مزایای منبع پلاستیکی آب آشامیدنی

منبع پلاستیکی آب شرب

منبع پلاستیکی آب یا همان منبع آب پلی اتیلن به علت مزایایی که دارند با استقبال زیادی هم از طرف مردم عادی برای استفاده به عنوان مخزن آب ساختمان و هم صنایع مختلف برای ذخیره سازی انواع مایعات مواجه شده است.

چرا منبع پلاستیکی آب توانست جایگزین سایر منبع های آب شود؟

ما برای پاسخ به این سوال کافی است مزایای منبع های آب پلاستیکی را نسبت به سایر مخازن آب عنوان کنیم.

مزایای منبع آب پلاستیکی:

1-دوام بسیار بالا و مقاوم در برابر پوسیدگی و خوردگی
2-وزن کم و امکان جابه جایی و نصب سریع و آسان
3-قیمت کمتر نسبت به منبع های فلزی، بتنی، فایبرگلس
4-قابلیت شستشو و نظافت آسان
5-بهداشتی بودن و سازگاری کامل با مواد بهداشتی و خوراکی
6-عایق بودن در برابر گرما و سرما

توجه توجه:

تمامی مزایای عنوان شده به شرطی صحیح است که مواد اولیه فود گرید برای تولید منبع آب پلاستیکی استفاده شده باشد و از مواد بازیافتی یا غیر بهداشتی برای تولید آن استفاده نشده باشد.

متاسفانه برخی از تولیدکنندگان منابع آب پلاستیکی برای کاهش هزینه تولید و افزایش وزن مخازن پلی اتیلن و به منظور فریب مشتریان دست به این اقدامات می زنند. به همین دلیل لازم است در هنگام خرید منبع آب پلاستیکی به این موارد توجه نموده و از برندهای شناخته شده و معتبر اقدام به خرید نمایید.

برای کاربردهای زیر منبع پلاستیکی خریداری نکنید

منبع پلاستیکی علی رغم مزایایی که دارد در برخی از کاربردها مناسب نبوده و توصیه نمی شوند. استفاده از این مخازن اگرچه ممکن است در کوتاه مدت مشکل ساز نشود ولی به احتمال زیاد در طولانی مدت دچار مشکل می شود.

1-ذخیره سازی مایعات با چگالی بسیار بالا (بسیاری از مایعات و اسیدها بدون مشکل در منبع پلاستیکی قابل ذخیره سازی هستند)
2-ذخیره سازی مایعات با دمای بالا ( اگر دمای مایع شما بالاست منبع پلاستیکی توصیه نمی شود)
3-محل نصب منبع در کنار شعله آتش بوده و یا احتمال برخورد اجسام نوک تیز به آن وجود دارد

مزایای منبع آب پلاستیکی

منبع آب پلاستیکی
منبع آب پلاستیکی

تجربه خوبی در خصوص استفاده از منبع پلاستیکی تا کنون نداشته اید؟

ما گهگاه با مشتریانی برخورد می کنیم که عنوان می کنند در گذشته از منبع آب پلاستیکی استفاده کرده و از آن راضی نبودند. وقتی از آنها علت را جویا می شویم عنوان می کنند که علی رغم ویژگی های بارز منبع های پلاستیکی در خصوص دوام بالا، ولی در زمان کوتاهی منبع پلاستیکی آنها سوراخ و یا ترک برداشته است.

در این خصوص باید عنوان کنیم که به دو علت این مشکل ممکن است به وجود آید.

1- نصب منبع درست انجام نشده و یا محل نصب آن استاندارد نبوده است و یا اینکه مایعی درون مخزن استفاده شده که با پلی اتیلن سازگار نبوده.

2- برند تولید کننده منبع پلاستیکی متفرقه و یا ارزان قیمت بوده است.

به دلایل فوق پیشنهاد می کنیم در هنگام خرید منبع از فروشندگان و برند های معتبر خریداری نمایید و تا جای ممکن قیمت را ملاک قرار ندهید. زیرا هر ارزانی دلیلی دارد و این دلیل می تواند ناشی از کیفیت پایین و استفاده از مواد اولیه نامرغوب باشد.

همچنین در هنگام نصب منبع به نکات نصب توجه فرمایید. ما در مقاله ای با عنوان “” نکات نصب انواع منبع آب پلاستیکی را بیان کرده ایم. پیشنهاد می کنیم آن را مطالعه فرمایید.

 

در صورتی که نیاز به مشاوره های بیشتر در خصوص انتخاب و خرید منبع پلاستیکی برای آب شرب و یا سایر مایعات دارید کارشناسان مگاپلاست ایران خوشحال خواهند شد تا شما را راهنمایی نمایند. برای این کار کافی است با تلفن های زیر تماس بگیرید.

02155219861 – 02155219862

مخازن پلی اتیلن عمودی | قیمت و ابعاد + مزایا و معایب

مخازن پلی اتیلن عمودی

مخازن پلی اتیلن عمودی

مخازن پلی اتیلن در شکل های مختلفی تولید شده و برای مصارف گوناگون در بازار به فروش می رسند. یکی از پرطرفدار ترین قالب های مخازن پلی اتیلن، مخزن پلی اتیلن عمودی است. این مخزن با عنوان مخزن پلی اتیلن ایستاده نیز در میان مشتریان شناخته می شود و به دلیل قیمت و ابعاد مناسب از فروش بالایی برخوردار است و بسیاری از ساختمان ها به عنوان مخزن آب از آن استفاده می کنند.

چرا قیمت مخازن پلی اتیلن عمودی ارزانتر از سایر مخازن پلی اتیلنی است؟

قیمت مخزن پلی اتیلن با توجه به تعداد لایه ها، مواد اولیه به کار رفته و سایز و وزن محصول تعیین می شود. اگر به لیست قیمت مخازن پلی اتیلن و یا کاتالوگ مخازن و تانکر های تولید کنندگان این محصولات نگاهی بیندازید متوجه خواهید شد که قیمت مخازن پلی اتیلن عمودی پایین تر از سایر قالب ها هستند.

دلیل قیمت پایین تر، نیاز به استفاده از مواد اولیه کمتر است. به عنوان مثال منبع آب پلی اتیلن افقی به دلیل داشته پایه های پلی اتیلنی مواد بیشتری در تولید آن استفاده شده. همچنین مخازن پلی اتیلن مکعبی یا مخازن کتابی و آسان رو نیز به دلیل طراحی آنها برای اینکه بتوانند از فضاهای باریک و یا در کنار دیوار ها قرار بگیرد نیاز است تا بدنه آن تقویت شده و در نتیجه مواد بیشتری نیاز دارد.

مخزن پلی اتیلن عمودی
مخزن پلی اتیلن عمودی

مزایای منبع آب پلی اتیلن ایستاده یا عمودی

 • استحکام مخازن پلی اتیلن عمودی از سایر مخازن بیشتر است
 • قیمت مخازن عمودی پایین تر است
 • برای نصب فضای کمتری به نسبت مخازن افقی نیاز دارند
 • انتقال حرارت در مخازن اتیلن عمودی بسیار پایین است
 • در برابر رطوبت و خوردگی مقاوم است

معایب تانکر عمودی پلی اتیلن

 • معمولاً ارتفاع آنها بیشتر از سایر مخازن است و در نتیجه تعویض شناور و یا بازدید های دوره ای از داخل آن کمی دشوار تر است
 • جابه جایی آن به نسبت مخازن پلی اتیلن افقی سخت تر است.
 • برای نصب بر روی پشت بام ها به دلیل ارتفاع بیشتر و سطح مقطع کمتر مناسب نیستند.

برای نصب مخزن پلی اتیلن عمودی به چه نکاتی باید توجه کرد؟

اگرچه مراحل نصب مخازن اتیلن عمودی آسان و سریع است ولی برای نصب حتما بایستی به نکاتی توجه کرد.

محلی که برای نصب مخازن اتیلن عمودی به کار می رود باید به گونه حفر گردد که طول و عرض آن از مخازن اتیلن عمودی، از هر طرف بیشتر از سطح مخزن باشد

 همچنین باید مقاومت زمین محل نصب یا پایه های فلزی اندازه گیری شود و در صورتی که از مقاومت کافی برخوردار نباشد ، می توان از بتن برای افزایش مقاومت سطح مربوطه استفاده نمود.

برای قرار دادن مخازن اتیلن عمودی در گودی ایجاد شده، از چرثقیل استفاده می شود و سپس لوله های ورودی و خروجی آن کنترل می شود. خاک مازاد گود باید الک گردد، به گونه ای که حتی سنگ ریزه های بسیار کوچک نیز در گودی باقی نماند. بعد از آن خاک الک شده در اطراف مخازن اتیلن عمودی ریخته می شود این عمل به صورت دستی انجام می شود و همچنین نباید هیچ گونه خاکی بر روی مخزن ریخته شود و فقط فضای بین مخزن و دیواره های گودی با خاک الک شده پر می شود (هیچگونه فشاری از طرف خاک نباید به بدنه ها و اطراف مخزن وارد شود).

در طول نصب مخازن اتیلن عمودی همه ی استاندارد های مربوطه چک می شود که هیچ گونه مشکلی از جمله نشت در آینده به وجود نیاید. بهتر است اگر خودتان اقدام به نصب مخزن می کنید بعد از نصب حتماً از یک کارشناس بخواهید تا از مخزن بازدید کند.

برای خرید انواع مخازن پلی اتیلن عمودی و یا کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان مگاپلاست تماس بگیرید

02155219861 – 02155219862

جمع بندی نهایی

با توجه به ویژگی های بی نظیر این گونه مخازن ، پیش بینی می شود که مخزن های پلی اتیلن در آینده ی نزدیک ،به طور کامل جای مخازن فلزی را بگیرند؛ چرا که طول عمر بسیار زیاد مخازن اتیلن عمودی، استفاده از آن ها را مقرون به صرفه کرده است.

ماده ی اولیه به کار رفته برای تهیه ی مخازن اتیلن عمودی، ماده ی پلی اتیلن می باشد . این ماده با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته و مدرن در علم پلیمر سنتز گردیده است و کاربرد فراوانی در صنایع گوناگون دارد.

استفاده از پلی اتیلن برای ساخت مخازن، انتخاب بسیار مناسبی می باشد زیرا این ماده ی اولیه مزیت های بارز و بسیار کاربردی را یکجا دارد؛ و همین امر سبب محبوبیت بسیار فراوان مخازن اتیلن عمودی در بازار و صنایع مختلف شده است. با گذشت زمان نیز نقص ها و ضعف های مربوط به این گونه مخازن توسط کارشناسان حرفه ای در این زمینه از بین رفته است. شما می توانید از آن ها برای نگهداری انواع مواد دارویی و غذایی استفاده کنید و نگران هیچ گونه مسائل بهداشتی نباشید.

مخازن اتیلن عمودی دارای کاربرد وسیعی برای نگهداری از مواد گوناگون شیمیایی دارند، البته در استفاده از این محصول برای نگه داری انواع مواد شیمیایی و صنعتی بایستی در نظر داشته باشید، که ماده ی قابل نگهداری، با اتیلن واکنش ندهد زیرا در این صورت ،نه تنها ممکن است سبب از بین رفتن ماده ی مورد نظر گردد ، بلکه خطرات و عوارض زیان بار دیگری نیز به همراه خواهد داشت. با توجه به مواد اولیه درجه یک و با کیفیتی که برای تهیه ی مخازن اتیلن عمودی استفاده می شود می توان از این محصول برای نگهداری آب شرب خانگی نیز استفاده کرد که این مورد از کاربرد بسیار مهم، مخازن اتیلن می باشد. و در سال های آینده ی احتمال اینکه مخزن های اتیلن جای مخزن های فلزی و استیلی را بگیرد بسیار زیاد می باشد، چرا که این مخازن اتیلن عمودی با ویژگی های منحصر به فردی که دارند می تواند گزینه ی بسیار مطلوبی برای جایگرینی انواع مخازن استیلی و فلزی گردد. یکی از دلایل اصلی و مهمی که سبب جایگزین مخازن با سایر مخازن شده، قیمت بسیار مناسب این محصول می باشد.

نکات مهم برای نصب پمپ افزایش فشار آب

نصب پمپ افزایش فشار آب

شاید برخی به این فکر کنند که از راه های افزایش و حفظ فشار آب ساختمان، نصب پمپ افزایش فشار آب بلافاصله بعد از کنتور است. اما ذکر این نکته ضروری است که بر اساس مبحث 16 مقررات ملی ساختمان، نصب و قرارگیری پمپ افزایش فشار آب خانگی بلافاصله بعد از کنتور آب غیرقانونی می باشد و حتماً باید پیش از آن از مخزن آب استفاده کرد. به دلایل زیر عدم توجه به این موضوع منجر به بروز مشکلاتی شود :

1. مصرف آب بسیار بیشتری توسط کنتور ثبت و در نتیجه مبلغ قبض آب بسیار زیاد می شود.
2. منجر به کاهش فشار آب غیر عادی برای همسایگان ساختمان خواهد شد.
3. کنتور و پمپ در طولانی مدت خراب می شوند.
4. مورد مهم این است که سلامت شهروندان به خطر می افتد، چون نصب پمپ بالافاصله بعد از کنتور فشار منفی در لوله های شهری ایجاد می کند و باعث می گردد در نقطه هایی که نشتی طبیعی به علت فرسودگی لوله ها ایجاد شده است، آب آلوده که اطراف لوله ها جمع شده است به داخل شبکه مکیده شود.

افزایش فشار آب به وسیله پمپ تقویت فشار آب

حتی جایی در ساختمان که پمپ قرار است نصب شود را هم می توان جزء راه های افزایش و حفظ فشار آب ساختمان به شمار آورد. مکان مناسب برای نصب پمپ جایی است که همسطح و یا پایین تر از ورودی آب قرار بگیرد تا فشار مکش مثبت ایجاد شود.

اگر این کار امکان پذیر نبود باید تا جایی که وضعیت ایستگاه پمپاژ اجازه می دهد پمپ نزدیک به سطح آب منبع مکش قرار بگیرد. در این حالت قسمتی از توان پمپ برای مکش آب صرف نمی شود و در کار پمپ مشکل کمتری به وجود می آید.

نصب مخزن آب و پمپ تقویت فشار آب خانگی

انتخاب مخزن آب مناسب در ترکیب با پمپ آب و در واقع راه اندازی سیستم افزایش فشار به عنوان یکی از راه های متداول افزایش و حفظ فشار آب ساختمان است و از اهمیت بالایی برخوردار است. به همین جهت انتخاب نادرست مخزن آب و یا پمپ مناسب باعث می شود به نتیجه مد نظر خود نرسید.

مخزن آب پلی اتیلن و پمپ آب

نکته ی بعدی که حائز اهمیت است این است که اگر مخزن آب را روی پشت بام ساختمان و زیر نور آفتاب قرار می دهید، باید از مخزنی استفاده کنید که جنس آن از عبور نور جلوگیری کند تا فرصت رشد و لانه گزینی به باکتری ها و جلبک ها داده نشود. چون قرار است منبع آب دائما پر از آب باشد جنس مواد آن نباید برای سلامتی شما اعضای ساختمان مشکلی ایجاد کند. توصیه می گردد مخازن سه لایه و مخازن پلی اتیلن را انتخاب کنید.

ما مخزن آب پلی اتیلن را برای استفاده در کنار پمپ پیشنهاد می دهیم زیرا:

استفاده از مخازن پلی اتیلن به دلیل کاربرد مواد اولیه و رنگ های مخصوص مواد غذایی در ساخت آن ها، به منظور ذخیره بهداشتی آب بهترین گزینه است. امروزه این مخازن با داشتن زمان کاربری طولانی، سبک بودن، استحکام بالا و مقاوم بودن در برابر تغییرات آب و هوایی جایگزین تانکرهای آب گالوانیزه قدیمی شده اند.

 

مخزن پلی اتیلن به سادگی نصب می شود و در اشکال و حجم های مختلف و با قیمت هایی مناسب تولید می گردند. جنس مخزن پلی اتیلن به گونه ای است که در برابر اشعه فرابنفش خورشید مقاوم می باشد. این نکته مهمی است چرا که معمولا در سیستم افزایش فشار آب ساختمان این مخازن در فضای باز نصب می شوند.

پمپ را به مخزن آب و مخزن را مستقیما به لوله آب شهر وصل کنید. وقتی مخزن پر شود، با پمپاژ آب توسط پمپ به داخل ساختمان، فشار آب مناسبی در طول شبانه روز خواهید داشت. بنابراین، انتخاب یک مخزن پلی اتیلن مناسب هم یکی دیگر از راه های افزایش و حفظ فشار آب ساختمان است.

بوستر پمپ چیست و چگونه باعث افزایش و حفظ فشار آب ساختمان می شود؟

امروزه در ساختمان هایی که تعداد طبقات بیشتر از 4 یا 5 طبقه دارند، نصب بوستر پمپ های آتش نشانی و تامین فشار آب مصرفی الزامی است. حداقل فشار بوستر پمپ موردنیاز به ارتفاع ساختمان شما بستگی دارد.
بوسترپمپ ها به عنوان یکی از راه های افزایش و حفظ فشار آب ساختمان جایگاه مهمی دارند. بوسترپمپ دستگاهی است که دو یا چند پمپ موازی با هم به یکدیگر وصل شده اند و به این ترتیب می تواند هد و دبی لازم را با بالاترین بازده و انرژی کم تامین کند.

بوسترپمپ برای تامین شبکه مصرفی، فشار را بر اساس نوسانات ساعتی آب مصرفی ثابت نگه می دارد. این پمپ ها با توجه به دو پارامتر اصلی کمترین فشار و حداکثر مصرف آب طراحی می شوند.

الگوی متغیر مصرف آب در ساعات شبانه روز نیز در تعیین مشخصات بوسترپمپ ها موثر است. زمانی که مصرف آبی وجود ندارد، پمپ های بوسترپمپ خاموش هستند. در زمان افت فشار اولین پمپ روشن می شود و اگر این پمپ نتواند افت فشار را جبران کند، سایر پمپ ها نیز به ترتیب وارد مدار می شوند تا فشار در محدوده مشخصی ثابت بماند. این نوع پمپ ها هزینه نگهداری کمی دارند و در مصرف بسیار با صرفه هستند. اکثرا بوسترپمپ ها در ساختمان های بزرگ که مصرف آب بالاست، مورد استفاده قرار می گیرند. یک بوسترپمپ از الکتروپمپ، تابلو کنترل، فشارسنج، اینورتر و … تشکیل شده است.

چگونه طول عمر پمپ آب یا بوستر پمپ را افزایش دهیم؟

با توجه به بالا رفتن قیمت پمپ افزایش فشار آب نیاز است تا در هنگام خرید و همچنین نگهداری پمپ کوشا باشید.

یکی از راه های متداول برای افزایش طول عمر پمپ آب، استفاده از منبع تحت فشار یا ست کنترل است. با استفاده از این وسیله ها می توان از روشن و خاموش شدن بیش از حد پمپ آب جلوگیری کرد و عمر پمپ را افزایش داد.

از بین راه های افزایش و حفظ فشار آب ساختمان کدامیک بهتر است؟

در این مطلب سعی شد اکثر راه های افزایش و حفظ فشار آب ساختمان بیان شود اما اینکه کدام راه بهتر است سوالی است که شما پاسخ آن را بهتر می دانید. شما باید با توجه به نوع ساختمان، میزان مصرف و اینکه چقدر می توانید هزینه کنید و … بهترین راه را انتخاب نمایید.

ما در حال حاضر مخازن پلی اتیلن مگاپلاست را در فروشگاه مگاپلاست آماده فروش داریم. همچنین امکان تهیه انواع پمپ از همکاران با قیمت مناسب نیز داریم. در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر و یا ثبت سفارش با شماره های زیر تماس بگیرید. کارشناسان ما آماده پاسخگویی

جلوگیری از رشد جلبک در مخزن آب

جلوگیری از جلبک زدن منبع آب

تولید کنندگان مخازن آب شرب بایستی در طراحی و تولید مخزن آب شرب از مواد اولیه مرغوب و استاندارد استفاده نمایند ضمن اینکه باید برای حل مشکل جلبک ها و باکتری ها مکانیزمهایی در نظر بگیرند.

قرارگیری مخزن آب در مقابل نور خورشید در صورتی که این نور بتواند به داخل مخزن نفوذ کند موجب رشد جلبک خواهد شد. جلوگیری نمودن از رشد جلبک در مخزن، به خصوص زمانیکه برای آب شرب مورد استفاده قرار میگرد ضروری است .در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد چگونگی رشد جلبک ها در درون مخزن، منبع یا تانکر آب و هم چنین راه حل های برای ممانعت از رشد جلبک در درون این مخازن توضیحاتی را برای شما عزیزان علاقمند به این موضوع بازگو نماییم.

رشد جلبک در مخزن آب

جلبک زدن مخزن آب
جلبک زدن مخزن آب – به دلیل تک لایه بودن مخزن پلی اتیلنی، آب درون آن جلبک زده و بر روی آن کپک زده است.

رشد جلبک ها در دورن مخزن آب علاوه بر آن که یک عامل مزاحمی هست بر کیفیت آب موجود در درون مخزن نیز تاثیر گذار می باشد و به مرور زمان باعث تغییراتی در رنگ و مزه آب موجود در دورن مخزن خواهد شد.

رشد جلبک ها در مناطق گرم سیر بسیار شدیدتر صورت می گیرد چرا که زمینه و شرایط رشد جلبک در این مناطق بسیار آماده است.

البته ناگفتنی نماند که برخی از شرکت های تولید کننده مخازن آب نیز استانداردهای لازم را رعایت نمی کنند و این عامل اصلی ترین بستر برای رشد جلبک ها در دورن منبع آب می باشد.

جلبک ها دارای رنگ سبز و ماده ای به حالت لزج می باشد که بر روی دیوراه های مخزن ها رشد می کنند و بسیار متراکم هستند این گیاهان تک سلولی از خود بوی بسیار نامطبوعی را نیز ایجاد می کنند . اگر شما نیز در درون مخزن های آب خود با این گیاهان مواجه شده اید به شما پیشنهاد می کنیم بخش بعدی را مطالعه فرمایید.

جلوگیری از رشد جلبک در مخزن آب

یکی از آسان ترین و راحت ترین راه ها برای جلوگیری از رشد جلبک در مخزن آب استفاده از مخزن های آب ضد جلبک می باشد که شما می توانید با تهیه و خریداری آن ها مانع رشد جلبک ها در مخزن های آب خود باشید. امروزه مخزن پلی اتیلن سه لایه از بهترین و با کیفیت ترین مخزن های ضد جلبکی می باشد که شما می توانید از این مدل مخزن ها استفاده نمایید.

جلوگیری از رشد جلبک در مخزن آب
جلوگیری از رشد جلبک در مخزن آب – مخزن پلی اتیلن سه لایه در برابر رشد جلبک مقاوم است

نکاتی جهت جلوگیری از جلبک زدن منبع آب:

– مخزن آب را زیر تابش نور مستقیم خورشید نصب نکنید: یکی از عوامل مهم در رشد و تشکیل جلبک در مخازن آب ، تابش مستقیم نور خورشید می باشد به همین توصیه می شود که تا حدالامکان مخازن آب خود را در محل سایه و به دور از تابش مستقیم خورشید قرار دهید.

بیشترین رشد جلبک ها در مخزن هایی مشاهده می شود که بر روی پشت بام ساختمان ها مستقرر هستند که در این صورت نیز می توانید سایه بانی بر روی مخزن آب خود مهیا کنید تا از تابش مستقیم آفتاب به دور بماند.

– مخزن آب خود را به صورت مرتب تمیز کنید:

اگر دارای یک مخزن آب در ساختمان مسکونی و یا اداری خود هستید به شما توصیه می شود که هر چند ماه یک بار مخزن خود را تمیز و شست و شوی دهید. در بسیار از موارد مشاهده شده است که برخی از افراد سالیان سال مخزن های آبی خود را تمیز نمی کنند که همین گزینه می تواند بستر خوبی برای رشد جلبک ها باشد. بنابراین یکی از بهترین راه جلوگیری از رشد جلبک در مخزن آب نظافت ادواری داخل مخزن آبی می باشد که دوستان عزیز بایستی آن را جدی گرفته و هر چند وقت یکبار به نظافت درون و بیرون مخزن آبی خود بپردازند.

– تمام محفظه های که نور از آنجا به داخل مخزن تابش می کند را مسدود کنید:

از دیگر راه های جلوگیری از رشد جلبک در مخزن آب می توان به مسدود کردن تمام محفظه های که نور خورشید به آن ورود پیدا می کند. هم چنین با مسدود کردن تمام محفظه های ورودی از ورود سایر اجسام نیز به داخل مخزن جلو گیری نموده و باعث سالم و تمیز ماندن آب درون مخزن خواهید شد. بنابراین در صورت مشاهده هر گونه ترک و یا سوراخی در بدنه مخزن، با نمایندگی مربوطه تماس حاصل فرمایید تا همکاران حاضر در قسمت خدمات پس از فروش با استفاده از پیشرفته ترین جوش WELDING TANK در کم ترین زمان مشکل به وجود آمده را حل نمایند.

– اضافه کردن مواد شیمیایی و فیلتراسون کردن :

یکی از راحت ترین و آسان ترین راه های جلوگیری از رشد جلبک در مخزن آب می تواند استفاده از فیلتر آب ضد جلبک باشد. مواد شیمیایی موجود در فیلتراسون های به کار رفته شده در درون مخزن های آبی مانع از رشد و تجمع جلبک ها می شود. البته بایستی به این نکته توجه داشته باشید که مواد شیمیایی مورد استفاده برای سلامتی انسان ها بی ضرر بوده و فقط برای جلو گیری از رشد جلبک ها موثر می باشد. هم چنین هزینه ی استفاده از فیلتراسون نیز در مقایسه با دیگر روش های ذکر شده برای جلوگیری از رشد جلبک در مخزن آب، بیشتر می باشد . شما می توانید با توجه به راه های ارائه شده برای جلوگیری از رشد جلبک در مخزن آب ، یکی را انتخاب کرده و به آن عمل نمایید تا آب موجود در مخزن تان بهداشتی و سالم بماند.

منبع: enduraplas

ما در این مقاله در ارتباط با روش جلوگیری از رشد جلبک در مخزن آب و در ادامه آن نیز روش های از بین بردن جلبک درون مخزن، منبع یا تانکر آب را بیان کردیم. در صورتی که می خواهید اقدام به تهیه و خرید مخزن آب پلی اتیلن آب شرب نمایید کارشناسان فروش ما در خدمتتان خواهند بود.

02155219861 – 02155219862

 

مخزن پلی اتیلن افقی | مزایا و معایب + لیست قیمت

مخزن پلی اتیلن افقی

مخازن پلی اتیلن افقی

امروزه مخازن پلی اتیلن افقی با حجم و اندازه های گوناگونی تولید می شود. اندازه های مخزن پلی اتیلن افقی معمولا بین 70 لیتر تا 10000 لیتر می باشد. البته با توجه به سفارش های دریافتی می توان مخزن افقی با حجم های بیشتر نیز تولید کرد. البته در این حالت باید از مخازن افقی مادولار که به یکدیگر متصل می شوند استفاده کرد.

 مخزن پلی اتیلن افقی با توجه به کاربرد آن می تواند تک لایه، سه لایه و حتی چهار تا پنج لایه نیز در نظر گرفته باشد. البته معمولاً تعداد لایه های بالاتر بشتر جنبه تبلیغاتی دارند و در مصارف خاص داروسازی کاربرد دارند. در نظر داشته باشید، لایه های موجود در مخزن پلی اتیلن افقی ، این محصول را در برابر شرایط محیطی نامناسب و اشعه های مضرر و نور خورشید مقاوم ساخته است.

پرکاربردترین مصرف مخازن افقی ، استفاده به عنوان مخازن افقی آب برای ذخیره سازی آب شرب در منازل و ساختمان هاست.

شما می توانید مخزن آب مورد نظر خود را با رنگ های مختلفی سفارش دهید. البته در حال حاضر به دلیل استقبال مشتریان عموماً رنگ سفید مورد استفاده قرار می گیرد.

اگرچه نصب انواع مخزن پلی اتیلن افقی بسیار آسان می باشد ولی در حالت کلی برای نصب آن بهتر می باشد از یک متخصص کمک بگیرید، زیرا در صورت وجود هر گونه نقص در نصب آن، امکان نشتی وجود دارد.

قیمت مخزن پلی اتیلن افقی

قیمت مخازن پلی اتیلن افقی با توجه به سایز و میزان پلی اتیلن به کار رفته در آنها و همچنین تعداد لایه های به کار رفته در تهیه ی آن متغیر خواهد بود. ولی در حالت کلی با توجه به کاربرد این محصول در مقایسه با برخی از مخازن استیل و فلزی قیمت بسیار معقولی دارد.

لیست قیمت مخزن پلی اتیلن افقی
قیمت مخزن پلی اتیلن افقی

شرکت های بسیاری برای تهیه سفارشات، مخزن های پلی اتیلن افقی را با طول و عرض و ارتفاع مختلفی طراحی و تولید می کنند، که متناسب با فضای مورد استفاده باشد. این گونه مخازن با داشتن ویژگی های منحصر به فرد و همچنین مواد اولیه درجه یک به کار رفته، برای نگهداری هر گونه موادی، قابل استفاده است. به همین دلیل روزبه روز در بازار بر تعداد سفارش آن افزوده شده است.

لیست قیمت مخزن افقی مگاپلاست
شرح کالا
طول
(cm)
عرض
(cm)
ارتفاع
(cm)
قيمت تک لایه (ريال)
قيمت سه لایه (ريال)
مخزن 70 لیتری افقی7144481,150,0001,655,000
مخزن 100 لیتری افقی7354581,495,0001,690,000
مخزن 200 لیتری افقی9960682,925,0003,431,000
مخزن 250 لیتری افقی11262703,080,0003,595,000
مخزن 300 لیتری افقی10570773,250,0003,925,000
مخزن 400 لیتری افقی12468784,160,0004,590,000
مخزن 500 لیتری افقی13579864,673,0005,845,000
مخزن 700 لیتری افقی17181917,400,0007,950,000
مخزن 750 لیتری افقی15590987,770,0008,300,000
مخزن 1000 لیتری افقی1681001108,815,0009,600,000
مخزن 1000 لیتری افقی KU15096106-6,480,000
مخزن 1500 لیتری افقی20211011613,474,00014,290,000
مخزن 2000 لیتری افقی20212413517,050,00017,880,000
مخزن 3000 لیتری افقي24014015224,600,00025,400,000
مخزن 4000 لیتری افقی 25015917035,550,00037,300,000
مخزن 5000 لیتری افقی25018019046,800,00047,750,000
مخزن 10000 لیتری افقی35021022088,190,00092,490,000
مخزن 5000 ليتري افقي مادولار250190200--
مخزن 7500 ليتري افقي مادولار360190200--
مخزن 10000 ليتري افقي مادولار460190200--
مخزن 20000 ليتري افقي مادولار460400200--

کاربرد مخزن افقی پلی اتیلن

از کاربردهای مهم مخزن افقی پلی اتیلن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1 – ذخیره و نگهداری آب شرب
2- ذخیره آب آتش نشانی
3 – ذخیره و نگهداری انواع مواد شیمیایی که با پلی اتیلن واکنش نمی دهد
4- ذخیره و نگهداری مواد اسید و قلیایی
قابل ذکر است برای نگهداری مواد شیمیایی گوناگون، در مخزن پلی اتیلن افقی، باید اطمینان حاصل شود که ماده ی مربوطه با پلی اتیلن واکنش ندهد زیرا در این صورت می تواند دردسر زا باشد.
از آنجا که برای تهیه ی مخزن پلی اتیلن افقی باید از مواد اولیه کاملا بهداشتی استفاده شود به همین دلیل می توان بدون هرگونه نگرانی برای نگهداری مواد غذایی و دارویی نیز استفاده کرد.

مزایا و معایب مخازن پلی اتیلن افقی

مزایا و معایب مخازن پلی اتیلن افقی
مزایا و معایب مخازن پلی اتیلن افقی

مزایا مخازن پلی اتیلن افقی
– مهم ترین مزیت مخزن پلی اتیلن افقی نصب سریع و آسان آن ها می باشد.
– کاملا یکپارچه بوده و بدون درز هستند .
– حرارت را به طور کم از خود انتقال می دهند و در برابر انواع مختلف مواد شیمیایی از جمله بازها، اسیدها و حتی خورنده های گوناگون مقاوم هستند و به همین دلیل در محیط های رطوبتی و سایر محیط های دیگر کاربرد فراوانی دارند.
– تاریخ احداث شده بر روی مخزن مربوطه ثبت می شود و همچنین مقدار حجم آن نیز بر روی آن یاداشت شده است و شما می توانید به راحتی از اطلاعات مربوطه مطلع گردید.
– برای تهیه ی انواع مخزن پلی اتیلن افقی از مواد اولیه کاملا بهداشتی استفاده می شود که نظارت های لازم از سوی وزارت بهداشت انجام می شود.
– دارای گارانتی های بلند مدتی می باشند.
– لایه های مخزن مربوطه در برابر اشعه ی ماورا بنفش نور خورشید مقاوم می باشد
– ضد جلبک بودن بودن این محصول سبب شده است تا با خیال راحت از این محصول در نگهداری آب شرب استفاده شود
– وجود این ویژگی ها در انواع مخزن پلی اتیلن افقی سبب شده که از این محصول در شرایط و محیط های گوناگون معقول و راحت تر باشد .

معایب مخازن پلی اتیلن افقی:

– قیمت آنها نسبت به مخازن عمودی کمی بیشتر است
-انتقال آنها به محل نصب با توجه به ابعاد آن می تواند نسبت به مخازن عمودی و کتابی دشوار تر باشد
-نسبت به مخازن عمودی سنگین تر هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر ویا خرید مخازن پلی اتیلن افقی مگاپلاست ایران با ما تماس بگیرید.

02155219861-02155219862

مخزن پلی اتیلن عمودی انتخاب بهتری است یا مخزن افقی

مخزن پلی اتیلن افقی بهتر است یا عمودی
 مخزن پلی اتیلن با توجه بر تکنولوژی های ایجاد شده گزینه ی بسیار مطلوبی برای نگهداری مواد غذایی، دارویی و آب شرب می باشند، به گونه ای که قیمت مناسب و معقول آن ها سبب شده است که به راحتی جایگزین بسیاری از مخازن دیگر گردد. مخازن پلی اتیلن در شکل های گوناگونی تولید می شوند. متداول ترین نوع مخازن پلی اتیلن با توجه به شکل ظاهری، مخزن پلی اتیلن عمودی و مخزن پلی اتیلن افقی هستند. یکی از سوالاتی که گاهی اوقات مشتریان از ما می پرسند سوال زیر است:

مخزن پلی اتیلن افقی بخریم یا مخزن عمودی؟

 جواب مختصر برای سوال فوق این است که این دو مدل فقط از لحاظ شکل و ابعاد با یکدیگر تفاوت دارند. شما با توجه به فضای در دسترس خود می توانید اقدام به خرید نمایید. اما اگر از لحاظ فنی تر و کارشناسی تر به این موضوع بنگریم تفاوت های بیشتری را باید بیان کنیم. اگرچه تفاوت هایی که بیان خواهیم نمود در نگاه اول جزئی به حساب می آیند ولی از نظر ما اهمیت بالایی دارند و پیشنهاد می کنیم پیش از خرید مخزن پلی اتیلن به این موضوعات توجه نمایید.

مخزن پلی اتیلن عمودی استحکام بیشتری نسبت به مخزن افقی دارد

ما با توجه به سال ها فعالیت در زمینه فروش انواع مخازن پلی اتیلنی و همچنین ارتباط با تولید کنندگان برتر این حوزه به این نتیجه رسیده ایم که مخازن عمودی استحکام بیشتری نسبت به مخازن افقی دارند. البته این موضوع بیشتری زمانی اهمیت پیدا می کند که مایعاتی به غیر از آب و با چگالی بالاتر درون این مخازن نگهداری می شوند. به همین دلیل معمولاً مخازن عمودی را پیشنهاد می کنیم. البته برای ذخیره سازی آب تفاوت معناداری بین دو مخزن مشاهده نکردیم.

مخزن پلی اتیلن افقی برای نصب در پشت بام انتخاب بهتری است

مخزن پلی اتیلن افقی
این موضوع یکی از بدیهی ترین موضوعاتی است که باید تمام کسانی که می خواهند اقدام به نصب مخزن آب بر روی پشت بام نمایند بدانند.
مخازن افقی عموماً سطح مقطع بیشتری دارند و و وزن را بر روی فضای بیشتری پخش می کنند. در نتیجه فشار کمتری به ساختار پشت بام وارد می شود. همچنین چون ارتفاع کمتری دارند در برابر بادهای شدید مقاومت بیشتری دارند.

امکان عبور و نصب مخازن عمودی راحت تر از مخازن افقی است

مخزن پلی اتیلن عمودی
مخزن پلی اتیلن عمودی
ابعاد مخازن عمودی سبب می شود تا عبور از درب های باریک راحت تر از مخازن افقی باشد و معمولاً برای تصب در اتاق های تاسیسات و یا زیرزمین و پارکینگها از مخازن عمودی استفاده می شود. البته به شرط اینکه از لحاظ ارتفاع محدودیت خاصی وجود نداشته باشد.

امکان بازرسی های دوره ای داخل مخزن در مخازن افقی آسانتر است

ارتفاع بالای مخازن عمودی خصوصاً در حجم های بالاتر امکان مشاهده داخل مخزن را بدون استفاده از نردبان غیر ممکن می سازد. البته مخازن افقی حجیم نیز بگونه ای هستند که برای مشاهده داخل آن نیاز به چهار پایه و نردبان خواهید بود ولی در کل عموماً برای مخازن عمودی این امکان سختر است. همین مورد کوچک شاید سبب شود برای بازرسی های دوره ای تنبلی کرده و از تمیزی و نظافت داخل مخزن چشم پوشی نماییم.

قیمت مخازن عمودی کمتر از مخازن افقی در حجم یکسان است

آخرین موضوعی که ممکن است شما را مجاب کند که مخزن پلی اتیلن عمودی بهتر از مخزن افقی است، قیمت آن است. قیمت مخازن افقی معمولاً به دلیل وجود پایه های پلی اتیلنی و مصرف بیشتر مواد اولیه معمولاً گرانتر از مخازن عمودی است. و چه چیزی مهمتر از قیمت برای ما ایرانیان است!
حال با توجه به مواردی که مطح کردیم تصمیم گیری با شماست که اقدام به انتخاب و خرید مخزن پلی اتیلنی افقی نمایید و یا مخزن عمودی. البته علاوه بر مخازن افقی و عمودی انواع دیگری همچون مخازن کتابی یا آسان رو، مخازن زیرپله، مخازن کروی ، مخازن مکعبی نیز تولید می شوند. ما پیشنهاد می کنیم در صورتی که برای کاربردهای خاص و یا فضای محل نصب شما بسیار خاص و نا متعارف است به این محصولات نیز نگاهی بیندازید.
فروش انواع مخزن پلی اتیلن کتابی، زیرپله و مکعبی

پلی اتیلن چیست و چه کاربردی در تولید مخزن آب شرب دارد؟

امروزه مخزن پلی اتیلن پرکاربردترین مخزن آب برای استفاده به عنوان مخزن آب شرب در ایران به شمار می آید. همانطور که از نام این منبع آب شرب مشخص است از پلی اتیلن برای تولید این محصولات استفاده شده است. در میان عوام بسیاری به مخازن پلی اتیلن، مخازن پلاستیکی نیز می گویند. بسیاری از ما نسبت به مواد پلاستیکی برای تولید محصولات خوش بین نیستیم و حتی بسیاری متقدند که  نباید مایعاتی همچون آب را در مخازن پلاستیکی ذخیره سازی کرد.

در این رابطه باید گفت مخازن پلی اتیلن در صورتی که از پلی اتیلن خالص و بدون افزودن مواد بازیابی شده و … استفاده شود کاملاً بهداشتی و سازگار با مایعاتی همچون آب است و نباید این مخازن را با سایر محصولات پلاستیکی مقایسه کرد. اگرچه پلی اتیلن نیز زیر مجموعه پلاستیک ها ست ولی حتی در بسیاری از کشورهای پیشرفته نیز از پلاستیک هایی همچون پلی اتیلن برای تولید انواع محصولات مرتبط با صنایع غذایی و بهداشتی استفاده می شود.

پلی اتیلن چیست؟

پلی اتیلن از سنتز شیمیایی اتیلن به وجود می آید که در ترکیبات نفت خام موجود بوده و از این ترکیبات استخراج می شود.

پلی اتیلن را جزء پلیمرهای گرمانرم ها به شمار می رود و آن را با نام اختصاری PE نشان می دهند. این مواد در صنایع بسیار مختلفی از جمله پلاستیک سازی و خودروسازی مورد استفاده قرار می دهند. ساختار اتمی و درون مولکولی این عنصر سبب شده است که از کارایی بسیار فوق العاده ای برخوردار باشد و به همین جهت نیز توانسته است نظر و توجه بسیاری از پژوهشگران را به خود جلب کند.

محققین با انجام آزمایش های بسیار گوناگونی در این زمینه، توانسته اند به برخی از ویژگی های بی نظیر این ماده پی ببرند و بتوانند آن را در صنایع مختلف مورد استفاده قرار دهند. انواع گوناگونی از پلی اتیلن وجود دارد که از جمله ی آن ها می توان به پلی اتیلن سنگین، سبک و خطی اشاره کرد.

هر یک از این انواع دارای کاربردها و ویژگی های مختلفی می باشند. در کشورهای پیشرفته و توسعه یافته با کشف راز موجود در این عنصر، در تمام صنایع به مدت بسیار طولانی این ماده استفاده کردند و امروزه نیز شاهد استفاده روز افزون عنصر پلی اتیلن در کشور خودمان هستیم.

روش تولید مخزن آب پلی اتیلن

روش تولید مخزن آب پلی اتیلن
در تولید مخزن آب پلی اتیلن، مقدار مشخصی از پلی اتیلن به صورت پودر به داخل قالبی که به شکل محصول نهایی طراحی شده است وارد می شود. این قالب حول محورهایی به چرخش درآمده و در نتیجه حرارت اعمال شده به آن ، پلی اتیلن درون آن به دیواره های قالب چسبیده شده و باعث ایجاد لایه در سطح داخلی قالب می شود.

چرخش قالب در حین مرحله سرمایش نیز ادامه پیدا می‌کند تا پلاستیک شکل مطلوبش را بگیرد و جامد شود. هنگامی‌که پلاستیک به اندازه کافی سخت شد، سرمایش و چرخش متوقف شده تا قطعه پلاستیکی را از قالب خارج کنند. در این مرحله، چرخه فرایند دوباره تکرار می‌شود.

البته همه ماشین‌های قالب گیری دورانی نیاز به مراحل گرمایش و سرمایش ندارد. اگر از مایع واکنشگری مثل اپوکسی یا رزین پلی استر غیر اشباع دارای مادهٔ پخت استفاده شود، تشکیل ساختار تک لایه بدون حرارت دهی خارجی انجام می‌شود.

در حال حاضر بیش از ۸۰ درصد مواد مورد استفاده در فرایند قالبگیری دورانی برای تولید مخازن پلاستیکی از خانواده ی پلی اتیلن است.قالب‌ها مورد استفاده معمولاً دیواره‌های نازکی دارند که با طراحی مناسب قالب می‌توان قطعات پیچیده‌ای مانند جعبه‌های دو جداره و چند وجهی را که تولید آن با روش‌های دیگر دشوار است را تولید کرد.

در دستگاه‌های جدیدی که دارای چند بازو می باشند می توان قالب های مختلفی را به کارگرفت. با کنترل فرایند صحیح و طراحی قالب مناسب، ضخامت دیواره قطعات بدست آمده با روش‌های قالب گیری چرخشی بر خلاف قالب گیری دمشی یا گرما شکل دهی دو صفحه‌ای، کاملاً یکنواخت خواهد بود. علاوه بر آن محصولات تولیدی عاری از نقطه و خط و جوش خواهد بود و نیازی به عملیات تکمیلی ندارد.

پس از مراحل فوق نیاز است تا آزمون هایی برای اطمینان از کیفیت محصولات تولید شده گرفته شود. تمامی محصولات بر اساس استانداردهای تدوین شده جهانی مانند استاندارد انجمن آمریکایی مواد (ASTM) و استاندارد استرالیا نیوزلند(AS/NZ) کنترل می شود.

معمولاً برای اندازه گیری ضخامت محصولات از دستگاه ضخامت سنج اولتراسونیک استفاده می شود. ضخامت قسمت های مختلف محصول شامل دیواره و پایه ها با استفاده از این دستگاه اندزاه گیری شده که بر اساس معیارهای استاندارد ASTM به دقت کنترل می شوند.

آزمایش تست ضربه بر اساس استاندارد مذکور به این صورت است که نمونه ای از محصول تولید شده برش داده شده و آن را تا دمای -۳۶ درجه سانتی گراد به مدت حداقل ۳۰ دقیقه سرد کرده و سپس با استفاده از دستگاه پرتاب دارت آن را مورد آزمایش قرار می دهند. اگر نمونه بر اثر ضربه وارده بشکند یا سوراخ شود آن محصول کیفیت لازم برای فروش را نداشته و مردود محسوب می شود.

مقایسه مخزن گالوانیزه و مخزن پلی اتیلن

مقایسه مخزن گالوانیزه و مخزن پلی اتیلن

ممکن است بین خرید مخزن گالوانیزه فلزی یا مخزن پلی اتیلن برای استفاده به عنوان مخزن آب در دوراهی مانده باشید و هنوز به این جمع بندی که کدام یک انتخاب بهتری برای کاربرد مد نظر شماست نرسیده باشید. به همین دلیل ما این مقاله را برای راهنمایی شما تهیه کردیم تا بتوانید دست به بهترین انتخاب بزنید و بعد از خرید مخزن آب دچار پشیمانی نشوید.

تانکر فلزی بهتر است یا پلاستیکی همواره جز سوالات پرشمار مشتریان از فروشگاه مگاپلاست ایران است. خیلی ها به دنبال دانستن  معایب مخزن گالوانیزه، مزایای مخازن پلی اتیلن، معایب مخازن پلی اتیلن و … هستند. در این رابطه باید گفت در بعضی کاربردها مخزن فلزی بهتر بوده و در بعضی کاربردها مخازن پلی اتیلن. در ادامه ما مقابسه ای بین این دو مخزن انجام داده ایم.

مقایسه مخزن آب گالوانیزه و مخزن آب پلی اتیلن

معیارهای بسیاری برای مقایسه مخازن پلی اتیلن و مخازن گالوانیزه وجود دارد. در این قسمت با بررسی کامل این معیارها نقاط ضعف و قوت مخزن ها را خدمت خوانندگان عزیز بیان خواهیم کرد تا با نگاهی آگاهانه محصول مورد نیاز خود را خریداری کنند.

نصب مخزن آب

نصب و جایگذاری مخزن آب پلی اتیلن بسیار بسیار راحت تر از مخزن آب فلزی است. هیچ مشکلی در قبال عدم سازگاری با اسید ها، آب و موادی که می توانند باعث خوردگی شوند وجود ندارد. اما مخازن فلزی گالوانیزه در برابر این مایعات آسیب پذیر هستند.

نصب مخزن آب
نصب مخزن آب

اگر شما در نظر داشته باشید که مخزن پلی اتیلن خود را تعویض کنید، به راحتی قادر به این کار با بلند کردن آن خواهید بود (مثلاً یک مخزن 2000 لیتری پلی اتیلن توسط دو نفر در صورت خالی بودن قابل جابه جایی است).

جایگزینی مخزن گالوانیزه در مقایسه با مخزن پلی اتیلن، کار به مراتب سخت تری است و نیاز به مراقبت ویژه دارد تا صدمه ای به پوشش های داخلی و خارجی و یا جای جوش ها وارد نشود. پس پاسخ سوال اینکه مخزن آب فلزی بهتر است یا پلی اتیلن در این مورد مخزن پلی اتیلن قطعاً برنده خواهد بود.

به این نکته توجه داشته باشید که برای مخزن فلزی یا پلی اتیلن، محل نصب باید صاف و یکدست باشد. برای مخازن حجیم بهتر است کف محل نصب با بتن تقویت شود.

طول عمر مخزن

مخازن پلی اتیلن در صورتی که تثبیت کننده UV به منظور جلوگیری از شکنندگی پلی اتیلن در برابر نور خورشید داشته باشند، از نوع گالوانیزه طول عمر بیشتری خواهند داشت. البته به شرطی که از مواد اولیه درجه یک، نو و غیر بازیابی شده برای تولید آنها استفاده شده باشد.
اصلی ترین مساله در بحث نگهداری مخازن گالوانیزه، خوردگی و زنگ زدگی آن هاست و آن ها نیازمند یک پوشش داخلی چندگانه برای کمک به محافظت در مقابل زنگ زدگی داخلی هستند. متاسفانه تقریباً هیچ یک از تولیدکننده مخازن فلزی در ایران از این پوشش های داخلی استفاده نمی کنند.
پوشش داخلی چندگانه شامل گارانتی تانکر نمی باشد و معمولا گارانتی یک ساله برای آن معمول است.

هزینه نگهداری و تعمیرات مخازن

مخازن پلی اتیلن نیازمند هزینه کمتری برای نگهداری هستند و می توان به راحتی مخزن پلی اتیلن را تمیز و نظافت کرد. در مورد مخازن گالوانیزه، در حین تمیز کردن مواظبت به این دلیل واجب است که پوشش داخلی شکافته نشود. (البته در صورتی که پوشش داخلی داشته باشد). در صورتی که پوشش داخلی نداشته باشد زنگ زدگی داخل مخزن یکی از معضلات اصلی شما خواهد بود.
همچنین مفاصل جوشکاری شده و سقف، زه کشی و وسایل جانبی ناسازگار از نقاط ضعف این مخازن می باشد.

 کیفیت آب

مخازن فلزی همان گونه که قبلا نیز اشاره شد نیازمند پوشش داخلی چندگانه هستند تا در مقابل خوردگی داخلی و ذرات آلوده کننده آب محافظت شود. البته در ایران به ندرت شاهد استفاده از این پوشش های داخلی درون مخازن آب فلزی هستیم. همچنین این مورد باعث می شود تا روی که باعث بد شدن طعم آب می شود وارد آن نشود. مخازن پلی اتیلن ساخته شده از پلی اتیلن مواد غذایی (foodgrade)، خالص ترین کیفیت آب را ارائه می دهد که اغلب دمای آن ها نیز سردتر است.

 استحکام مخزن

مخازن فلزی در برابر برخورد اجسام و شعله های آتش مقاومت بیشتری نسبت به مخازن پلی اتیلن دارند. از طرفی مخازن گالوانیزه در برابر فشار می توانند آسیب پذیر تر باشند ولی مخازن پلی اتیلن انعطاف پذیر تر بوده و نرم تر هستند.
اگر این مخازن پلی اتیلن با استانداردها و مواد اولیه درست ساخته شوند هرگز دچار مشکلاتی مانند پارگی و نشتی و سایر مشکلات نمی شوند. به طور مثال استحکام این مخازن با روش های زیر می تواند بهبود یابد:
• از ساختار یک تکه ای بدون درزهای جانبی استفاده شود.
• دیواره ها بزرگتر از 4.5mm با پایه محکم باشند.
• دارای دیواره های مخروطی با پلی اتیلن ضخیم تر در پایه باشند.
• دنده های اضافه که به محکمتر شدن کمک کنند.

شکل و اندازه

مخازن گالوانیزه قابلیت این را دارند که برای در بر گرفتن حجم بیشتری نسبت به مخازن پلی اتیلن طراحی شوند. در حالی که مخازن پلی اتیلن می توانند با قابلیت اطمینان بالا برای ذخیره سازی تقریبا 50000 لیتر مورد استفاده قرار گیرند، مخازن فلزی این ویژگی را دارند که به گونه ای ساخته شوند تا در حدود 300000 لیتر ذخیره سازی کنند. بنابراین در مخازن پلی اتیلن برای داشتن حجم اضافی می توان مخازن را به یکدیگر مرتبط کرد.

قیمت مخزن پلی اتیلن کمتر است یا مخزن فلزی گالوانیزه

در حال حاضر مخازن پلی اتیلن از مخازن گالوانیزه ارزان تر هستند. هزینه بارگیری و حمل مخازن پلی اتیلن نیز کمتر از مخازن فلزی گالوانیزه است.

تولید سفارشی

در صورتی که نیاز به مخزن با ابعاد دلخواه خود دارید و یا فضای نصب مخزن آب بگونه ای است که امکان عبور مخزن له داخل آن نیست معمولاً مخازن فلزی گالوانیزه انتخاب می شوند. چون  امکان ساختن آنها در محل نصب ممکن است. با این وجود تنوع مخازن پلی اتیلن سبب شده تا نیاز به این مورد کمتر پیش بیاید. برای مثال مخزن کتابی یا آسان رو پلی اتیلن تقریباً از تمامی درب ها قابل عبور است.

مخزن آب کتابی یا آسان رو
مخزن آب کتابی یا آسان رو در بسیاری از فضاها قابل عبور و نصب است

نتیجه گیری: مخزن پلی اتیلنی بخریم یا مخزن فلزی گالوانیزه

فرض کنید شما صاحب یک مخزن گالوانیزه هستید که بنا به دلایلی دچار مشکل شده است. در حالت کلی شما دو راه حل دارید: راه حل اول این است که آن را تعمیر کرده و مجدداً استفاده کنید و راه حل دوم این است که آن را تعویض کنید. به احتمال زیاد تصمیم خواهید گرفت که مخزن گالوانیزه موجود را تعمیر کنید، مخصوصا اگر زمان کمی از خرید آن گذشته باشد. اما باید این نکته را در نظر بگیرید که مخازن گالوانیزه بدون توجه به مشکلی که داشته اند در معرض نشتی به دلیل خوردگی هستند، بنابراین تعمیر آن ها ممکن است راه حل جامعی نباشد.

حال در نظر بگیرید که راه حل دوم را انتخاب کرده اید و می خواهید این مخزن را با یک مخزن پلی اتیلن جایگزین کنید. در اینجا پنج دلیل اصلی برای اینکه نشان دهیم انتخاب شما درست بوده است را ارائه می دهیم.

– در وهله اول می توانید اکنون مطمئن باشید که مخزن پلی اتیلن شما دچار خوردگی نخواهد شد. چرا که این مخزن ها مقاوم در برابر خوردگی هستند و خیالتان می تواند بابت آبی که می نوشید راحت باشد که عاری از هرگونه نشتی از مخرن بوده است. همچنین با توجه به اینکه آب و هوای ایران در اکثر مناطق گرم است و مخزن زیر نور آفتاب قرار دارد، بنابراین مخازن ضد UV از عدم شکنندگی پلاستیک و کاهش کیفیت مخزن می تواند شما را مطمئن کند.

– نکته دوم این است که مخازن پلی اتیلن از نظر اندازه و سایز و نحوه نصب برتری قابل توجهی به مخازن گالوانیزه دارد. برای مثال یک خانه کوچک با حیاط محدود می تواند از نوع نازک مخزن بهره بگیرد که در سایزهای 550 تا 5000 لیتر متغیر است. در صورتی که این تنوع در مخازن گالوانیزه به دلیل شکل دایره ای آن ها وجود ندارد. بنابراین با انتخاب مخازن پلی اتیلن دست شما برای داشتن مخزنی متناسب با محل زندگی تان بازتر خواهد بود.

– سومین مساله که مورد مهمی نیز می باشد این است که مخازن پلی اتیلن از از اجزای پلاستیک غذایی تشکیل شده است که دارای استانداردهای مربوطه نیز می باشد.  ولی مخزن گالوانیزه به دلیل وجود مواد شیمیایی و اسپری بر روی پلیمر چندگانه آن و همچنین احتمال وارد شدن آهن خورده شده به آب آشامیدنی نمی تواند گزینه مناسبی باشد.

– چهارمین نکته در مورد طول عمر بالای مخازن پلی اتیلن است که به دلیل استفاده از پلاستیک پلی اتیلن مقاوم برخلاف مدل های گالوانیزه می باشد. همچنین هیچ جوشکاری یا درزی در این مخازن وجود ندارد که در طولانی مدت موجب مشکل شود.

در نهایت نیز می توان به سبک بودن مخازن پلی اتیلن در برابر مخازن گالوانیزه اشاره کرد که کار و هزینه نصب آن را کاهش می دهد. چرا که تنها کار مورد نیاز برای نصب آن یافتن محلی صاف بدون نقاط تیز است. برای مخازن گالوانیزه نیاز به آماده سازی بیشتری، شامل حلقه فولادی و پایه بتنی برای مانع شدن از زنگ زدگی نیاز است.

با توجه به موارد بیان شده تقریبا واضح است که مزایای مخازن پلی اتیلن از نوع گالوانیزه آن بیشتر می باشد و امروزه این مخازن از محبوب ترین مخازن مورد استفاده هستند که سازگاری مناسبی نیز با آب و هوای ایران دارند.

منبع: teampoly

در هر صورت اگر به این جمع بندی رسیده اید که مخزن پلی اتیلن، انتخاب بهتری برای شماست پیشنهاد می کنیم نگاهی به لیست ابعاد و قیمت مخازن پلی اتیلن مگاپلاست بیندازید. برای مشاوره و ثبت سفارش هم می توانید با شماره های فروشگاه تماس بگیرید.

02155219861 – 02155219862 

قبل از خرید مخزن آب شرب این مقاله را حتماً مطالعه فرمایید

خرید مخزن آب ساختمان و منزل
در هنگام انتخاب مخزن آب عوامل مختلفی تاثیر گذار هستند. مهمترین عامل بهداشتی بودن آن است. چون با سلامت انسان ها در ارتباط است و همچنین اگر آب طعم و بویش عوض شود آزردهنده خواهد بود. به غیر از این مورد عوامل دیگری نیز دخیل هستند که به بررسی چند مورد از آن ها می پردازیم.

محل نصب مخزن آب از قبل مشخص و مناسب سازی شود

اولین تصمیمی که شما باید اتخاذ کنید این است که مخزن را در کجا می خواهید قرار دهید. محل قرارگیری مخزن مشخص می کند که چه سایز و اندازه ای داشته باشد، اگر نیاز به ترکیب با محیط اطراف باشد، ممکن است بخواهید مخزن آب را در کنار خانه قرار دهید که باعث آسان تر شدن و جمع آوری آب و کاهش لوله کشی می شود.
مخزن آب شرب
همچنین باید تجهیزاتی که در کنار مخزن نیز قرار دارند مدنظر قرار دهید. مثلاً مخزن پلی اتیلن در کنار شعله آتش و یا اجسام برنده نباید نصب شود.
اگر مخزن آب در خارج از خانه قرار بگیرد، نیازمند لوله کشی بیشتر، پیچیده تر و گران تر خواهد بود. ظرفیتی که برای مخزن مورد نظر انتخاب می کنید وابسته به سایز و شکل خانه یا باغ یا محل مورد استفاده شما است. به طور مثال مخزن آب افقی برای مکان هایی که ارتفاع، مانع بزرگی است و یا وزش بادها و طوفان ها ریسک بالایی را به وجود می آورد مناسب تر است. در حالی که نوع مخازن آب باریک یا مخازن آب کتابی آسان رو برای محل های با محدودیت مکانی انتخاب بهتری هستند.

راه های دسترسی و بازرسی داخل مخزن آب هموار باشد

دسترسی به مخزن آب برای نگهداری آن نیز عاملی است که در انتخاب مخزن باید توجه شود. شما ممکن است نیاز داشته باشید که به پشت مخزن بروید تا برگ ها یا مواد اضافی یا فلوتر (قطع کن) و یا فیلترهای آن را تمیز کنید.
اگر نیاز به پمپ و سایر تجهیزات برای مخزن هستید، بهترین مکان برای آن ها می تواند نزدیک به خود مخزن باشد.
برای جمع آوری آب باران و استفاده در خانه، بهتر است مخزن در ارتفاع قرار گیرد تا بدون نیاز به پمپ با استفاده از نیروی جاذبه کار انتقال آب با فشار مناسب صورت گیرد.
مخزن آب پلی اتیلن مناسب ذخیره سازی آب شرب ساختمان
مخزن آب پلی اتیلن
مخزن آب پلی اتیلن
در مناطق با اقلیم گرمتر، توصیه می شود که مخازن در قسمت های سایه قرار گیرند، تا دمای آب مخزن و در نتیجه میزان تبخیر و رشد باکتری ها را کاهش دهد. برای ساکنان شهری، فضا از اهمیت ویژه ای برخوردار است، بنابراین سایز و شکل مخزن معمولا مرتبط با محیط در دسترس برای نصب مخزن است. اگر از لحاظ فضا مشکلی نداشته باشید، در آن صورت بر اساس نیاز به آب، سایز مخزن تعیین می شود. محل قرار گیری مخزن می تواند عامل موثری در طول عمر مواد آن باشد.

سعی شود مخزن آب کمتر در برابر تابش نور خورشید قرار گیرد

به طور ایده آل، مخزن آب شرب ساختمان باید در سایه قرار بگیرد چرا که علاوه بر مواردی که قبلا ذکر شد، نور خورشید باعث شکستگی پلی اتیلن و فایبرگلاس می شود و عمر آن را کاهش می دهد. (مثلاً از 15 سال به 10 سال کاهش می دهد). برای حالتی که محدودیت فضا در روی زمین برای شما وجود دارد یا افراد زیادی نیاز به آب مخزن دارند، مخزن های زیر زمین می توانند راه حل مشکل باشند. فقط این مخزن ها باید قابلیت تحمل بار بر روی خود را داشته باشند.
مخزن آب مکعبی یا آسان رو
مخزن آب مکعبی یا مخزن آب آسان رو
مخزن آب مکعبی یا مخزن آب آسان رو
در کل در نظر داشته باشید با توجه به خواست و میزان بودجه شماست که مشخص می کند چه نوع مخزنی برایتان مناسب تر است. برای مثال در جاهای کوچک، مخزن آب مکعبی با مخزن آب کتابی (مخزن آسان رو) با توجه به عرض و یا ارتفاع کوچکتر می توانند انتخاب بهتری نسبت به سایر مخازن آب پلی اتیلنی باشند.
در صورتی که نیاز به مشاوره های بیشتری دارید و همچنان ابهاماتی در خصوص انتخاب و خرید مخزن آب دارید می توانید با کارشناسان مجرب ما تماس بگیرید.
02155219861 – 02155219862

مخزن آتش نشانی | راهنمای خرید مخزن آب آتش نشانی

نصب مخزن آتش نشانی طبق اعلام سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی برای آپارتمان ها و به منظور راه اندازی سامانه های اطفای حریق ضروری است. به همین دلیل ما در این مقاله نکاتی در خصوص منبع آتش نشانی، محاسبه حجم مخزن آب آتش نشانی و قیمت مخزن آب آتش نشانی بیان خواهیم کرد تا در صورت نیاز بتوانید آگاهانه تر و اطمینان بیشتری دست به انتخاب بزنید.

در حال حاضر مخزن پلی اتیلن به دلیل مزایای بسیار، انتخاب اول برای استفاده به عنوان مخازن آب آتش نشانی در ساختمان هاست. برای مشاهده ابعاد و لیست قیمت مخازن آب آتش نشانی بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

لیست ابعاد و قیمت مخازن آب آتش نشانی

12 نکته ای که پیش از خرید مخزن آب آتش نشانی بهتر است بدانید

مخزن آتش نشانی
مخزن آتش نشانی – فروش انواع مخازن آتش نشانی

سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران دستور العملی در خصوص انتخاب مخزن آب آتش نشانی اعلام کرده است. رعایت این نکات در صورت نو ساز بودن ساختمان و برای اخذ پایان کار اجباری بوده و سایر ساختمان ها نیز جهت حفظ ایمنی و کاهش خسارات ناشی از آتش سوزی های احتمالی لازم و ضروری است. در ادامه این نکات عنوان شده است.

1- مخزن آب آتش نشانی می تواند به صورت مخزن فلزی یا مخزن پلی اتیلن بوده و محل قرارگیری و نصب مخزن بسته به شرایط محیطی میتواند متفاوت باشد. استفاده از منبع آب بتنی و زمینی نیز در بعضی مواقع قابل استفاده است.

مخزن آب آتش نشانی
مخزن آب آتش نشانی

2- اگر منبع ذخیره آب آتش نشانی در فضای بازی قرار دارد و عوامل جوی بر روی آن تاثیر گزار هستن، باید به شکل مناسب در برابر صدمات فیزیکی و یخزدگی محافظت گردد. در واقع باید پیش از خرید مخزن آتش نشانی مکان نصب آن را پیش بینی نمایید.

منبع ذخیره آب آتش نشانی
منبع ذخیره آب آتش نشانی

3- نصب منبع ذخیره آب آتش نشانی روی پشت بام، داخل موتورخانه یا اتاق تاسیسات، پمپ خانه و سایر قسمتهای ساختمان به شرط رعایت اصول مهندسی مرتبط از قبیل قابلیت تحمل وزن توسط سازه در شرایط عادی و یا زلزله و حریق، بلامانع است. محل نصب این منابع باید عاری از مواد قابل اشتعال بوده یا به گونهای مناسب در برابر آتش محافظت گردد. همچنین باید تمهیدات مناسب،در سازه محل نصب مخزن در ساختمان لحاظ گردد.

4- استفاده از استخر آب، منبع آب روباز و یا چاه به عنوان تنها مخزن ذخیره آب آتشنشانی مجاز نمیباشد.

5- به منظور بررسی وضعیت مخزن، آگاهی از میزان ذخیره آب و انجام تعمیرات مخزن، باید یک دریچه آدمرو با ابعاد مناسب روی بدنه مخزن ایجاد شده و به راحتی قابل دسترس باشد.

6- دریچه آدمروی منبع آب آتش نشانی باید در زمان بسته بودن کاملاً هوابند بوده و در برابر نفوذ مواد آلوده، حشرات و کرمها کاملاً حفاظت شود.

7- تمهیدات مناسب جهت پایش میزان آب مخزن، باید در نظر گرفته شده و در صورت کاهش سطح آب مخزن به کمتر از حد مجاز و موردنیاز سیستم آتشنشانی، سیگنال خطا به سیستم اعلام حریق ارسال شود.

8- مخزن باید در پایین ترین نقطه، لوله تخلیه آب داشته باشد. این لوله باید به گونه ای باشد که با باز کردن شیر آب بتوان کل آب مخزن را تخلیه نمود. انتهای لوله تخلیه باید دستکم 11 سانتیمتر بالاتر و دورتر از کفشور یا هر نقطه تخلیه دیگر باشد. انتهای لوله تخلیه نباید قابل اتصال به شیلنگ بوده و باید با توری مقاوم در برابر خوردگی محافظت شود.

9- استفاده از مخزن مشترک جهت تأمین آب بهداشتی و آب آتش نشانی ساختمان، مجاز است. در این شرایط باید حجم مخزن ذخیره آب آتش نشانی به صورت مجزا در نظر گرفته شود.

10- در اجرای مخزن ذخیره مشترک، کلیه نکات مربوط به مخازن آب بهداشتی مندرج در مباحث چهاردهم و شانزدهم مقررات ملی ساختمان باید رعایت گردد.

11- انشعاب ورودی مخزن باید مجهز به شیر شناور مکانیکی باشد. بهکارگیری شیرهای برقی، کنترلکننده سطح آب ( Level Control ) و غیره که امکان خرابی یا عملکرد نامناسب آنها وجود دارد جهت کنترل پر شدن مخزن، مجاز نیست.

12- کلیه اتصالات و انشعاباتی که ممکن است منجر به ورود احتمالی آلودگی شبکه آب آتشنشانی به داخل مخزن مشترک شود، باید مجهز به شیر یکطرفه دوتایی باشد.

ابعاد و قیمت منبع آب آتش نشانی

شرح کالا
طول
(cm)
عرض
(cm)
ارتفاع
(cm)
قيمت سه لایه ضد جلبک (ريال)
مخزن 1000 لیتری افقی1681001109,600,000
مخزن 1000 لیتری افقی KU150961066,480,000
مخزن 1500 لیتری افقی20211011614,290,000
مخزن 2000 لیتری افقی20212413517,880,000
مخزن 3000 لیتری افقي24014015225,400,000
مخزن 4000 لیتری افقی 25015917037,300,000
مخزن 5000 لیتری افقی25018019047,750,000
مخزن 10000 لیتری افقی35021022092,490,000
مخزن 5000 ليتري افقي مادولار250190200-
مخزن 7500 ليتري افقي مادولار360190200-
مخزن 10000 ليتري افقي مادولار460190200-
مخزن 20000 ليتري افقي مادولار460400200-
شرح کالاطول
(cm)
قطر
(cm)
ارتفاع
(cm)
قيمت سه لایه ضد جلبک (ريال)
مخزن 1000 لیتری عمودی بلند-882128,970,000
مخزن 1000 لیتری عمودی کوتاه-1091458,210,000
مخزن 1500 لیتری عمودی-12117211,600,000
مخزن 2000 لیتری عمودی-13218814,050,000
مخزن 3000 لیتری عمودی-15320821,050,000
مخزن 3000 لیتری عمودی KU-15019015,830,000
مخزن 5000 ليتري عمودي بلند-18822534,180,000
مخزن 5000 ليتري عمودي کوتاه-22216033,800,000
مخزن 6000 لیتری عمودی-22219037,700,000
مخزن 7500 لیتری عمودی KU-222190-
مخزن 10000 لیتری عمودی-24923566,730,000
مخزن 15000 لیتری عمودی-255340تماس
مخزن 20000 لیتری عمودی-290335120,950,000
مخزن 20000 لیتری کوتاه315320تماس

لیست قیمت منبع آب آتش نشانی

وان آبکاری: مشخصات، ابعاد و قیمت وان آبکاری پلاستیکی

وان آبکاری به عنوان یکی از وسایل ضروری آبکاری، به منظور افزایش مقاومت فلزات در برابر سایش، خوردگی و یا برای اهداف تزئینی مورد استفاده قرار می گیرد.

در سال های اخیر کسانی که در حوزه آبکاری فعالیت می کنند وان پلاستیکی را به عنوان وان آبکاری نسبت به سایر وان ها بیشتر مورد استفاده قرار می دهند. علت این امر، مزایای بسیار زیاد وان های پلاستیکی نسبت به سایر وان ها است. ارزان تر بودن، انعظاف پذیر تر بودن، مقاومت در برابر خوردگی و قابلیت نصب و حمل آسانتر از جمله مزایای وان های پلاستیکی نسبت به سایر وان هاست.

وان آبکاری پلاستیکی مگاپلاست ایران در حجم های 60 لیتر الی 2000 لیتر قابل عرضه می باشد.

انواع وان آبکاری پلاستیکیطول
(cm)
عرض
(cm)
ارتفاع
(cm)
قيمت (ريال)
وان آبکاری 60 لیتری737317900,000
وان آبکاری 100 لیتری PL9755261,320,000
وان آبکاری 100 لیتری KU6767401,320,000
وان آبکاری 150 لیتری KU8269411,920,000
وان آبکاری 200 لیتری PL9866512,170,000
وان آبکاری 500 لیتری PL13884634,560,000
وان آبکاری 500 لیتری KU14489614,560,000
وان آبکاری 700 لیتری KU148100796,070,000
وان آبکاری 800 لیتری PL122116786,200,000
وان آبکاری 1000 لیتری PL19483716,470,000
وان آبکاری 1000 لیتری KU211100716,470,000
وان آبکاری 1300 لیتری KU212122799,760,000
وان آبکاری 1500 لیتری PL2131159110,280,000
وان آبکاری 2000 لیتری PL2481358715,100,000

 

نکته مهم: در وان آبکاری پلاستیکی 1000 لیتر به بالا، در صورتی که بیش از 2.3 حجم وان پر شود نیاز به ساپورت فلزی خواهید داشت. در غیر این صورت شکل وان تغییر شکل خواهد داد.

همچنین به صورت استاندارد وان های پلاستیکی برای نگهداری مایعاتی با چگالی حدود 1 طراحی و تولید شده اند. در صورتی که می خواهید این وان ها با مقاومت و ضخامت بیشتری تولید شوند نیاز است پیش از خرید این موضوع به اطلاع کارشناس فروش رسانده شود.

صنعت آبکاری

صنعت آبکاری یکی از پر رونق ترین و با اهمیت ترین صنایع امروزی می باشد که در این صنعت سطوح مختلف اجسام را با لایه های فلز و غیر فلزی آبکاری می کنند.

هدف از آبکاری سطوح اجسام ممکن است دلایل مختلفی از جمله کاهش هزینه های تولیدی، تزیین و مقاومت را به همراه داشته باشد. امروزه شما می توانید در بسیاری از کارخانه های تولیدی، شاهد عملیات مربوط به آبکاری باشید. با توجه به پیشرفت تکنولوژی و کمبود مواد اولیه، شرکت ها و کارخانه ها سعی بر آن دارند تا از این روش بیشتر استفاده کنند تا هم منابع مواد اولیه حفظ شود و هم اینکه هزینه های تولیدی نیز کمتر گردد.

وان، فیلتر، درامز، تله چربی، پمپ، یکسو و غیره اشاره کرد که هریک از تجهیزات برای انجام فرایند آبکاری در هر صنعتی الزامی بوده و بایستی قبل از انجام این کار آن ها را تهیه و داشته باشید.

یکی از ضروری ترین وسایل های مورد نیاز برای آبکاری وان می باشد که در اصلاح وان آبکاری نیز گفته می شود. شما می توانید با توجه به نوع صنعتی که در آن هستید وان آبکاری مورد نیاز خود را تهیه و خریداری کنید.

وان حمام پلاستیکی: قیمت و ابعاد وان های حمام پلاستیکی

معرفی وان های حمام پلاستیکی تولید شده از پلی اتیلن درجه یک

وان حمام پلاستیکی

وان حمام پلاستیکی، گزینه ای عالی برای افرادی است که فاقد وان حمام سرامیکی پیش ساخته در منزلشان هستند و یا اینکه به دلیل کوچک بودن فضای در دسترس حمام، تمایلی به نصب وان حمام ندارند. این وان ها که به طور ویژه برای استفاده در حمام های خانگی تولید شده اند قیمت به مراتب پایین تری نسبت به سایر وان ها دارند و پس از استفاده به راحتی می توان آنها را به خارج از حمام برد.

تجربه ی لذت بخش ریکاوری و آب درمانی با استفاده از وان حمام پلاستیکی

ریکاوری و آبدرمانی یکی از کارهای روتین و متداول ورزشکاران حرفه ای برای بازیابی و بروز رسانی توان جسمی است و بسیاری از باشگاه های معتبر ورزشی از وان حمامی و مخازن پلی اتیلن برای اینکار استفاده می نمایند. امروزه این کار مورد توجه بسیاری از مردم عادی نیز قرار گرفته است.

ویژگی کلی وان های حمام پلاستیکی، تولید شده از پلی اتیلن با کیفیت و درجه یک شامل موارد زیر است:

 • سبک و انعطاف پذیر
 •  استفاده آسان بدون نیاز به نصب
 • مقاوم در برابر ضربه و فشار
 • عدم اتلاف دمای آب
 • مقاوم در برابر اشعه فرابنفش نور آفتاب
 • مقاومت در برابر خوردگی
 • قیمت کمتر نسبت به سایر وان ها
 • گارانتی و ضمانت نامه محصول
 • استانداردهای بهداشتی

من نگران استحکام و مقاومت وان پلاستیکی حمام هستم؟

یکی از سوالات متداول مشتریان در خصوص استحکام وان حمام پلاستیکی مگاپلاست است و بسیاری نگران مقاومت این محصول در برابر ضربات و یا فشار ناشی از سنگینی آب هستند.

البته پس از مشاهده از نزدیک این محصول بسیاری از نگرانی های آنها برطرف می شود ولی به هر حال بسیاری از ما تجربه های نا خوشایندی از استحکام محصولات پلاستیکی داریم.

در این مورد باید گفت این پلاستیک از نوع پلی اتیلن است و استحکام این وان پلاستیکی شما را شگفت زده خواهد کرد. ضمن اینکه این استحکام همراه با انعظاف ذاتی پلی اتیلن ترکیب شده. برای اینکه جای هیچ گونه شک و شبهه ای باقی نماند این محصولات با گارانتی تعویض 5 ساله عرضه می شوند. البته ما بعید میدانیم در صورت رعایت نکات ساده زیر روزی نیازمند به استفاده از این گارانتی شوید.

 • از نصب وان حمام در نزدیکی شعله و آتش اجتناب نمایید.
 • سطح محل نصب وان کاملاً باید صاف باشد و هیچگونه نا همواری وجود نداشته باشد.
 • از برخورد شدید اجسام نوک تیز به بدنه وان پلاستیکی حمام اجتناب شود.
 • همینا!

سایز و ابعاد وان حمام پلاستیکی

وان حمامی کوچک :  ابعاد : طول 126 سانتیمتر و عرض 69 سانتیمتر و ارتفاع قسمت قرار گیری سر 65 سانتیمتر و حداکثر ارتفاع آبگیری 46 سانتیمتر سانتی متر می باشد. یک فرد بزرگسال با 175 سانتیمتر قامت می تواند با خم کردن پاها از این وان به خوبی استقاده کند.

وان حمامی بزرگ (وان حمامی بزرگسالان) : ابعاد طول 158 سانتیمتر و عرض 69 سانتیمتر و ارتفاع قسمت قرار گیری سر 67 سانتیمتر و حداکثر ارتفاع آبگیری 46 سانتیمتر سانتی متر می باشد.  یک فرد بزرگسال با 175 سانتیمتر قامت می تواند بدون خم کردن پاها از این وان به خوبی استقاده کند.

وان حمام قابل حمل پلاستیکی

وان حمامی پلاستیکی
وان حمامی پلاستیکی

آیا سایز و ابعاد وان حمامی پلاستیکی با حمام خانه ما منطبق است؟

این یکی از سوال های متداولی است که از ما پرسیده می شود. در این رابطه باید بگوییم اگر عرض درب حمام شما حدود 48cm و یا بیشتر باشد و طرفین چارچوب درب و داخل حمام فضای کافی برای مانور و چرخاندن وجود داشته باشد وان حمام پلاستیکی به راحتی می تواند داخل و خارج شود.

آیا می توان از وان حمام پلی اتیلن (پلاستیکی) به صورت دائمی و ثابت و به جای وان سرامیکی استفاده کرد؟

بله. با زیر سازی مناسب می توان از این وان ها به صورت دائمی استفاده کرد. در پایین این وان ها امکان سوراخ کاری و نصب خروجی امکان پذیر است.

قیمت وان حمامی پلاستیکی چقدر است؟

برای اطلاع از قیمت بروز وان حمامی پلاستیکی یا همان وان حمامی ساده می توانید با شماره های 02155219862 – 02155219861 تماس بگیرید.

آیا امکان مشاهده وان حمام پلاستیکی مگاپلاست و خرید حضوری وجود دارد؟

بله. کافی است به آدرس انبار درج شده در پایین صفحه مراجعه کنید. در همانجا نیز می توانید اقدام به خرید وان حمامی پلاستیکی نمایید. منتهی پیشنهاد می کنیم قبل حضور در انبار با شماره های فوق تماس بگیرید و هماهنگی کنید تا از موجود بودن وان مد نظر شما در انبار و در ساعت حضور شما اطمینان حاصل نمایید.