخیره نماید و مانع روشن و خاموش شدن پشت سرهم پمپ آب گردد. از طرف دیگر در مصرف برق صرفه جویی می کند. پس اگر می خواهید ذخیره آب بیشتری داشته باشید و پمپ پشت سر هم روشن نشود باید منبع بزرگتری تهیه فرمایید.

از طرف دیگر هرچه توان پمپ آب بیشتر باشد فشار بیشتری به تیوپ منبع انبساط بسته وارد می شود پس اگر برای ساختمان های بلند مرتبه اگر منبع تحت فشار کوچکی انتخاب کنیم به دلیل اینکه توان پمپ آب زیاد است امکان دارد تیوپ داخل آن بترکد. بنابراین باید منبع انبساط بسته متناسب با تعداد طبقات و تعداد واحدها خریداری کرد.

حجم دقیق منبع تحت فشار فرمول پیچیده ای دارد ولی به طور تقریبی به ازا هر واحد بین 12 تا 24 لیتر پیشنهاد می شود.

برای خرید منبع تحت فشار و یا مخازن پلی اتیلن با شماره های زیر تماس بگیرید.

02155219861 – 02155219862

 

نکاتی در خصوص خرید منبع انبساط بسته یا منبع تحت فشار پمپ آب

خرید منبع انبساط بسته یا منبع تحت فشار

خرید منبع انبساط بسته یا همان مخزن تحت فشار نیاز به اطلاعات تخصصی دارد. به همین دلیل در این مقاله توضیحاتی در خصوص خرید مخازن انبساط بسته بیان کردیم. در ابتدا دلایل استفاده از این مخزن را بیان کرده و نکاتی که پیش و بعد از خرید مخزن انبساط بسته نیاز است بدانید را معرفی کردیم.

منبع انبساط بسته چیست و چه کاربردی دارد؟

منبع انبساط بسته، یک منبع ذخیره آب هست که احتمالاً در کنار مخزن آب و یا پمپ آب ساختمان ها مشاهده کرده باشید. این منبع آب برای کاهش مشکلات ناشی از افت فشار آب مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به ذکر است که فقط استفاده از پمپ آب اگرچه در کوتاه مدت افت فشار آب را حل خواهد کرد ولی نبود منبع انبساط بسته یا همان منبع تحت فشار احتمال خرابی پمپ آب را بسیار افزایش می دهد. چرا؟ به دلیل زیر:

نبود منبع انبساط بسته سبب می شود برای هر بار باز و بسته شدن شیر آب، پمپ به جریان میفتد و این مساله موجب بالاتر رفتن هزینه های برق و البته استهلاک پمپ آب می شد.

پیش از خرید منبع انبساط بسته یا مخزن تحت فشار به نکات زیر توجه فرمایید

پیش از خرید منبع انبساط بسته
پیش از خرید منبع انبساط بسته یا مخزن تحت فشار به نکات زیر توجه فرمایید

2 مدل منبع انبساط بسته در ایران به فروش میرسد. 1- منبع انبساط بسته تیوپی 2- منبع انبساط بسته دیافراگمی

اگر سری به بازار تاسیسات بزنید تقریباً منبع انبساط بسته دیافراگمی واقعی پیدا نخواهید کرد. اما بعضی از همکاران، بعضی از مخازن بسته تیوپ دار را با عنوان منبع تحت فشار دیافراگمی را نیز به فروش میرسانند. متاسفانه حتی تعدادی از تولید کنندگان مخازن تحت فشار تیوپ دار در ایران نیز با توجیه این موضوع که در میان مردم و تاسیساتی ها لفظ منبع دیافراگمی جا افتاده است به کلیه منبع های انبساط بسته منبع انبساط یا منبع تحت فشار دیافراگمی می گویند.

پس با این توضیحات به احتمال بسیار زیاد منبع انبساط یا منبع تحت فشاری که خریداری خواهید کرد حتی اگر برروی کارتن آن منبع تحت فشار دیافراگمی درج شده باشد واقعیت نداشته و شما یک منبع تیوپدار خریداری کرده اید.

پس از خرید مخزن انبساط بسته یا مخزن تحت فشار به نکات زیر توجه فرمایید

مخزن انبساط بسته نیاز به نگهداری و بازرسی دوره ای دارد. همچنین محل نصب آن باید مناسب سازی شده و در معرض هیچگونه آب و یا رطوبت شدید قرار نداشته باشد. همچنین اگر از آن نشتی رخ دهد به سرعت بدنه مخزن زنگ زده و تیوپ آن سوراخ خواهد شد و تعویض مجدد تیوپ نیز بعد از مدتی جوابگو نخواهد بود و به دلیل زنگ زدگی مجدد سوراخ خواهد شد.

منبع انبساط بسته تیوپ دار از دو بخش تشکیل شده است که این دوبخش توسط تیوپ پلاستیکی از هم جدا می شوند. با روشن شدن پمپ آب و هدایت آب به درون تیوپ منبع تحت فشار پر از آب می شود، فشار تیوپ منبع تحت فشار افزایش می یابد تا جایی که فشار آن به فشار ماکسیمم رسیده و در نهایت سویچ فشار دستور توقف پمپ را می دهد .

پس از خرید مخزن انبساط بسته یا مخزن تحت فشار
پس از خرید مخزن انبساط بسته یا مخزن تحت فشار به نکات زیر توجه فرمایید

اگر می خواهید میزان فشار هوا داخل منبع تحت فشار را بررسی کنید و یا دوباره آن را شارژ کنید نیاز به یک فشار سنج دقیق و یک کمپرسور هوا دارید . در اولین گام شما باید از فشاری که پمپ آب در آن روشن می شود مطلع شوید و از سالم بودن و درست کار کردن فشارسنج در سیستم پمپ آب اطمینان حاصل فرمایید .

با ضربه زدن توسط انگشت به صفحه فشار سنج، سالم بودن آن را تست کنید تا عقربه عدد اشتباه به شما نشان ندهد . شارژ اولیه منبع انبساط باید 2 psi کمتر از فشار پمپ آب در آن زمانی که روشن میشود، باشد. و زمانی که سیستم پمپ آب به فشار حد اکثری خود رسید، شیر هوای بالای منبع انبساط بسته را چک کنید.

معمولا روی این شیرهای سوزنی یک درپوش سیاه رنگ قرار دارد. درپوش را بردارید و پین وسط شیر سوزنی را فشار دهید و ببینید چه چیزی از آن خارج می شود. اگر فقط هوا از آن خارج شود به احتمال زیاد تیوپ منبع تحت فشار سالم است. اگر از شیر سوزنی آب خارج شد، تیوپ منبع انبساط بسته سوراخ شده و یا ترکیده است و نیاز است که آن را تعویض نمایید.

این شیر سوزنی که مشابه شیر سوزنی تایر ماشین است را تست کنید معمولا دارای کلاهک پلاستیکی کوچکی هستند، کلاهک را برداشته و پین وسط شیر سوزنی را فشار دهید ، اگر فقط هوا از آن خارج شد تیوپ منبع به احتمال خیلی زیاد سالم است ولی اگر آب خارج شود معلوم می شود تیوپ منبع انبساط بسته سوراخ یا ترکیده است و نیاز به تعمیر یا تعویض دارد.

احتمال دارد تیوپ منبع تحت فشار چند سال بیشتر از عمر معمول خود کار کند ولی کارایی روز اول ان را هم نداشته باشد اما تعویض آن ضرورت ندارد و در وقت مناسب آن را می توانید تعویض نموده و دقت کنید در بسیاری از موارد نیازی به تعویض کل منبع نمی باشد، مشکل پیش آمده با تعمیر یا تعویض قطعه مورد نظر رفع می شود. زمانی که تیوپ دچار سوراخ یا پارگی می شود منبع تحت فشار با آب پر شده وکارایی خود را از دست داده و پمپ آب مکررا با هر بار باز و بسته شدن شیر آلات روشن و خاموش می شود در این زمان فقط کافی است تیوپ منبع تحت فشار تعویض گردد.

زمانی که از فشار حداقلی که پمپ در آن فشار شروع به کار می کند، مطمئن شدید و شیر سوزنی مخزن انبساط بسته را هم بررسی کردید و مطمئن شدید تیوپ منبع انبساط بسته مشکلی ندارد ، همه چیز آماده است تا تیوپ منبع تحت فشار را تحت فشار قرار دهید. در اولین اقدام پمپ آب را خاموش نموده و پایین ترین شیر در ساختمان را باز نموده تا آب از آن خارج شود و تا زمانی که هیچ آبی از شیر خروج نکند .

زمانی که دیگر آب کاملا تخلیه شد با استفاده از فشار سنج دقیق میزان فشار هوای داخل منبع انبساط بسته را اندازهگیری کنید. این فشار باید 2 psi از فشاری که پمپ در آن روشن می شود کمتر باشد. اگر فشار هوای منبع تحت فشار زیاد تر از فشار مورد نظر بود توسط شیر تنظیم هوا در بالای منبع تحت فشار، هوا را تخلیه کرده با فشار دادن سوزن شیر سوزنی، تا به فشار مورد نظر برسید اما اگر فشار منبع تحت فشار کمتر از فشار مورد نظر باشد توسط کمپرسور هوا و از همان شیر تنظیم هوا ، فشار منبع تحت فشار را افزایش دهید تا به فشار مورد نظر برسید.

بعد از تنظیم فشار هوای منبع تحت فشار، درپوش شیر یا کلاهک پلاستیکی را بر روی شیرسوزنی قرار دهید و مجدادا پمپ را به برق وصل کنید و شیر آبی را که برای تخلیه باز کرده بودید را ببندید. اگر فشار داخل تیوپ منبع تحت فشار افزایش پیدا نکند و هوا از داخل شیر آب خارج شود به احتمال قوی تیوپ منبع تحت فشار سوراخ شده یا ترکیده است و باید آن را تعویض شود .

منابع : flotecpump

خرید منبع تحت فشار – پرسش های متداول پیش از خرید

خرید منبع تحت فشار

برای خرید منبع تحت فشار ممکن است سوالات زیادی در ذهن مشتریان به وجود آمده باشد. به همین دلیل نیاز است پیش از خرید، اطلاعات اولیه در رابطه با آنها داشته باشید تا دچار مشکل نشوید. به همین دلیل ما پرسش های متداول پیش از خرید مخازن تحت فشار را در ادامه بیان کردیم.

پرسش های متداول پیش از خرید منبع تحت فشار یا منبع انبساط بسته

فروش منبع تحت فشار
فروش منبع تحت فشار 24 لیتری الی 1000 لیتر در فروشگاه مگاپلاست

1-تفاوت منبع تحت فشار، منبع انبساط بسته، مخزن تحت فشار پمپ آب در چیست؟

این منبع ها با یکدیگر هیچ تفاوتی نداشته و تماماً به منبع آبی اطلاق می شود که بر روی پمپ آب و یا با استفاده از شلنگ به پمپ آب متصل می شود. خرید مخزن تحت فشار پمپ آب خانگی موجب می شود خرابی پمپ ها کاهش پیدا کند. فقط این منبع ها با مخزن آب ذخیره ساختمان که عموماً به صورت مخازن پلی اتیلن و پلاستیکی هستند متفاوت بوده و اگرچه هر دو به منظور ذخیره سازی آب مورد استفاده قرار میگیرند ولی کاربردهای متفاوتی دارند.

2- منظور از فشار اولیه منبع تحت فشار چیست؟

منبع تحت فشار یا همان منبع انبساط بسته، منبع آبی است که دارای فشار اولیه ای است که اطراف تیوپ و یا لاستیک درون آن را احاطه کرده است. زمانی که شیر آبی باز می شود هوای فشرده در منبع با اعمال فشار برتیوپ، آب را به سمت شیرالات باز هدایت می کنند.از طریق پمپ، آب وارد این منبع می شود و هنگامی که یک مصرف کننده شیر آب را باز می کند، فشار هوای داخل منبع تحت فشار بر روی تیوپ فشار وارد کرده و آب را به سمت شیر آب باز شده هدایت می کند.

3- آیا مخزن تحت فشار دیافراگمی و منبع تیوپ دار یکی هستند؟

خیر. مخزن تحت فشار دیافراگمی دارای یک دیافراگم تخت که به دیواره منبع چسبیده و از جنس لاستیک می باشد اما منبع تیوپ دار یا تیوپی ( بالنی ) شامل یک تیوپ ذخیره آب در داخل منبع است. عملکرد منبع انبساط بسته بالنی با دیافراگمی یکی است. هوا در یک طرف دیافراگم و در طرف دیگر آن آب می باشد که هوای فشرده آب را بافشار به داخل لوله ها هدایت می کند.

خرید مخازن تحت فشار
برای خرید مخازن تحت فشار و یا مخازن آب پلی اتیلن با ما تماس بگیرید

4- آب چگونه وارد مخازن تحت فشار می شود در حالی که منبع فقط دارای یک اتصال می باشد؟

در صورتی که مخازن تحت فشار به پمپ متصل باشد به دلیل کاهش فشار داخلی منبع، پمپ آب روشن شده و آب را به داخل آن پمپاژ می نماید. وقتی فشار به میزان معینی رسید، پمپ خاموش شده و وقتی در یکی از واحد ها آپارتمان، شیر آبی باز شود آب درون منبع از همان لوله ای که توسط آن پر شده است، آب را به سمت لوله متصل به شیرها هدایت می کند.

5- حجم مناسب مخزن انبساط بسته چه اندازه می باشد؟

جواب : به طور کلی هرچه حجم مخزن انبساط بسته و یا همان منبع تحت فشار بیشتر باشد طول عمر پمپ افزایش بیشتری خواهد داشت.این نکته را باید در نظر داشته باشید که هدف اصلی ساخت این منبع این است که آب با فشار مناسب آماده استفاده و در دسترس باشد.

با این وجود اگر بخواهیم عددی در رابطه با لیتراژ مناسب این منبع خدمتتان اعلام نماییم معمولاً به ازای هر واحد 24 لیتر در نظر می گیرند. اما برخی از کارشناسان اعتقاد دارند به ازای هر واحد حجمی بین 7 الی 24 لیتر هم می تواند مناسب باشد. به هرحال هرچه حجم بیشتر، آب بیشتری ذخیره شده و هزینه های برق و تعمیرات پمپ کاهش پیدا می کند.

6- در بالای برخی از منبع های تحت فشار سوپاپ وجود دارد آیا این سوپاپ برای چک کردن فشار است؟ آیا وجود این سوپاپ ضروری است؟

بله . منبع تحت فشار در کارخانه یک شارژ اولیه می شود ولی در هنگام نصب باید فشار آن بررسی و در صورت لزوم تنظیم گردد.  این فشار باید psi 2 کمتر از فشاری که پمپ آب در آن روشن می شود تنظیم گردد. وجود سوپاپ ضروری نیست ولی اگر باشد بهتر است و امکان تنظیم فشار را به راحتی فراهم می کند

7- در صورت کم شدن فشار منبع انبساط بسته چه کاری باید کرد؟

سالیانه دو نوبت باید فشار داخل منبع انبساط بسته چک شود. البته بهتر است فشار آن هر دوماه یک بار بررسی شود . دستور العمل های چک کردن و بررسی کردن فشار هوای داخل منبع انبساط بسته با توضیح کامل در متن بالا آمده است. برای اینکار شما نیاز به یک فشار سنج دقیق دارید تا از شیر سوزنی که در بالای منبع انبساط بسته قرار دارد فشار منبع را اندازه گیری کنید.

8- اگر فشار منبع کاهش پیدا کند و هوای ان کم باشد؛ می توان آن را شاژ کرد؟ آیا با تلمبه دوچرخه می توان فشار آن را افزایش داد؟

شارژ کردن منبع تحت فشار، مشابه باد کردن تایر اتومبیل می باشد. به این دلیل که ترکم هوا درون منبع تحت فشار بسیار زیاد می باشد باد کردن با تلمبه دوچرخه بسیار کار دشوار و طاقت فرسایی می باشد با یک کمپرسور هوا خیل ساده به فشار مورد نظر خواهید رسید .

9- اگر منبع تحت فشار را بطور منظم چک نکنیم و فشار هوای داخلی آن را بررسی نکنیم به چه مشکلاتی برخواهیم خورد؟

چک کردن فشار هوای منبع تحت فشار پمپ اب مانند چک کردن فشار تایر اتومبیل است. خروج آب با فشار مناسب نیاز به فشار هوای کافی دارد و هوا هم طی زمان از مخزن تحت فشار به آرامی نشت میکند. اگر فشار هوا منبع تحت فشار پمپ اب کم باشد آب در درون تیوپ داخلی منبع باقی می ماند و خروج نمی کند یا بسیار کم خروج می کند. علاوه برین باعث سایش احتمالی تیوپ به دیواره فلزی منبع می شود و در نتیجه از عمر تیوپ کاسته می شود.

منبع: flotecpump

در صورت تمایل به خرید از وب سایت مگاپلاست ایران و کسب اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس بگیرید.

02155219861 – 02155219862

منبع انبساط بسته – مشخصات و قیمت فروش مخازن انبساط بسته

منبع انبساط بسته

منبع انبساط بسته چیست و چه کاربردی دارد؟

منبع انبساط بسته، همان منبع تحت فشار پمپ آب است که احتمالا در بسیاری از پارکینگ ها و یا اتاق های تاسیسات ساختمان ها مشاهده کرده باشید. عموماً منبع انبساط بسته در رنگ های قرمز، آبی و زرد تولید می شوند ولی نوع قرمز و آبی بیشتر متداول است. در گذشته به دلیل تفاوت در تیوپ، برای آب گرم از منبع قرمز و برای آب سرد از منبع آبی رنگ استفاده می شد. ولی در حال حاضر به خاطر یکسان بودن تیوپ، تفاوتی با یکدیگر ندارند.

منبع انبساط بسته

آیا استفاده از منبع انبساط بسته ضروری است؟

نبود منبع انبساط بسته باعث ایجاد خللی در فرایند آبرسانی و افت فشار آب ساختمان نمی شود ولی نبود این منبع آب موجب بالا رفتن هزینه برق، افزایش کارکرد پمپ و در نتیجه کوتاه شدن شدید عمر پمپ می گردد. به این دلیل که با هر بار باز شدن شیر آب، پمپی که مستقیما در مدار قرار گرفته مکرارا شروع به پمپاژ آب می کند.
حتی اگر زمان باز شدن شیر آب بسیار کم باشد. پمپ آب با روشن و خاموش شدن مکرر مستهلک و فرسوده می شود.

سایز مناسب منبع انبساط بسته

منبع انبساط بسته در سایز ها مختلف در ابعاد و حجم های متفاوت ساخته می شود. معمولا برای یک ساختمان سه طبقه یا دارای سه واحد، از منبع انبساط 40 تا 50 لیتری استفاده می شود. اما تشخیص اندازه منبع برای ساختمان های بزرگتر به این آسانی نمی باشد و به کمک روش محاسبات مهندسی دقیق صورت می گیرد و چون آب باید بین طبقات مختلف و واحد ها با فشار مناسب توزیع شود. معمولاً در کنار این منبع، از یک مخزن پلی اتیلن ذخیره آب نیز استفاده می شود.

عوامل تاثیر گذار در افت فشار که در محاسبه اندازه منبع تحت فشار مورد استفاده قرار می گیرد عبارت اند از توان پمپ ،میزان دبی آن، ارتفاع ساختمان ، تخمین میزان آب مصرفی ساختمان و تعداد نفرات …. می باشد.

انواع مخزن انبساط بسته یا مخزن تحت فشار

منبع انبساط بسته انواع گوناگونی دارد اما دو نوع متداول آن منبع انبساط بسته دیافراگمی و منبع انبساط بسته تیوپ دار است.

منبع تحت فشار
منبع تحت فشار یا منبع انبساط بسته

برای افزایش یا کاهش فشار داخل منبع تحت فشار تیوپی یا دیافراگمی به آن آّب ( هوا ) تزریق یا از منبع خارج می کنند. منبع تحت فشار دیافراگمی از دو بخش تشکیل شده است که بخشی از آن توسط هوا یا گاز نیتروژن تحت فشار پر می شود و در بخش دیگر فضایی خالی است که این قسمت خالی منبع تحت فشار با ورود و افزایش حجم آب انبساط پیدا می کند.

قسمتی که با گاز یا هوا فشرده پر شده، دارای فشار معینی می باشد که فشار حداکثری را تحمل کرده و بیشترین حالت تراکم هوا را در خود جای می دهد. آبی که در قسمت پایینی دیافراگم قرار دارد با افزایش حجم آب باعث می شود دیافراگم بین دو قسمت به سمت قسمت گازی حرکت کند و دیافراگم به سمت قسمت هوا فشار می آورد و آن را متراکم تر می نماید. درنتیجه فشار مورد نیاز برای ارسال و توزیع آب در سیستم آب رسانی تامین می شود.

منبع انبساط بسته دیافراگمی

منبع دیافراگمی دارای سه بخش می باشد: فلنج، تیوپ (دیافراگم) و پوسته منبع . تیوپ لاستیکی (دیافراگم لاستیکی که در میان بدنه و قسمت پایین و بالا منبع را از هم جدا می کند ) در درون پوسته منبع قرار دارد. و توسط فلنج لبه دهانه تیوپ با بدنه پوسته محکم می شود و این کار موجب آب بند شدن منبع تحت فشار می شود.

پوسته و بدنه منبع

جنس پوسته و بدنه منبع فلزی می باشد، از ورق فلزی درست می شود و در کارخانه به صورت دو نیم کره ساخته می شود و پس از آن این دو نیم کره را به هم جوش می دهند. بعد از متصل کردن دو نیم کره و جوش دادن ، بازرسین آنها را بررسی می نمایند تا ایمنی و صحت جوش آنها را تایید کنند. بعد از تاییدیه بازرسین تیوپ و فلنج در محل خود نصب می شوند. تیوپ باید طوری در پوسته قرار گیرد تا نیم کره ها به صورت مساوی پر کند. منبع تحت فشار در شرایط استاندارد ، توانایی تحمل فشار 10 تا 15 بار را دارد.

تیوپ منبع تحت فشار

تیوپ و فلنج منبع تحت فشار
تیوپ، فلنج، و شیلنگ منبع تحت فشار

تیوپ درون منبع از جنس لاستیک می باشد که از انعطاف پذیری بالا و استحکام بالایی برخوردار است. بعد از مدتی امکان دارد تیوپ منبع تحت فشار سوراخ شود و مشکلی برای آن ایجاد شود و نتواند فشار مورد نیاز را تامین نماید. (در این صورت می توانید تیوپ منبع تحت فشار را تعویض نموده و دوباره آن را راه اندازی نمایید ). در چنین حالتی باید منیع تحت فشار تعویض گردد و نمی توان ان را تعمیر کرد. و باید این نکته را در نظر گرفت که تیوپ منبع تحت فشار کاملا باید بهداشتی باشد زیرا تیوپ با آب شرب مصرفی تماس مستقیم دارد و آب درون آن ذخیره می شود. تیوپ محصولات ما بهداشتی و عاری از هرگونه آلودگی می باشد.

فلنج منبع تحت فشار

فلنجی که در منبع انبساط بسته قرار می گیرد نباید جوش بدهند بلکه باید پرس شود. زیرا از محل جوش ها بعد از مدتی امکان نشتی وجود خواهد داشت. (و توسط فلنج لبه دهانه تیوپ با بدنه پوسته محکم می شود و این کار موجب آب بند شدن منبع تحت فشار می شود)

طرز کار منبع انبساط بسته در سیستم آبرسانی ساختمان

نحوی کار منبع انبساط به شکلی است که پمپ، آب را با فشار وارد منبع انبساط می کند و در فشار که روی آن تنظیم شده قطع می شود. و با باز شدن شیر آب در سیستم آب رسانی، ابتدا آب ذخیره در منبع با فشار هوای فشرده و فشار تیوپ، آب را وارد لوله های ساختمان و به خروجی می رساند. اگر حجم آب مصرفی کم باشد پمپ روشن نمی شود ولی اگر زمان باز بودن شیر آب زیاد باشد و حجم آب مصرفی زیاد تر از ذخیره آب مخزن باشد، سریعان پمپ فعال شده و آب را به منبع تحت فشار پمپاژ و آن را پر می نماید. فشار آبی که در منبع انبساط ذخیره می شود مساوی با فشاری است که پمپ می تواند آب را ارسال نماید.

بهتر است در زمان نصب، منبع تحت فشار را در مسیر مکش پمپ سیر کولاسیون شوفاژخانه بسته شود. از این طریق قسمت مکش زیر فشار ثابتی کار می کند و قرار دادن منبع تحت فشار در مسیر دهش پمپ موجب می شود که بازدهی و کارایی پمپ کاهش پیدا می کند. جایی برای نصب منبع انبساط بسته مناسب می باشد که فشار کمی به پمپ بیاید زمانی که روشن می شود. برای مثال ساختمانی که دارای یک طبقه است، نقطه کم فشار نزدیک مسیر مکش پمپ می باشد ولی در ساختمان های تعداد طبقات زیاد دارند، نقطه کم فشار در کنار بالاترین قسمت در مسیر لوله برگشتی به پمپ می باشد.

در صورت نیاز به خرید انواع منبع انبساط بسته و یا مشاوره های بیشتر با کارشناسان فروش مگاپلاست ایران تماس بگیرید.

02155219861 – 02155219862

مخزن 3000 لیتری – ابعاد و قیمت مخزن آب 3000 لیتری پلی اتیلن

مخزن 3000 لیتری – ابعاد و قیمت مخزن آب 3000 لیتری پلی اتیلن

پیش از خرید مخزن 3000 لیتری برای ذخیره سازی آب و یا سایر مایعات صنعتی و شیمیایی پیشنهاد می کنیم مطلب زیر را با دقت مطالعه فرمایید.

انواع مخزن 3000 لیتری

مخزن 3000 لیتری مگاپلاست از با کیفیت ترین پلی اتیلن تولید شده در ایران به صورت افقی خوابیده و عمودی ایستاده تولید شده و به فروش می رسد. این مخازن در دو مدل تک لایه (شفاف) و سه لایه تولید می شوند . نوع سه جداره دارای خاصیت ضد جلبکی و ضد باکتری است و عموماً به عنوان مخزن آب شناخته می شود.

مخزن 3000 لیتری
مخزن 3000 لیتری – مخزن 3000 لیتری عمودی در انواع تک لایه و سه لایه ضد جلبک و آنتی باکتریال

لازم به ذکر است که مخزن آب 3000 لیتری چهار لایه و پنج لایه برای ذخیره سازی آب مزیتی نداشته و صرفاً برای جنبه های تبلیغاتی و افزایش قیمت توسط بعضی از همکاران به فروش می رسد.

البته امکان تولید مخزن پلی اتیلن چند لایه در مصارف خاص دارویی و شیمیایی پس از کارشناسی های صورت گرفته امکان پذیر است.

ابعاد مخزن آب پلی اتیلن 3000 لیتری

مخزن پلی اتیلن 3 هزار لیتری افقی:

طول: 240 cm
عرض: 140 cm
ارتفاع: 152 cm

مخزن پلی اتیلن 3 لیتری عمودی:

قطر (عرض): 153 cm
ارتفاع: 208 cm

توجه: در سایت مگاپلاست ایران هرگاه از منبع 3000 لیتری پلاستیکی صحبتی شده منظور همان مخزن 3000 لیتری پلی اتیلن است.

ویژگی ها و کاربردهای مخزن آب 3000 لیتری:

– ذخیره سازی آب در شرایط کاملاً استاندارد و بهداشتی
– قابل استفاده در صنایع شیمیایی و کشاورزی (مایعات و ترکیبات سموم شیمیایی)
– دارای مجوز استفاده در صنایع غذایی و دامپروری
– نگهداری انواع مواد تقویت کننده
– نگهداری بسیاری از مواد نفتی و غیر نفتی
– ابعاد و وزن بسیار مناسب
-گارانتی و خدمات پس از فروش واقعی
-طول عمر بالا

قیمت مخزن آب 3000 لیتری پلی اتیلن

برای مشاهده قیمت بروز مخزن آب 3000 لیتری افقی و عمودی می توانید بر روی لینک ” مشاهده قیمت مخزن آب 3000 لیتری کلیک نمایید“. در صورتی که حجم یا ابعاد و قیمت مخزن آب سه هزار لیتری مناسب شما نیست از صفحه لیست قیمت و ابعاد وب سایت مگاپلاست می توانید مشخصات و قیمت سایر محصولات را مشاهده نمایید.

لازم به ذکر است که قیمت مخزن آب 3000 لیتری پلی اتیلن از قیمت مخزن تانکر آب 3000 لیتری فلزی به مراتب ارزانتر بوده، قابلیت نصب و حمل و نقل آسانتری داشته و طول عمر آن چند برابر نمونه فلزی خواهد بود.

مخزن پلی اتیلن 3000 لیتری

مخزن پلی اتیلن 3000 لیتری
مخزن پلی اتیلن 3000 لیتری – برای نصب در پشت بام ها مخازن افقی و نصب در سطح زمین مخازن عمودی پیشنهاد می شوند

مخزن پلی اتیلن 3000 لیتری عمودی عموماً برای نصب بر روی زمین پیشنهاد می شود و برای نصب بر روی پشت بام ها مناسب نیست و مخازن افقی پیشنهاد می شوند. به همین دلیل مخزن 3 هزار لیتری عمودی اگرچه ارتفاع نسبتاً بلندی ندارد ولی حجم بالایی داشته و بعد از پر شدن کامل وزن زیادی به سطح محل نصب خود وارد می کند. البته اگر از استقامت محل نصب این مخزن اطمینان کافی دارید و به طریقی نیز در برابر بادهای شدید تدابیری اندیشیده اید می توانید برای نصب مخزن 3000 لیتری بر روی پشت بام نیز حساب باز کنید.

مخازن آب عمودی در انواع مخزن عمودی کوتاه و بلند تولید می شوند. حجم این مخازن آب ایستاده از 100 لیتر تا 20000 لیتر می باشند. منبع آب عمودی به صورت تک لایه و سه لایه و همچنین به صورت سفارشی فوم دار، سه لایه و پنج لایه تولید می شوند. مخزن آب 3000 لیتری مگاپلاست به گونه ای است که می تواند نیاز طیف وسیعی از مشتریان را برطرف نماید.

قیمت مخزن آب عمودی به نسبت سایر مخازن آب به صرفه تر می باشد. ولی مخازن عمودی حجیم برای نصب در هر مکانی به دلیل ارتفاع بالا مناسب نمی باشند. اما اگر مشکلی بابت ارتفاع ندارید مخزن آب عمودی بهترین انتخاب برای شما می باشند .

آیا مخزن آب 3 هزار لیتری به همراه اتصالات ورودی و خروجی می باشد؟

خیر. کلیه مخازن آب موجود در مگاپلاست فاقد اتصالات ورودی و خروجی می باشند. کارشناسان ما با توجه به نیاز شما که در هنگام خرید مخزن آب اعلام می فرمایید می توانند در انبار مگاپلاست، سوراخکاری و نصب این اتصالات را انجام دهند.
در حالت استاندارد و برای مصارف خانگی سایز فیتینگ متعارف ورودی و خروجی و سرریز و شناور ( فلوتر ) برای یک مخزن پلاستیکی 3000 لیتری عمودی برای ذخیره آب شرب ، 3.4 اینچ و یا 1 اینچ می باشد.

در نتیجه می بایست سه عدد فیتینگ برای شما نصب شود به صورت پیشفرض اتصالات ورودی و خروجی یک طرف و بالا و پایین و سرریز طرف مقابل نصب می شوند. در صورتی که می خواهید ورودی و خروجی مقابل هم نصب شوند لطفا در توضیحات ثبت سفارش خود به کارشناسان فروش ما اعلام نمایید.

خرید مخزن آب 3000 لیتری پلی اتیلن

برای خرید این محصول می توانید از روش های زیر استفاده نمایید.
روش اول : تماس با شماره های 55219861-021 و 55219862-021 و ثبت سفارش تلفنی توسط کارشناسان فروش

روش دوم : مراجعه حضوری به انبار فروش به آدرس تهران خ شهید رجایی جنوب پایین تر از سه راه ایران ترانسفور انبار شرکت پلاستونیک ( قبل از مراجعه حضوری برای هماهنگی لطفاً تماس بگیرید)

فروش تانکر 5000 لیتری پلی اتیلن | تانکر آب 5000 لیتر

تانکر 5000 لیتری پلی اتیلن

تانکر 5000 لیتری در سه نوع تانکر عمودی کوتاه و عمودی بلند و همچنین تانکر افقی 5000 لیتری تولید شده است و همچنین از نظر تعداد لایه ها به دو توع تانکر تک جداره یا تک لایه و تانکر سه جداره یا سه لایه تقسیم می شود. در تانکر پلی اتیلن سه لایه به دلیل وجود یک لایه تیره رنگ امکان نفوذ نور آفتاب به داخل آن وجود ندارد در نتیجه شرایط برای رشد جلبک ها فراهم نمی شود. از اینرو برای ذخیره سازی آب شرب ، تانکر آب سه لایه توصیه می شوند.

ابعاد تانکر 5000 لیتری:

تانکر 5000 لیتری عمودی کوتاه :

قطر: 188 cm
ارتفاع: 225 cm

تانکر آب 5000 لیتری
تانکر آب 5000 لیتری عمودی – این تانکر 5000 لیتری با ارتفاع مناسب در بسیاری از مکان ها قابل نصب می باشد.

تانکر 5000 لیتری عمودی بلند :

قطر: 222 cm
ارتفاع: 108 cm

تانکر 5 هزار لیتری
تانکر 5 هزار لیتری یا 5000 لیتری – این تانکر عمودی بلند قطر کمتری نسب به تانکر 5000 لیتری عمودی کوتاه و افقی دارد

تانکر 5000 لیتری افقی:

طول: 245 cm
عرض: 180 cm
ارتفاع: 190 cm

تانکر 5000 لیتری آب افقی
تانکر 5000 لیتری آب افقی – ارسال تانکر 5000 لیتری افقی فروشگاه مگاپلاست به مشتری گرامی

تمامی تانکرهای پلی اتیلن مگاپلاست به صورت پیش فرض فاقد هر گونه اتصال ورودی و خروجی ( فیتینگ ) می باشند به همین دلیل مشتریان گرامی در صورت تمایل و در هنگام ثبت سفارش می توانند در خواست نصب این اتصالات را به کارشناسان فروش شرکت اعلام نمایند. برای نصب این اتصالات برای تانکر آب 5000 لیتری هیچگونه هزینه ای دریافت نخواهد شد و تنها مشتریان گرامی هزینه خرید اتصالات را پرداخت خواهند کرد.

مزایای تانکر پلاستیکی 5000 لیتری نسبت به تانکر فلزی 5000 لیتر

  • قیمت ارزانتر
  • مقاوم در برابر خوردگی و زنگ زدگی
  • طول عمر بسیار بالا و عایق بندی بیشتر در برابر گرما و سرما
  • وزن کم و قابلیت جایه جایی و نصب بسیار آسان

ویژگی های تانکر 5000 لیتری تولید شده از پلی اتیلن درجه یک:

  • امکان نصب کلیه اتصالات و شیر قبل از ارسال در انبار کارخانه وجود دارد
  • گارانتی تعویض 5 ساله و ۱۰ سال خدمات پس از فروش
  • دارای نشان ملی استاندارد و پروانه بهداشتی از وزارت بهداشت
  • ارسال از طریق باربری به سراسر کشور
  • ارسال فوری در تهران
مخزن آب پلی اتیلن 5000 لیتری عمودی کوتاه
ابعاد مخزن آب 5000 لیتری

 

 

مخزن آب پلی اتیلن 5000 لیتری
ابعاد مخزن آب پلی اتیلن 5000 لیتری بر حسب میلیمتر

فروش تانکر 5000 لیتری پلی اتیلن در تهران و سراسر کشور

تانکر 5000 لیتری افقی
تانکر 5000 لیتری – مناسب استفاده به عنوان تانکر آب 5000 لیتری پلی اتیلن

از چه طریقی اقدام به ثبت سفارش تانکر آب 5000 لیتری نماییم ؟

روش اول : تماس با شماره های 55219861-021 و 55219862-021 و ثبت سفارش تلفنی توسط کارشناسان فروش

روش دوم : مراجعه حضوری به انبار فروش به آدرس تهران خ شهید رجایی جنوب پایین تر از سه راه ایران ترانسفور انبار شرکت پلاستونیک ( قبلا از مراجعه حضوری نیاز به هماهنگی می باشد )

کلمات کلیدی: قیمت تانکر 5000 لیتری – قیمت تانکر 5000 لیتری آب – قیمت تانکر پلاستیکی 5000 لیتری – قیمت تانکر فلزی 5000 لیتری

 

 

منبع 6000 لیتری – ابعاد و قیمت تانکر آب 6000 لیتری

منبع-تانکر-آب-6000-لیتری

پیش از خرید منبع 6000 لیتری برای ذخیره سازی آب پیشنهاد می کنیم مطلب زیر را مطالعه فرمایید.

منبع 6000 لیتری

منبع 6000 لیتری مگاپلاست از با کیفیت ترین پلی اتیلن تولید شده در ایران به صورت عمودی ایستاده تولید شده و آماده فروش می باشد. این مخازن در دو مدل تک لایه (شفاف)  و سه لایه تولید می شوند .

نوع سه جداره دارای خاصیت ضد جلبکی و ضد باکتری است. لازم به ذکر است که منبع های بیش از سه لایه برای ذخیره سازی آب مزیتی نداشته و صرفاً برای جنبه های تبلیغاتی و افزایش قیمت توسط بعضی از همکاران به فروش می رسد.

منبع 6000 لیتری
منبع 6000 لیتری – تانکر آب 6000 لیتری ارسالی فروشگاه مگاپلاست به خریدار

این محصول بیشتر برای مشتریانی تولید شده که نیاز به استفاده از منبع آب با حجم ما بین 5000 تا 7500 لیتری دارند. تانکر آب 6000 لیتری ، جز پر استفاده ترین تانکرهایی است که برای ذخیره سازی آب منازل، ویلاها و یا باغ هایی هستند که از طریق تانکر آبرسانی می شوند.

ویژگی ها و کاربردهای منبع آب 6000 لیتری:

– ذخیره سازی آب در شرایط کاملاً استاندارد و بهداشتی
– قابل استفاده در صنایع شیمیایی و کشاورزی (مایعات و ترکیبات سموم شیمیایی)
– موفق به اخذ مجوز استفاده در صنایع غذایی و دامپروری
– نگهداری انواع مواد تقویت کننده
– نگهداری مواد نفتی و غیر نفتی
– ابعاد بسیار مناسب
-طول عمر بالا

قیمت منبع 6000 لیتری

برای مشاهده قیمت این مخزن می توانید بر روی لینک ” قیمت تانکر آب 6000 لیتری کلیک نمایید“. در صورتی که حجم یا ابعاد تانکر شش هزار مناسب شما نیست از صفحه لیست قیمت و ابعاد مگاپلاست می توانید مشخصات و قیمت سایر محصولات را مشاهده نمایید.

ابعاد تانکر آب 6000 لیتری آب

قطر (عرض): 222 cm
ارتفاع: 190 cm

تانکر آب 6000 لیتری پلی اتیلن
تانکر آب 6000 لیتری پلی اتیلن – منبع 6000 لیتری

تانکر آب 6000 لیتری عمودی

تانکر عمودی عموماً برای نصب بر روی زمین پیشنهاد می شود و برای نصب بر روی پشت بام ها مناسب نیست. به همین دلیل منبع 6 هزار لیتری عمودی اگرچه ارتفاع نسبتاً بلندی ندارد و لی حجم بالایی داشته و بعد از پر شدن کامل وزن زیادی به سطح محل نصب خود وارد می کند. البته اگر از استقامت محل نصب این مخزن اطمینان کافی دارید و به طریقی نیز در برابر بادهای شدید تدابیری اندیشیده اید می توانید برای نصب مخزن 6000 لیتری بر روی پشت بام نیز حساب باز کنید.

مخازن آب عمودی در انواع مخزن عمودی کوتاه و بلند تولید می شوند. حجم این مخازن آب ایستاده از 100 لیتر تا 20000 لیتر می باشند. منبع آب عمودی به صورت تک لایه و سه لایه و همچنین به صورت سفارشی فوم دار، چهار لایه و پنج لایه تولید می شوند. تانکر آب 6000 لیتری مگاپلاست به گونه ای است که می تواند نیاز طیف وسیعی از مشتریان را برطرف نماید.

قیمت مخزن آب عمودی به نسبت سایر تانکرهای آب به صرفه تر می باشد. ولی مخازن عمودی حجیم برای نصب در هر مکانی به دلیل ارتفاع بالا مناسب نمی باشند. اما اگر مشکلی بابت ارتفاع ندارید تانکر آب عمودی بهترین انتخاب برای شما می باشند . برای مشاهده قیمت مخازن آب ایستاده بر روی تصویر زیر کلیک نمایید.

آیا منبع 6000 لیتری به همراه اتصالات ورودی و خروجی می باشد؟

خیر. کلیه منبع های آب موجود در مگاپلاست فاقد اتصالات ورودی و خروجی می باشند. کارشناسان ما با توجه به نیاز شما که در هنگام خرید مخزن 6000 لیتری اعلام می فرمایید می توانند در انبار مگاپلاست، سوراخکاری و نصب این اتصالات را انجام دهند.
در حالت استاندارد و برای مصارف خانگی سایز فیتینگ متعارف ورودی و خروجی و سرریز و شناور ( فلوتر ) برای یک مخزن پلاستیکی ۶۰۰۰ لیتری عمودی برای ذخیره آب شرب ، ۱ اینچ می باشد.
در نتیجه می بایست سه عدد فیتینگ ۱ اینچ برای شما نصب شود به صورت پیشفرض اتصالات ورودی و خروجی یک طرف و بالا و پایین و سرریز طرف مقابل نصب می شوند. در صورتی که می خواهید ورودی و خروجی مقابل هم نصب شوند لطفا در توضیحات ثبت سفارش خود به کارشناسان فروش ما اعلام نمایید.

خرید منبع 6000 لیتری پلی اتیلن

برای خرید این محصول می توانید از روش های زیر استفاده نمایید.

روش اول : تماس با شماره های 55219861-021 یا 55219862-021 و ثبت سفارش تلفنی توسط کارشناسان فروشو

روش دوم : مراجعه حضوری به انبار فروش به آدرس تهران خ شهید رجایی جنوب پایین تر از سه راه ایران ترانسفور انبار شرکت پلاستونیک ( قبل از مراجعه حضوری برای هماهنگی لطفاً تماس بگیرید)

مخزن 6000 لیتری – ابعاد و قیمت مخزن پلی اتیلن 6000 لیتری

مخزن 6000 لیتری پلی اتیلن

مخزن 6000 لیتری پلی اتیلن

مخزن 6000 لیتری مگاپلاست از با کیفیت ترین پلی اتیلن تولید شده در ایران به صورت عمودی ایستاده تولید شده و آماده فروش می باشد. این مخازن در دو مدل تک جداره و سه جداره تولید می شوند . نوع سه جداره دارای خاصیت ضد جلبکی و ضد باکتری است.

این مخزن، عموماً برای استفاده و ذخیره سازی آب و به عنوان مخزن آب مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول بیشتر برای مشتریانی تولید شده که نیاز به استفاده از مخزنی با حجم ما بین 5000 تا 7500 لیتری دارند. منبع آب 6000 لیتری پلی اتیلنی ، جز پر استفاده ترین مخازنی است که برای ذخیره سازی آب منازل، ویلاها و یا باغ هایی هستند که از طریق تانکر آبرسانی می شوند.

ویژگی ها و کاربردهای مخزن 6000 لیتری:

– ذخیره سازی آب در شرایط کاملاً استاندارد و بهداشتی
– قابل استفاده در صنایع شیمیایی و کشاورزی (مایعات و ترکیبات سموم شیمیایی)
– موفق به اخذ مجوز استفاده در صنایع غذایی و دامپروری
– نگهداری انواع مواد تقویت کننده
– نگهداری مواد نفتی و غیر نفتی
– ابعاد بسیار مناسب
-طول عمر بالا

مخزن 6000 لیتری

مخزن 6000 لیتری
مخزن 6000 لیتری – ارسال 2 عدد مخزن 6000 لیتری پلی اتیلن به مشتری گرامی مگاپلاست

قیمت مخزن 6000 لیتری پلی اتیلن

برای مشاهده قیمت این مخزن می توانید بر روی لینک ” قیمت مخزن 6000 لیتری پلی اتیلن کلیک نمایید“. در صورتی که حجم یا ابعاد مخزن شش هزار مناسب شما نیست از صفحه لیست قیمت و ابعاد مگاپلاست می توانید مشخصات و قیمت سایر محصولات را مشاهده نمایید.

ابعاد مخزن 6000 لیتری پلی اتیلن

قطر: 222 cm
ارتفاع: 190 cm

مخزن 6000 لیتری عمودی

مخزن 6000 لیتری عمودی عموماً برای نصب بر روی زمین پیشنهاد می شود و برای نصب مخزن بر روی پشت بام ها مناسب نیست. به همین دلیل مخزن 6 هزار لیتری عمودی اگرچه ارتفاع نسبتاً بلندی ندارد و لی حجم بالایی داشته و بعد از پر شدن کامل وزن زیادی به سطح محل نصب خود وارد می کند. البته اگر از استقامت محل نصب این مخزن اطمینان کافی دارید و به طریقی نیز در برابر بادهای شدید تدابیری اندیشیده اید می توانید برای نصب مخزن 6000 لیتری بر روی پشت بام نیز حساب باز کنید.

مخازن آب عمودی در انواع مخزن عمودی کوتاه و بلند تولید می شوند. حجم این مخازن آب ایستاده از 100 لیتر تا 20000 لیتر می باشند. منبع آب عمودی به صورت تک لایه و سه لایه و همچنین به صورت سفارشی فوم دار، چهار لایه و پنج لایه تولید می شوند. مخزن آب 6000 لیتری پلی اتیلن مگاپلاست به گونه ای است که می تواند نیاز طیف وسیعی از مشتریان را برطرف نماید.

قیمت مخزن آب عمودی به نسبت سایر مخازن آب به صرفه تر می باشد. ولی مخازن عمودی حجیم برای نصب در هر مکانی به دلیل ارتفاع بالا مناسب نمی باشند. اما اگر مشکلی بابت ارتفاع ندارید تانکر آب عمودی بهترین انتخاب برای شما می باشند . برای مشاهده قیمت مخازن آب ایستاده بر روی تصویر زیر کلیک نمایید.

آیا مخزن 6000 لیتری پلی اتیلن به همراه اتصالات ورودی و خروجی می باشد؟

خیر. کلیه مخازن فاقد اتصالات ورودی و خروجی می باشند. کارشناسان ما با توجه به نیاز شما که در هنگام خرید مخزن 6000 لیتری اعلام می فرمایید می توانند در انبار مگاپلاست، سوراخکاری و نصب این اتصالات را انجام دهند.
در حالت استاندارد و برای مصارف خانگی سایز فیتینگ متعارف ورودی و خروجی و سرریز و شناور ( فلوتر ) برای یک مخزن پلاستیکی ۶۰۰۰ لیتری عمودی برای ذخیره آب شرب ، ۱ اینچ می باشد.
در نتیجه می بایست سه عدد فیتینگ ۱ اینچ برای شما نصب شود به صورت پیشفرض اتصالات ورودی و خروجی یک طرف و بالا و پایین و سرریز طرف مقابل نصب می شوند. در صورتی که می خواهید ورودی و خروجی مقابل هم نصب شوند لطفا در توضیحات ثبت سفارش خود به کارشناسان فروش ما اعلام نمایید.

خرید مخزن 6000 لیتری پلی اتیلن

برای خرید این محصول می توانید از روش های زیر استفاده نمایید.
روش اول : تماس با شماره های 55219861-021 و 55219862-021 و ثبت سفارش تلفنی توسط کارشناسان فروش

روش دوم : مراجعه حضوری به انبار فروش به آدرس تهران خ شهید رجایی جنوب پایین تر از سه راه ایران ترانسفور انبار شرکت پلاستونیک ( قبل از مراجعه حضوری برای هماهنگی لطفاً تماس بگیرید)